Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzhetném le a félelmem?

Hogyan győzhetném le a félelmem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy kicsit bugyuta lessz a kérdés, és azzal is tisztában vagyok, hogy vannak hasonló típusú kérdések. Szóval van egy kistestű kutyusom akit mióta megvan (másfél év) rendszeresen viszem sétálni, napi szinten másfél két órát. Eddig egyáltalán nem féltem a kóbor kutyáktól, akár este 10-kor is elmentünk sétálni, össze-vissza. De kb 1 hónappal ezelőtt a másik utcában kijött egy hatalmas keverék kutya és rávetette magát az enyémre. Hála istennek nem lett komoly baja, de bennem komoly nyomokat hagyott. Nagyon szorongok emiatt. Természetesen mindennap viszem továbbra is, mert nem akarok vele kiszúrni. De annyira elszaporodtak a kóbor kutyák/önsétáltatók, hogy szinte mindennap találkozunk 1-2-vel. Ráadásul még, ha kisebbek lennének, de nem rengeteg németjuhász van és én meg annyira félek. A séta alatt próbálok nyugodt maradni, mert természetesen nem akarom átragasztani a kutyára se a félelmem, és tisztában vagyok vele, hogy a szabadon mászkáló kutyák ránk támadnak, ha megérzik, hogy félek. Annyira félek, hogy valami baja lesz, azt meg sose bocsáltanám meg magamnak. Viszont a séta meg nagyon fontos. Akármilyen útvonalon megyünk Mindig vannak kóbor ebek. Kb csak a szerencsén múlt, hogy eddig mindig én vettem észre előbb nem ő minket. Van nálam bors spray meg egy nagy bot is de akkoris baromira szorongok azóta. Van valami ötletetek, hogy mit tehetnék ez ellen? Vagy ti egy ilyen támadáson, hogyan teszitek túl magatokat?
2012. jan. 12. 16:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 07:58-as vagyok.

Nem Magyarországon élek, hanem Szerbiában, egy faluban, szóval itt elég sok a felelőtlen ember, 18 éves vagyok és lány.

Nem tudom mi lenne jó, én is nagyon sokszor felvagyok háborodva ezen.. Egyszer volt olyanra is példa, hogy sétáltunk, egy rossz keritéses házból pedig nekünk akart jönni egy puli, sikerült elzavarnunk, úgy hogy kiabáltam rá, meg dobbantottam, szerencsére fülét, farkát behúzva vissza rohant. Aztán mentünk tovább, jött szembe velünk biciklivel egy ember és megkérdi hogy nem e találkoztunk egy pulival, mondom, hogy de... erre vissza kérdi, hogy és hogy hogy nem szedte szét a kutyámat... nah ne mondjam, azt hittem lelököm a bicikliről, biztos övé a puli... szóval egyes emberek hozzáállása is rossz, nem értem mit élveznek ebben.. aztán meg csodálkoznak ha valaki megmérgezi a kutyájukat..(nem én, én ilyenre nem vagyok képes, mielőtt valaki ezt gondolná). Nekem ált a pulikkal van gondom, nagyon sok van a faluban és mind bolond... De találkoztam már boxerrel is, németjuhásszal, közepes méretű keverékkel, meg a kistermetűek is állandóan... áhh..:S

