Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1szer már írtam a kutyámról,...

1szer már írtam a kutyámról, sajnos diszpláziás (súlyos). Adott helyette 1 új kiskutyát a tenyésztő, de ő is az (6 hónapos) 100 fokos a szögelése. Ez változhat még a későbbiekben?

Figyelt kérdés
van szerződés a vásárláshoz,de kihez éri meg ilyen estekben fordúlni?szertném vissza kapni a pénzem és azt is,hogy álljon le a tenyésztéssel
2012. jan. 13. 20:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
De mit jelent a DP? Mert ezt is DP-sre írod 6!!! hónaposan, mikor a szög alapján is csak C-s jelenleg a csípője. És mint írtam, igen, ez simán változhat. Simán lehet belőle 1 évesen akár majdnem mentes (vagyis B-s) csípő is.
2012. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Melyik fajtáról van szó? Mi van náluk leírva a tenyésztési szabályzatban? Nem kéne eltemetni a kutyát 6 hónaposan egy sima előszűrés után.
2012. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nagyon nem szeretem ezt az oldalt, mert abszolút laikusok írnak le alapigazságként olyan dolgokat, amit maximum olvastak valahol. Vagy ha valaki egy fajtára igaz dolgokat ír le, szintén alapigazságként. Az, aki már tenyészt egy ideje és azt mondja, hogy nála még nem született valamilyen problémával küzdő kölyök, az lop, csal, hazudik és festi magát. Mindenki belefut előbb-utóbb valamibe. És amíg kivétel nélkül minden öröklődő betegségre nem lesz genetikai szűrővizsgálat, addig ez így is marad. Ugyanis a normál szűrések csak klinikai mentességet jelentenek, azt, hogy egy betegség nem jelent meg. De például a katarakta sok fajtánál csak idős korban jelenik meg. Senki nem tud többet tenni annál, hogy megcsináltatja a szűrővizsgálatokat és utána imádkozik.....
2012. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

88% os teljesen egyet értek veled... bármelyik tenyészetben előfordulhat ilyen...csak egy pl. a csehek megvettek tőlem egy kant 3 éve... előszűrésen a kutya D lett 90% os csípő... azonnal hisztiztek nekem egy sort és hozták is vissza a kutyát. na most nem adtam el hanem nálam volt 2 éves koráig és elég sokat dolgoztam vele - célirányosan mozgattuk, kapott ízület védőket, C vitamint, etióp szinten volt a súlya és mit ad Isten 2 évesen A1 lett a csípője ami tökéletes. Akkor el is lett adva most Amerikában van kutya, több utóddal büszkélkedhet akiknek semmi bajuk...

Én minden kutyámat így nevelem fel ahogy ezt a kutyát és soha nem volt egyiknek se gondja max összejött egy egy B néha.

De mint írtam nálunk még a C is simán elfogadható.


Vannak fajták ahol szinte lehetetlen összehozni egy A-s csípőt már csak a kutya méretéből és lazaságából adódóan is. Nekem egy kedves barátnőmék nagytestű fajtát tenyésztenek ahol ha véletlen A a csípője a kutyának akkor konkrétan örömünnep van, mert a fajtában annyira ritka, a jó fedező kanok fele B-C csípőjű.

2012. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
90%->90 fokos
2012. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nagytestű kölyök kutyánál a lazasággal lehet valamit csinálni?
2012. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!