Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez kutya keverék?

Ez kutya keverék?

Figyelt kérdés

Vagy ez havanese?

És egy 13/L-nak bullterrier vagy havanese lenne a jobb? (első kutya)


2012. jan. 14. 20:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

én 7 éves kislánynál láttam staffit...kb olyan veszélyes volt, mint egy plüsskutya, a gyerek apja ugyanis megkövetelte a kölyöktől, hogy kutyaoviba és suliba járjon a gyerek vele ;)


[link] ez meg egy tündér, és sokkal gyönyörűbb, mint egy havanese, pláne gyönyörűbb, mint egy szaporított korcs

2012. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
52%

Egy 13 éves kislány, akinek még semmilyen kutyája sem volt és nem is ért hozzájuk( amit a szaporított kutyusos link bizonyít) semmilyen kutyát nem fog tudni rendesen megnevelni, főleg ha az idegrendszere is gyenge neadjisten a kutyának. A külömbség csak annyi, hogy egy rosszul nevelt havanese ha megharapja, annak egy kis vérző karcolás lesz a vége, viszont, ha a bullterrier harapja meg, annak egy életre következénye lehet.

Én nem állítom, hogy vad a buli, de azért legyünk reálisak. Nem egy lapon van egy szobakutyával, sokkal erősebb kezet és nagyobb fegyelmet igényel. Nagy kutyaszakértők lehetettek, ha ezt nem látjátok be és egy abszolút hozzá nem értő GYERMEKNEK ajánljátok ezt a kutyát.

Amúgy, szerintem egy í3 évesnek még semmilyen kutya nem való, majd 2-3 év múlva, de ez az én privát véleményem. Nagyon ritka, aki igazán tudja, hogy mit vállal, és nem csak divatból vagy menőzésből akar kutyát. Aztán az első agressziv megnyilvánulásnál mi lesz?

2012. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Jajj utolsó! miaz hogy semmilyen kutya nem való.. Te is voltál 13 éves, és lefogadom volt kutyád. Nekem igen. Egy német juhász. 11 éves létemre simán el tudtam hurcibálni mindenhova, különösebb erőfeszítés nélkül. Egy 13 éves gyerek elég érett már hogy meg tudjon nevelni egy kutyát. Elég határozott tud lenni ha a helyzet megkívánja. Egy 13 éves már nem kisgyerek. És én nem 13 éves hanem jóval több és pontosan tudom, hogy akkor mi volt és hogy utána mi lesz. Egy határozottabb kutya még erősítheti a lány határozottságát. Sose láttatok még élőben ilyen kutyát.

A dobbermanról is sokan azt mondják, hogy veszélyes, és közbe semmi köze a veszélyességhez, csupán annyi hogy a filmek az emberekbe nevelték, mert elég megkapó megjelenése van ahhoz hogy ezt állítsák. Valószínű a bullterriert is innen vették.

Ki az a válaszolók közül, aki egy példát is fel tud hozni bullterrier harapásra?! Ha egyet fel is tud hozni, akkor tájékoztatom, hogy az nem fajta miatt van, és akármelyik másik fajta megtette volna.

2012. jan. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Mert tetszett neki, és mert aranyosak voltak, hát nagy cucc...Szerintem elég jól elboldogulnak majd. :)
2012. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Akiteki ***** válasza:
Annyit biztosan elértek ezzel a sok marhasággal, amit összehordtak, hogy a gyerek kedve most már elmegy a bullitól. Pedig mennyivel jobban járna, mint egy ilyen szaporítmány szőrmókkal.
2012. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én voltam, aki fogadna a szőrmók ellen.

Ezt nézzétek meg:

http://www.youtube.com/watch?v=b_kYyM0ZtOQ&feature=endscreen..

2012. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de ezt a kutyát valószínűleg a gyerek szülei nevelték meg, nem egy 13 éves gyerekre volt bízva, aki nyilvánvalóan nem ért hozzá, főleg ha az itteni 10-15 válasz alapján akarja eldönteni, hogy milyen kutyája legyen. Akkor gondolod, hogy nagyon ismeri a fajtát? Felelősségteljesen fogja ápolni, nevelni? Kutyaiskola, ivartalanítás? Chh, hagyjuk már.. Megvesz 20 ezerért egy ideggyenge, szaporított, beltenyészetes kutyát, és azt hiszi, azttól majd jó kutya lesz, ha alhat az ágyában.
2012. jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nem tök mindegy nektek hogy milyen korcsot vesz? Egy ilyen kutya is kutya! Én utcáról fogadtam be gy kutyát, és az se fajtiszta. Az ember egy fajtát se tud kivenni belőle. És?? Ettől még egy szerető társ, hűséges eb. Nem mindenki akarja kiállításokra hordani mint egy pudlit, vagy az ölébe csömöszkölni mint valami kis plüskutyát. Én ennyi idősen is állatnak kezeltem az állatot, és csak annyira voltam vele tisztába mint ez a lány. De elboldogultam, nem mindenki olyan szerencsétlen mint amilyen ti vagytok itt sokan. Nem lesz agresszív a kutya ha rendesen van szocializálva, megfelelő mozgást kap, és szeretik meg nem kötik az udvar végébe egy 5 méteres láncra, foglalkoznak vele. És erre szerintem bárki képes, de itt sokan úgy látszik nagyon elcseszték, és hogy be akarnak itt etetni az emberekkel sok marhaságot. Szégyen hogy sokak úgy osztják az észt hogy fogalmuk sincsen hogy hol a kutyának a feje és a fara. inkább nem hoznék példákat, de szégyeljétek magatokat!! A csaj úgy is döntött és vannak szülei akik szerintem értenek a kutyákhoz annyira hogy eltudják dönteni hogy a lánynak mi lenne a megfelelő.
2012. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
18%
A havanese az sokkal de sokkal szebb mint ez a böhöm fejű bullterrier. De mind1
2012. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A Bullterrier nem 13 éves lánynak való. Nagyon makacs kutya. Amit nem akar azt nem csinálja, meg ha úgy vesszük eredetileg harci kutya.

Nekem is nagyon tetszik a fajta, nagyon szépek, de tudatosan kell nevelni. Első kutyának semmiféleképpen sem.

A Havanese pedig társasági kutyus, semmi agresszivitás nincs benne, de nagyon sokat kell vele foglalkozni, ápolni. Nekem is Havanese-m van, imádom..De vedd figyelembe, hogy nem hanyagolhatod el, minden nap fésülni a szemét takarítani stb. és órákat kell vele játszani.

Az enyémnek különösen sok időt kell szentelni a szőrére.

Szerintem valami rövidebb szőrű kutyával kezd, bár nem szólok bele, ez a te döntésed:)

Jó kutyázást!:)

2012. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!