2012. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Most hogy így írtad a gumilövedékest, a co2-pisztoly is eszembe jutott. Jó erőset csíp, és nem is drága dolog. Na, az én vőlegényem meg ilyet akar venni nekem :)
2012. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Szia! Nem is rossz ötlet, ennek én is utánna fogok nézni! Az a legidegesítőbb, hogy az ilyen idióta felelőtlen emberek miatt szívjon az aki normálisan tartja az állatát. Nálunk vmelyik nap az öregasszony akinek a kutyája ráment az enyémre itt sétáltatta a kutyuliját természetesen póráz nélkül. Apukám a múltkor rászólt, hogy kösse meg a kutyát, mire ő, hogy nem fogja. Oké. De én meg nem vállalok érte következményt, hogyha megint ráront az enyémre akkor mi lesz. Mert, hogy tétlenül nem fogom végignézni az fix. Az én kiskutyámnak is vehemensebb a természete, de nem halok bele, hogy pórázra kötöm és kutyasuliba is járunk. Legalább teszek vmit nem csak a vállamat vonogatom.. A páromnak is kezd elege lenni belőle..
2012. jan. 16. 16:21
 14/28 anonim válasza:
0%
Miért tart kutyát, aki ennyire fél tőle?
2012. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem a kutyától félek, hanem a kutyáMAT féltem. Van különbség. Amugy meg nem hiszem, hogy nem kellene kutyát tartanom csak azért, mert nem szeretném, ha másnak az elmebeteg kutyája rá rontana. Neharagudj, de szerintem senki nem díjazza, hogyha másnak a kutyája ráront a sajátjára. Az írásodnak nem volt semmi értelme. Remélem erre sikerült rájönnöd!!

2012. jan. 18. 22:59
 16/28 anonim válasza:
0%
Te "A KUTYÁTÓL" félsz.
2012. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Kutya és kutya közt is van különbség!! Ahogy ember és ember közt is! Teljesen más egy jól nevelt normális kutya, mint egy idegbeteg roncs.. Ne általánosíts nem minden kutya ugyanolyan. Nem maguktól lesznek idegbetegek..Egyébként meg örülök, hogy rád még nem támadt kutya, mert ezek szerint fogalmad sincs miről beszélek!! Na szia.
2012. jan. 19. 19:03
 18/28 anonim válasza:
0%

Kedves kutyabarát!

Felsorolom neked, hogy milyen eszközt említettél eddig, a más kutyájának a megrendszabályozására: bot, paprikaspray, ráordítás, dobbantás, gumilövedék.


Vajon mit használ az, aki nem szereti a kutyákat?

Na szia

2012. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Kedves 56%-os! Kérlek, akkor adj jobb ötletet arra, mit lehet tenni, ha egy idegbeteg kutya kiront a te kutyádra! Hagyod, hogy széttépje, mert jaj szegény kutyus, ő is érző lény? Ha a drága gazdája nem képes szocializálni, megnevelni és megakadályozni, hogy kiszökjön, annak ne a többi járókelő igya már meg a levét! Én is imádom az állatokat, és utálom az állatkínzókat, de nem fogom tétlenül végignézni, hogy egy falusi dög szétmarcangolja a kutyámat! Talán ha egy kis kellemetlenség éri, másra már nem fog rátámadni. Nem bozótvágó kést, szamuRAJkardot írt a kérdező, illetve ajánlottunk itt neki, az már tényleg brutális lenne! Szóval ha nem értesz egyet, ajánlj jobbat, mert én is ebben a cipőben járok!
2012. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak köszönöm szépen, hogy kiállt mellettem!! =))

U.Elötti: Figyelj, én nem vagyok állatkínzó, ne állíts be annak! Az, hogy nálam van a bot stb. az nem azt jelenti, hogy minden kóbor kutyát agyba főbe verek.. De áruld már el, hogy mégis mi a fenét csináljak, ha az én kutyám PÓRÁZON LÁB MELLETT, NYUGODTAN sétál és akkor ránk ront egy idegbeteg hülye kutya morogva, vicsorítva és éppen darabokra akarja marcangolni a kutyámat???!! Kérjem meg szépen, hogy légyszi, ha lehet ne tépd szét a kutyusomat? Hát nem. HA valaki belénkköt valamit tenni kell. Én próbálom kerülni a konfliktusokat, ha kóbor ebet látunk megyünk is el másfele. De ha nem tudom kivédeni, neharagudj, nem fogom végignézni, hogy egy felelőtlen és ostoba gazda idegbeteg kutyája széttépje az enyémet!! EZ ennyi.. Ha meg van ötleted szívesen elolvasom! Na szia

2012. jan. 22. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!