Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1szer már írtam a kutyámról,...

1szer már írtam a kutyámról, sajnos diszpláziás (súlyos). Adott helyette 1 új kiskutyát a tenyésztő, de ő is az (6 hónapos) 100 fokos a szögelése. Ez változhat még a későbbiekben?

Figyelt kérdés
van szerződés a vásárláshoz,de kihez éri meg ilyen estekben fordúlni?szertném vissza kapni a pénzem és azt is,hogy álljon le a tenyésztéssel
2012. jan. 13. 20:32
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
már az 1. kutyánál lemondtam a tenyésztésről.szeretnék jól kijönni az egészből
2012. jan. 13. 21:01
 12/26 A kérdező kommentje:
kihez forduljak?Ki tud segíteni?
2012. jan. 13. 21:06
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha garanciát vállalt a DP-re, akkor , gondolom, mentest írt be. Visszaviszed és elállsz a vásárlástól. Utána elkezdesz keresni másik tenyésztőt. Sajnos, peches voltál, hogy elsőre beleszaladtál. Hidd el, azért lehet jó , egészséges és szép kutyát kapni .

Nem írtad, milyen törzskönyve van a kicsinek.

2012. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

ma 21:06

Ha a tenyésztő tagja a fajtájának a klubjának, akkor az elnöknek, vagy, ha van, a tenyésztési felelősnek írjál.

2012. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

gondolom nem akarja 6 hónaposan már visszavinni.

kérd vissza a pénzedet a szerződés szerint és írd meg minden fórumra a tenyésztő nevét. (ki az?)

2012. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan előszűrése volt max a kutyának ami nem jelent SEMMIT. 1 évesen de inkább 15-16 hónapos korban kap majd végleges eredményt addig rengeteget fog alakulni. (ez kb olyan, hogy pl a tüzelő szukák csípője mivel már elkezd tágulni sokkal rosszabb és ha a tüzelés után mérik be simán A-s is lehet) Neveled rendesen a kutyát, kapjon izületvédőt, természetes C vitamint, legyen minimálon a súlya, alacsony fehérje tartalmú táp, kiegyensúlyozott mozgás.


Na ez az ami miatt én soha nem ajánlom az előszűrést senkinek... csak idegesíti magát az ember pluszban altatásnak tesznek ki egy fiatal kutyát...


A szerződésben mi van? illetve a klub szabályzata? pl az én fajtámnál a szukáknál C csípőig elfogadható (kanoknál B-ig)

2012. jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Tudod, ha egy kutya előszűrésen tökéletes, az már csak nagyon gáz gazdánál változhat meg, talán.

Annál gyengébbnél már bármi lehet később. Akár jó is, de rossz felé is elmehet. Ha vett egy kutyát tenyésztésre, annak olyannak kellett lennie az árának is. Abban pedig a mentes csípő az elvárható .

2012. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Az én fajtámnál pedig csak az A elfogadható...

érdemesbódítani a kutát 6hónaposan,hogy az állatorvos tudja hogyan reagál az altatásra. Később jóljöhet,ha nem akkor kell kísérletezni..

2012. jan. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tiédnél csak az A elfogadható, de rengeteg más fajtában nem. Könnyen lehet, hogy a kérdező fajtájában sem. Egyébként ez a szög enyhe, vagyis C minősítést jelent 6!!!! hónaposan, amivel például az én fajtámban is simán tenyészt mindenki az USA-tól kezdve a Skandináv országokon át mindenhol. És ahogy az MKOE oldalán is lehet olvasni:


"Féléves korban a "találat" biztonsága kb. 60%, 1 éves kor körül 80%, 2 évesen közel 100%."


Vagyis ebből még akármi lehet, tekintve, hogy a csípőízület erősen növésben van, simán lehet belőle felnőtt korra B-s csípő is. Éppen ezért szerintem még baromi korai olyanokat mondani, hogy tegyen le a kutyával a tenyésztésről.


De olyat is hülyeség írni, hogy tegyen le a tenyésztésről, csak mert született nála egy DP-s kölyök. Tényleg, annak az előszűrése milyen volt és milyen korban? Ha szűrette a kutyáit, akkor ő mindent megtett azért, hogy a kölykök egészségesek legyenek. A DP öröklésmente meg sajnos ilyen, akár A-s szülők párosításából is simán születhet D-s vagy rosszabb kölyök. Nézd meg a finnek adatbázisát, a Koiranetet. Érdekes dolgokat lehet látni benne.


[link]


Baloldalt fent tudsz fajtacsoportot és fajtát választani.

2012. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
ez már a 2. ilyen kutyám,ezt cserébe kaptam az 1. helyet ami szintén dp.-s
2012. jan. 14. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!