Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az óriás snauzer mennyire...

Az óriás snauzer mennyire való panelba?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert a szemben levő házban tartanak egyet. 61 nm-en. Igaz, hogy akárhányszor jövök haza megyek el vagy kinézek az ablakon lent látom a gazdit a kutyuval, de szerintem akkor is kínzás ez szegénynek. Szerintetek?
2012. jan. 15. 20:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Egy snaci bőven elvan a panelban. Főleg, ahogy írod, a gazdájával lent van sokszor. A kutya az udvaron sem mozog többet, mint az a snaci. Az ideje javarészét fekvéssel tölti az udvaron is. Várakozik arra, hogy vagy jöjjön valaki arra és ugathasson, vagy a gazda jöjjön haza.

Egyetlen kutya sem jön-megy álló nap.

Ha pedig valaki nem úgy gondolja, nem való kutya lakásba, attól még másnak szíve-joga ott tartani az övét. Főleg, ha meg van oldva a mozgásigénye és a szellemi terhelése.

Természetesen vannak bizonyos fajták, amelyek kevésbé lakástűrők, de végső soron a kutya azt fogja természetes életnek venni, amiben felnő.

2012. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Akiteki ***** válasza:
100%
Meg is adtad a választ a saját kérdésedre: A kutya sokat van mozgatva és egész nap a gazdájával lehet. Mi kell még egy kutyának ezen és a kaján kívül? Nem kéne mindenkit átnevelni a saját ízlésünkre. Ha neked nem tetszik, hogy kutya van a lakásban, ne tarts. De ne ítéld el azokat, akik ezt teszik. Egy lakáskutyának bármilyen körülmények között is tartják, jobb dolga van, mint az udvar sarkába láncra kötött szerencsétlennek.
2012. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
77%

Teljesen egyetértek ma 20:28-al és 20.37-el...

Teljesen mindegy, hogy kicsi kert, óriási birtok, garzon vagy 100 négyzetméteres lakás...az a lényeg, hogy a kutya le legyen mozgatva, a gazdi sokat játsszon vele, tanítsa, a kutyának legyen lehetősége a fajtársaival kommunikálni, játszani.

Kertben és lakásban tartott kutyáknak is kell a napi minimum 1,5-2 órás séta, ahol szabadon szaglászhat, kutyákkal építhet kapcsolatot.


Az óriás snauzer kiváló szobakutya, napi két hosszú és egy eü -i sétával tökéletesen elvan, ha a gazdi mellette sokat játszik és tanul a kutyával.

Gyerekkoromban lakott a panelunkban 50 négyzetméteres lakásban egy nagyon tisztaságmániás, elegáns hölgy egy hatalmas fekete óriás snaci kannal, Artúrral...a hölgy allergiás volt a kutyákra, ezért nyáron is kesztyűvel sétáltatta. Artúr kifogástalanul viselkedett minden kutyával-emberrel, jól nevelt volt, a hölgy vitte a melóhelyére is a kutyát, a kocsiban elfeküdt a hátsó ülésen. Amíg a gazdi a kocsit pakolászta, addig Artúr le nem lépett a járdáról...kivéve néha, mikor a fajta makacs temperamentumának megfelelően próbára tette gazdiasszonya türelmét :)

Reggel egy fél órás séta, délután-este egy nagy 2 órás séta-labdázás, lefekvéskor egy eü-i séta a ház körül tökéletesen elég volt a kutyának, otthon csak aludt, vagy rágcsálta a játékait.

2012. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A kedves kuvasztartó válaszolónak is teljes mértékben igaza van, miszerint a nagy termetű pásztorkutyák, mint a KÁJ, kau, kuvasz, stb. nem lakásba való...de nem is egy kis kertvárosi házba, nekik kell a tér, a tanya, amit naponta többször körbejárhatnak őrködéskor.


Egy másik ismerősöm kertes házban tart óriás snauzert, aki egy kis kennelben van a háztartásban élő egyéb rokonok miatt. Hétköznap suli miatt délután inkább csak pórázos sétáik vannak, hétvégéné tudnak 2-3 órákat sétálni...persze napközben azért ki van engedve néhányszor a kertbe felügyelettel...szerinted melyik snauzernak van jobb dolga? A kennelesnek, vagy a panelosnak???

2012. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Párom édesanyjának egy kis pulija van kertes házban. Én is laktam ott 3 hónapot és nagyon sajnáltam szegény jószágot. Egész életében abban a kertben lakott és soha nem vitték sétálni, soha nem járt a házban és soha nem játszik vele senki. Szegén kutya nagyon szeretetéhes, amíg ott laktam, próbáltam minél többet foglalkozni vele, levágtam a szőrét, ami már nekem is nehéz volt, hát még neki... Teljesen becsavarodott már szegény kutyus és nagyon sajnáltam ott hagyni, de nem tehettem semmit. Már több, mint egy éve elköltöztünk és lett egy saját kutyám (egy kis havanese). Hiába gondolják sokan, hogy egy kutya csak házba való, ez nem minden esetben jobb a kutyának is. Persze ez nem általános, de szerintem a többséget képviseli ez az eset sajnos.:( Szóval szerintem sokkban függ attól is, hogy hogyan bánnak azzal a kutyával!:)
2012. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség kijelenteni manapság azt, hogy kutya nem való panelba. Egy kertben sem fogja magát kimozogni rendesen, max nagyobb a rendelkezésére álló tér. Egy kertes házban tartott kutyával ugyanúgy foglalkozni kell, el kell vinni sétálni... Illetve szellemileg is fejleszteni, foglalkozni vele. Szóval panelban is nyugodtan lehet tartani éppen ezért.

Szerintem azoknak nem való kutya, akiknek nincs elég idejük rá...

2012. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16%
óriás schanuzer-t panelba inkább ne. Vannak nagytestű vagy közepes testű fajták amik jobban megfelelnek egy panelba de egy schnauzer nem ez a tipus...
2012. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
37%
Az lehet,sőt biztos,hogy megtudod oldani,hogy jól lefáraszd,de őszintén,egy óriás snauzer megforudlni nem tud normálisan egy panellakásban..
2012. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
74%

Ma 21:00

Nem is kell megfordulnia. Ha szellemileg és fizikailag is rendesen, megfelelően le van fárasztva minden nap, már csak enni és aludni fog a lakásban. Kertben is ugyan ezt tenné, de ott nincs a közelében a gazdája, ami máris elveheti a biztonság érzetét, mivel, mint már írtam, egy falkaállatról van szó, akinek az élete a gazdája.

2012. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
18%
Jó,akkor találjátok ki,hogy a kertben tartott kutyákkal nem foglalkoznak,és egy 30 nm-es panelban jobb egy óriástestű kutyának bentrohadni a nap 24 órájából 20at
2012. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!