Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az óriás snauzer mennyire...

Az óriás snauzer mennyire való panelba?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert a szemben levő házban tartanak egyet. 61 nm-en. Igaz, hogy akárhányszor jövök haza megyek el vagy kinézek az ablakon lent látom a gazdit a kutyuval, de szerintem akkor is kínzás ez szegénynek. Szerintetek?
2012. jan. 15. 20:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, a snaci még ideális is a lakásban tartáshoz. Nem vedlik, vagy trimmelik, vagy nyírják.A snaci az, amelyik igenis nagyon igényli az emberrel való közvetlen kapcsolatot.
2012. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy mudim van. Aki ismeri ezt a fajtát, tudja, milyen nagy mozgásigényű. Ennek ellenére ő maga akar bejönni a lakásba, újabban már bent is alszik. Nem hiszem, hogy napi 20 perc-fél óránál többet mozogna csak úgy magától a kertben. Biztos azért, mert mazochista és szereti magát kínozni... -_-" Sétálunk napi 2 órát, ott kimozogja magát. Az az ideális, ha kert is van, de a kínzás szót használni a lakásban tartott kutyákra erős túlzás. A kínzás az, ha láncon tartják, vagy megfosztják minden emberi kapcsolattól, ha soha nem viszik sétálni. A lakásban tartás ezektől messze van. Mellesleg a mozgáshiányos kutyát fel lehet ismerni. Ideges, rombol, feleslegesen ugat, akár haraphat is, ha végre kiszabadul, húz, fegyelmezhetetlen. Ez jóval kevesebb lakásban tartott kutyára igaz, mint kertire.
2012. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Mecse ***** válasza:
86%

Nagyon érdekelne hogy mi motiválja azokat az embereket akik szükségét érzik hogy mások fölött ítélkezzenek állandó jelleggel...


Igazából valószínűleg megbánom, de... kérdező, mi közöd van hozzá hogy más tart-e panelban schnauzert vagy nem...?


Te magad mondtad hogy a kutyus sétáltatva van baromi gyakran. Akkor mi a "gond?"


Ez az egyik olyan téma ami a legjobban ki tud akasztani, igen, persze, a panellakóknak nem kellene hogy bármilyen állatuk legyen, mert kínzás sőőőt ők maguk is kínlódnak pusztán azzal hogy panelban laknak, ó a borzalom, a horror!!!...


A másik, hogy le kellene már állni azzal hogy egy kutya mozgásigényét a termete alapján határozzák meg -ebben az esetben a schnauzer mozgásigényes, igen, viszont most a többi alkalomról beszélek amikor mindenki "úristen egy masztiff panelban állatkínzó!!!"- de hogyha egy westie van panelban az oké mert az picike. Könyörgöm attól még egy terrier, nem egy öleb, nem fog ücsörögni egész nap attól, hogy a termete apró.


Na jó, már nagyon elkanyarodtam a témától. Szerintem örülj hogy a snaci gazdája ilyen felelősségteljes és ennyit foglalkozik az állatával, ennyi időt/energiát fektet bele, mosolyogj hogy mennyire jó hogy vannak ilyen emberek, és hagyd abba az ítélkezést mert az csúf dolog.

2012. jan. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
100%

Nekem is egy nagy testű kutyám van(nj-roti keverék kb. 60 kg)kutyám van panellakásban.Leírom a napi rendünket,hogy lásd mennyire sokat van mozgatva:

reggel 4:30-tól 5:15-ih kb egy séta

ha hazajövök melóból kb dél körül megint min 40 perces séta

délután 4-től fél 5-ig megint egy séta

és este fél 7-től fél 8-8-ig séta.

És ez csak hétköznapra vonatkozik.

Hétvégén meg általában kirándulni megyünk a közeli erdőkbe több kutyával ahol szabadon futkorászhatnak több órán keresztül.

Szerintem sok kerti kutya fele ennyit nincs mozgatva mint ő.És teljesen jól van a kutya.Itthon nem tombolt még soha.

Ilyen törődés mellet mondja nekem valaki,hogy állatkínzás a panelban tartás.Persze vannak kivételek is(nem is kevés)mint mindenben.

2012. jan. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
szerintem nem való panelba
2012. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!