Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih-tzu kiskutyáim vannak....

Shih-tzu kérdése:

Shih-tzu kiskutyáim vannak. Sajnos Fáni rövid időn belül megint vemhes lett. Ma, mikor születtek a kicsik, az első kislány aki a világra jött, rövid időn belül meghalt. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Egészségesen jött a világra, a család barátja, akinek a szülei tenyésztők, azt szúrta ki először, hogy ahhoz képest, h még nem evett, milyen nagy a hasa. Nem akart enni, és nehezen vett levegőt. Végül elaludt.A testvérei azóta jól vannak, holnap megyünk orvoshoz ellenőrzésre.Zsebibabának neveztük el és a másik kislányunk mellé temettük el.Nem szeretnénk nagyon sokáig több kölyköt, de majd később, hogy lehet elkerülni, hogy ne haljon meg senki sem?
2012. jan. 15. 23:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
56%

kiegészítés.

Ha orvoshoz mentél volna a fogamzásgátlóért, akkor megmondta volna, hogy hosszútávú szedése nem ajánlott,mert hatalmas adag hormon, 99%-ban néhány éven belül méhdaganatot okoz. Csak egyes tüzelések elkerülésére ajánlják, ha tényleg nincsmás megoldás.

De nem gond,majd ivartalanítják a kutyát amikoreltávolítják a méhdaganatot, csak akkor valószínüleg az emlő-tüdő áttéttel már nem fognak tudni mit kezdeni már...

Ennyit a gondos gazdáról,aki szereti a kutyákat. De tönkreteszi a saját kutyáit is, a fajtát is, hiszen teleszórja az országot herpeszeskutyákkal, és tenyésztési tudás nélkül szaporít. Gratulálok

2012. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

1. gyógyszerész mondta, hogy szedje majd a kutya. Tévedett. Mikor nekem írtak fel gyógyszert én sem kérdeztem meg még, a saját orvosomon kívül még ötöt, hogy valóban úgy kell-e szedni.

2. Volt rajta bugyi, ami olyan szoros volt, hogy levegőt is alig kapott benne szerintem, és arrébb tudták mégis tolni.

3. Egyik kutyám sem herpeszes (nálatok biztos jellemző, az ilyen túl tenyésztett shih-tzuknál, nálunk nem), ma voltunk orvosnál. A doktornő hangsúlyozta, hogy milyen szépek és egészségesek. Mindegy nem látom értelmét az oda-vissza írosgatásnak.

4. Csalódtam az oldalban, nem hittem volna, hogy ennyi negatív ember van és azt sem, hogy az ember segítséget kér és ti, NAGY KUTYATENYÉSZTŐK csak hülyének és állatkínzónak tudtok engem beállítani. Arra mindegyikőtök egytől-egyik képtelen volt (gondolom nem bírnátok látni, hogy tényleg egészségesek), hogy elküldje az email címét, hogy küldhessek képet. Köszönöm nektek, ti elszánt, pökhendi, büszke kutyatenyésztők a nagy semmit! Ha valaki tőlem segítséget kér, akkor segítek nem pedig ócsárolok, gratulálok mind annyiotoknak! Veregessétek egymást hátba! köszönöm

2012. jan. 19. 19:01
 13/30 A kérdező kommentje:
Talán ott van az egész elrontva, hogy nagyon fiatalon meg lett a saját véleményem a tenyésztőkről. Sajnos nem egy tenyésztő vagy "tenyésztőnek" mondott ember van a környezetemben, aki a szerencsétlen szukájával akarja megváltani a világot. Egy tüzelést sem hagy ki szegénynél, teljesen le van már fogyva, büdös és ápolatlan szegény. nem érdekli, semmiyen szeretetet vagy megértést nem táplál a kutyája iránt, aki ki van szolgáltatva neki. És sajnos nem egy ilyet láttam már. Vagy aki csak törzskönyvessel fedeztet, mert hogy csak az tiszta számára, én azt is megtudom érteni. De akkor az ő (a gazdi) vagy a kutya érdeke, hogy nem fedeztet be, mikor minden tüzelésnél ál vemhes? Hagyjuk egymás ócsárolását, ti így láttok minket, mi így látunk titeket. Viszont mind a két oldalról egy a fontos, csak szeretni őket és a legjobbat adni nekik. Sziasztok
2012. jan. 19. 19:23
 14/30 anonim ***** válasza:

te nem tenyésztőkről beszélsz, hanem szaporítókról.

