Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát csak gyerek után?

Kutyát csak gyerek után?

Figyelt kérdés
Nem tudom be merjek e vállalni egy kiskutyát úgy, hogy még nincs gyerekem, de azért néhány év múlva szeretnék. Nem lenne annyira féltékeny a kutya, hogy ebből valami baj legyen? Tudom, hogy nem szabad úgysem egyedül hagyni őket, de sok embertől hallottam, hogy jobb gyerek után kutyát vállalni. Vagy csak jó helyről, megfelelő fajtát kell választanom?
2012. jan. 15. 18:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kölyökkutyát pár évvel a gyerek születése előtt, vagy minimum 9-10 éves gyerek mellé érdemes bealakítani.


A kutya akkor nem lesz féltékeny, ha Ti úgy nevelitek.


Én világ életemben állatok közt éltem, a kertben tartott nyuszik répáját ettem, puszilgattam lovat, kutyát, macskát, a kézmosásnak sem én voltam a példaképe, viszont a kézzel evésnek annál inkább, mégis életben maradtam.

Egyébként a kutya sokkal kevesebb emberre ártalmas baktérium hordozója, mint a macska.


Én 22 éves vagyok, pár év múlva (lehetőleg 27 éves korom körül) szeretnék gyereket.

Most van 4 kutyám, közülük a legidősebb 2 éves, tehát bőven lesz idő, amikor 4 kutyával és egy gyerekkel fogok kutyát sétáltatni...


A gyerekes-kutyás ismerőseim közül szinte mindenki hagyja, hogy a kisbaba csúszkáljon a négylábúak közt, és semmi baja nincs senkinek...:) - persze felügyelet alatt történik mindez, hiszen egy baba még nem tudja, mit szabad és mit nem a kutyus farkával.


Egyébként (hangsúlyozom, ez az én tapasztalatom, ettől még lehet másként!!) én úgy vettem észre, hogy a nagyobb testű kutyákkal könnyebb az élet, ha megérkezik a baba.

De lehet, hogy ezt csak azért láttam így, mert a kistestűeket hajlamosabbak elkényeztetni az emberek, nem nevelik olyan szigorúan őket.


(Én 8 éves voltam, amikor egy 2 éves KÁJ szuka hozzánk került.:) amilyen katasztrófa volt az előző gazdája által szépen kialakított agressziója a kezdeti időkben, velem (és a családdal) annyira kedves és elfogadó volt egész életében.)

Még lovagolhattam is rajta, soha meg sem mordult, szerintem még élvezte is, hogy végre nem láncon van, sz.rt eszik és csak verést kap...



Na a regényem lényege, hogy szerintem jobb előbb a kutya.:)

De jól át kell gondolni, mert a gyerek az első években tudjuk, hogy 24 órás meló...:)

És ha emiatt a kutyát elhanyagoljuk, na az ejnye-bejnye.

Jól össze kell tudni hangolni a dolgokat, és edzeni az idegeket...:D

2012. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az az álláspontom, hogy kutya-gyerek viszonyban egyik vagy másik múljon el 3 éves. Azért, mert a kutyánál is meg a gyereknél is 3 éves kor fölött ha normálisan nevelted, ismeri és érti, és nem lázad ha azt mondod valamire, hogy nem szabad. De végülis az is elég, ha egyiknek-másiknak van egy bármire alkalmazható stabil "nemszabadja".


Arra is biztosan jó egy kutya, hogy ahhoz, hogy jól tudd nevelni, meg kell tanulnod következetesnek lenni, ami a gyereknél is csak előny lesz.

Na meg én speciel egy német dog arcába kapaszkodva tanultam járni, és egész jól járok :)))

2012. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Bevallom nem olvastam végig az összes hozzászólást, csak a kérdést.

Én is és a húgom is kutyával nőttünk fel, a kuvaszunkon 2éves koromban még lovagoltam is. Húgom kutyával tanult meg járni...

Köszönöm semmi bajom, imádom az állatokat és nem félek a kutyáktól.

Sok ismerősömnek jelen pillanatban szintén előbb volt kutyája, mint gyereke, semmi baj nincs vele.

A kutyát megfelelően szocializálni kell, meg kell hogy legyen a helye a családban (ő az utolsó, nála mindenki többet ér) és ezt tudnia kell.

De kölyök kutyát csak jó helyről szabad venni, nagyon fontos, hogy megfelelő legyen az idegrendszere, ne egy szaporított idegroncsot vegyetek magatokhoz. A kistestű kutyák pl elég nehezen tolerálják a kisgyerekeket, erre is érdemes figyelni (persze kivételek vannak).

Vannak úgy nevezett családbarát kutyák, érdemes közülük választani.

Ilyen pl a boxer, golden retriever, berni pásztor, skót juhász...

Meg lehet nézni milyen gyengéden tudnak bánni a gyerekekkel (és sokan el fognak borzadni, hogy fúúj a nyálas labda):

http://www.youtube.com/watch?v=zMqBJJdwNPk&feature=relmfu

Védelmezik a picit:

http://www.youtube.com/watch?v=ZXCrmrcQnU4

....

Persze ehhez rendesen kell nevelni a kutyát. Egy vadidegen kutyára, vagy neveletlenre sose mernék még a jelenlétemben sem pici babát bízni.

2012. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
2012. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!