Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzhetném le a félelmem?

Hogyan győzhetném le a félelmem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy kicsit bugyuta lessz a kérdés, és azzal is tisztában vagyok, hogy vannak hasonló típusú kérdések. Szóval van egy kistestű kutyusom akit mióta megvan (másfél év) rendszeresen viszem sétálni, napi szinten másfél két órát. Eddig egyáltalán nem féltem a kóbor kutyáktól, akár este 10-kor is elmentünk sétálni, össze-vissza. De kb 1 hónappal ezelőtt a másik utcában kijött egy hatalmas keverék kutya és rávetette magát az enyémre. Hála istennek nem lett komoly baja, de bennem komoly nyomokat hagyott. Nagyon szorongok emiatt. Természetesen mindennap viszem továbbra is, mert nem akarok vele kiszúrni. De annyira elszaporodtak a kóbor kutyák/önsétáltatók, hogy szinte mindennap találkozunk 1-2-vel. Ráadásul még, ha kisebbek lennének, de nem rengeteg németjuhász van és én meg annyira félek. A séta alatt próbálok nyugodt maradni, mert természetesen nem akarom átragasztani a kutyára se a félelmem, és tisztában vagyok vele, hogy a szabadon mászkáló kutyák ránk támadnak, ha megérzik, hogy félek. Annyira félek, hogy valami baja lesz, azt meg sose bocsáltanám meg magamnak. Viszont a séta meg nagyon fontos. Akármilyen útvonalon megyünk Mindig vannak kóbor ebek. Kb csak a szerencsén múlt, hogy eddig mindig én vettem észre előbb nem ő minket. Van nálam bors spray meg egy nagy bot is de akkoris baromira szorongok azóta. Van valami ötletetek, hogy mit tehetnék ez ellen? Vagy ti egy ilyen támadáson, hogyan teszitek túl magatokat?
2012. jan. 12. 16:57
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy arra azért kiváncsi lennék, ha mondjuk az egyik szerettedet akarná valaki megölni, nyilván nem a támadó mellé állnál nem? Azt is sajnálnád? Ezen gondolkozz el szerintem. Mindenkinek a saját állata/családja a legfontosabb és az ő biztonságukat helyezi az első helyre.Ez így van rendjén! Vajon mennyire állatbarát az akinek rendszeresen kint koszál az ebe felügyelet nélkül? Nehogy már ezért én legyek rossz..
2012. jan. 22. 17:11
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Szerencséje a világnak, hogy csak a kutyáktól félsz.

No, szia.

2012. jan. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Fogadni mernék, hogy ennek a beszólogatósnak is kiszökős, agresszív kutyája van, azért ír ilyeneket! Kedves ötvenvalahanyas, neveld meg a kutyád, vidd el kutyasuliba rehabilitációra, hidd el nekem, ettől még jó házőrző marad, de sürgősen le kell szoktatni a járókelők megtámadásáról, mert ha valakinek komoly baja lesz, téged vonnak felelősségre! Volt már olyan, hogy egy westie-t sétáltató gyerekre rontott ki egy ilyen szocializálatlan dög, a kutyus elpusztult, a gyermek is kórházba került, mert őt is jól összemarcangolta a támadás hevében az eb. Szóval mihamarabb oldd meg ezt a problémát, mielőtt még jobban elfajulna! Minden jót!
2012. jan. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

57%-ost megnézném, mit tenne ha megtámadná egy kutya... biztos megszeretgetné érte.:)

Ne olyan akarjon már itt tanácsokat osztogatni, akit még életében nem támadott meg kutya... vagy tényleg az utolsónak van igaza és neked is, olyan neveletlen a kutyád? mert akkor meg végképp befognám a számat...

2012. jan. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!!=))

57%-os.. remek meglátásaid vannak! Köszönöm a cinikus megjegyzéseket! Remélem neked sose kell azt megtapasztalnod milyen amikor a kutyádat (vagy bárkit akit szeretsz) megtámadja egy idegbeteg dög és a szemed előtt marcangolja. HA hozzátok betör valaki, azt meg leülteted és megkínálod valamivel? Milyen kedves, hogy benézett mi?? Gondolkodjál már mielőtt hülyeségeket írsz. Valszeg, jah másnak az idegbeteg ebét fogom sajnálni miközben halálra tépi az enyémet. Sőt még meg is dícsérem milyen okos volt. NA sziaa

2012. jan. 23. 21:32
 26/28 A kérdező kommentje:
Egyébként még mindig várom a frappáns tippet, hogy akkor szerinted mi a humánus megoldás idegbeteg kutya megfékezésére???
2012. jan. 23. 21:34
 27/28 anonim ***** válasza:
Ugyse fog válaszolni erre..:) csak fröcsögni tud..
2012. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Hát én azért kiváncsi lennék, hátha megmondja a tutit!!=))
2012. jan. 24. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!