A tenyésztőnek csak törzskönyves kutyái vannak, tenyészszemlések,megvannak a kötelezőorvosi szűrésik, kiállítási eredményeik vannak.

Tenyésztési tanfolyamot végzett, genetikát tanult.

Nincs herpeszes kutya a kenneljében

És te is szaporítassz, téged úgy hívnak,hogy hobbiszaporító. Ugyanúgy nem tudod a tenyésztésnek még az alapjait sem,ahogy a "nagyüzemi" szaporítók.

És teszed tönkre a fajtát amit állítólag szeretsz.

(a fogamzásgátlóért magadnak te az orvoshoz mész? de a kutyát nem vitted el oda? hallgatsz a 8 elemis lányra az állatpatikában?)

2012. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

A beteg kölykök étvágytalanok, a hasuk feszes, sárgás, híg bélsarat ürítenek. Gyakran nehezebben lélegeznek, a nyálkahártyákon pontszerű vérzések jelennek meg, illetve sós véres orrfolyás is jelentkezhet. A már tüneteket mutató újszülöttek megmentésének esélye nagyon kicsi.


És itt befejeztük, köszönöm.

2012. jan. 19. 19:55
 16/30 A kérdező kommentje:

Én vagyok a rossz ember, mikor ti adjátok veszitek őket, mikor frissíteni akarjátok a "vért"?? Akit ti neveltetek és ott élt veletek, eladjátok pénzért?? Vagy egy betegség miatt nem fialhat többször ezért inkább elaltatjátok???

Nem is akarok tenyésztő lenni...én nem tudnám eldobni a kutyámat és eladni,mert egy újra, egy ügyesebbre, egy jobbra van szükségem. És erre nem kell írnod semmit, mert tudom, hogy ezt csináljátok. mi sem igazolja ezt jobban, hogy egy vadidegent győzködtök a ti igazatokról.

Ha már annyit tudtok, a herpesznek nem az a tünete, amit én leírtam. (a gyengébbek kedvéért bemásoltam)...ti vagytok a rosszak és nem vagytok abban a helyzetben, hogy ötleteket osztogassatok, ki tenyésszen és ki nem. (hozzáteszem, én ilyet nem is írtam). Nem tudok erre már mit mondani.

2012. jan. 19. 20:03
 17/30 anonim ***** válasza:

Hogremailer-help mondta meg a doktornő, hogy nem herpeszesek?

Mert az csak legalább 5 különbözőidőpontban levett vérminta alapján tudják megmondani. Látni nem látod akutyán,mert semmi tünete nincs.

Nekem még sohanem volt herpeszeskutyám,megválogatom,hogy holveszem őket.

2012. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Én még ezelőtt nem is hallottam olyanról, hogy kutya herpesz. Ma, mikor voltunk az orvosnál és mondtam neki, ezt hogy nem nem-e lehet herpesz. Igaz, nem csinált vér vizsgálatot, de egyből rá vágta, hogy nem így néznének ki, nem ennének, mert az ilyen beteg kiskutyáknak noincs is étvágyuk. Én szemmel verve tudom azt mondani, hogy már most 19.-e van, akkor 4 naposan-már most majdnem a másfélszeresük. Kéthetesen megint megyünk az első féregtelenítésre. Ha nehezetekre esik, ha nem: örüljetek velem, hogy jól vannak. Mindannyian.
2012. jan. 19. 20:55
 19/30 anonim ***** válasza:

Igen,adjuk vesszük,pénzért. Ésnagyon megválogatjuk kinek adjuk el.

De, csak azok lesznek tenyésztve akik arra alkalmasakés csak azzal párosítva akivel javíthatsz a vérvonaladon. Aki nem alkalmas tenyésztésre az el lesz adva hobbikutyának.

Nem ellenek a kutyák csak egy- másfél évente,először 3 évesen,utoljára 6 évesen (nálam,nagytestűről van szó) és utána nálam lakik nyugdíjasként. Igen, tartok egy szukát 10 évig 2-3 alomért.

Az orvosomat pedig nagyon gyorsan lecserélném,ha ránézésre azt mondja, hogy ez nem herpesz. Akkor is lecserélném,ha engedett almot lehozni előzetes herpeszvizsgálat nélkül papir nélküli kutyáknál.

2012. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"ahhoz képest, h még nem evett, milyen nagy a hasa. Nem akart enni, és nehezen vett levegőt."

igen, te írtad. nem evés,feszeshas, nehéz levegővétel.A három legjellenzőbb tünete a herpesznek.

2012. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!