Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih-tzu kiskutyáim vannak....

Shih-tzu kérdése:

Shih-tzu kiskutyáim vannak. Sajnos Fáni rövid időn belül megint vemhes lett. Ma, mikor születtek a kicsik, az első kislány aki a világra jött, rövid időn belül meghalt. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Egészségesen jött a világra, a család barátja, akinek a szülei tenyésztők, azt szúrta ki először, hogy ahhoz képest, h még nem evett, milyen nagy a hasa. Nem akart enni, és nehezen vett levegőt. Végül elaludt.A testvérei azóta jól vannak, holnap megyünk orvoshoz ellenőrzésre.Zsebibabának neveztük el és a másik kislányunk mellé temettük el.Nem szeretnénk nagyon sokáig több kölyköt, de majd később, hogy lehet elkerülni, hogy ne haljon meg senki sem?
2012. jan. 15. 23:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Felesleges veszekedni. És amúgy meg nem értem, hogy sokan minek emlegetik, hogy a kérdező miket írogat máshova. Ez a lényeg?


A kérdező megkérdezte, hogy mi lehetett a baj. Nem szeretné, hogy ez megismétlődjön. Lehet nem a Fáninál, hanem a többi a kutyájánál, a lényeg az, hogy nem akar több ilyet. Miért nem lehet csak erre válaszolni és kihagyni a sz*ros tenyésztési akármiket?


Kedves Kérdező!

Sokan leírták már előttem, hogy vajon mi lehetett a kutyus baja. Az állatorvos szemmel nem tud gyógyítani, ahogyan az embereknél se működik ez. Pl. mikor a mi kutyusunk beteg volt rákról hadovált, holott a gyomrában emészthetetlen csomó gyűlt össze és elzárta a belét. El akarta altatni, de mi addig hajtottuk, hogy vágja fel a hasát, míg megtette. Így kapott még 2 gyönyörű évet.


A lényeg a lényeg, hogy ha tényleg utána akarsz ennek járni, akkor mindent pontosan mondj el az orvosodnak, azt hogy mik az aggályaid és hogy te mindenre fel szeretnél készülni, jó lenne ha mindent megnéznének rajta. Nem kis pénz lesz. De a herpesz tényleg nem látszódik a kutyusokon :S.

2012. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, hogy a többiekkel szemben a kérdésre válaszoltál egyből nekem.

Hazudnék, ha azt mondanám hogy vannak még aggályaim. Nincsenek. Évek óta ehhez a doktornőhöz járunk, szerintem már lassan 8 éve.

Mondtam neki, hogy nekem ezt írták, hogy herpesz lehet a baj. nem is mondta a vér vizsgálatot, mert már egy tüzetes vizsgálat után megtudta mondani, hogy teljesen egészségesek a kicsikék. Se farkas köröm, se farkasfog, gyönyörű a szőrük, már szemmel láthatóan megnőttek, nincs bőrpirosodás. Ugyan úgy néz ki mind a három baba, mint az előző alomból a két kicsi. Velük sem volt semmi baj.

kedves író, a következő sorok nem neked szólnak majd.:

Sikerült ti felemelkedett, elszállt, beképzelt, nagy kutyatenyésztők (és ebben az esetben csak a nem jelenlévők a kivételek) elérnetek azt, hogy egy életre megutáljam a "fajtátokat".

A kutya, mikor megfial ösztönösen ápolja a kicsiket és neveli őket, különbségek nélkül. meg bízik bennünk és hálás nekünk, gazdájuknak.

És akkor ti, (akkor ki is az állat, és kis is az ember), eldobjátok, elaltatjátok, és mikor születnek kicsit, csak a pénzt látjátok bennük. Sorjában verném azokat agyon, aki olyan mocskos állatkínzó, hogy egybe eladja a kicsiket külföldre. Az már más kérdés, hogy a rossz körülmények és a hosszú út miatt, nem biztos, hogy mind élve megérkezik.

A lényeg, hogy mindezek ellenére, mi egyszerű gazdik vagyunk a szemét, szar emberek. nem tudok, túl lépni azon, hogy volt egy kérdésem és azt hittem, hogy kedves, megértő emberek válaszolnak majd, erre kapok pár magától elszállt barmot. Hát köszönöm a nagy semmit.

és azt a luxust, hogy majd ti eldöntsétek, hogy ki fedeztetheti a kutyáját és ki nem...undorítóak vagytok, mindannyian egytől egyig.(akik csak hasonló vélemyényeket vallanak, akik nem: azoknak köszönöm).

A legjobban az vigasztal, hogy ez a beszélgetés az interneten történt, amit mindenki lát és olvas. Gratulálok nektek, szépen bemutatkozott A MAGYAR KUTYATENYÉZTŐ TÁRSULAT!

majd pár nap múlva írok,. hogy vannak a kicsik, addig is szálljatok magatokban. ne játszatok Istent.

2012. jan. 20. 11:15
 23/30 anonim ***** válasza:
56%

nem játszunk istent és te nem tudod kiről beszélsz. Aki eladja "egybe" a kölyköket külföldre azok a kutyagyárosok,soha nem is voltak tenyésztők.

Tenyésztő nem altat kutyát.Minek altassak,amikor a tenyésztésre nem tökéletes kutyát is megveszik hobbikutyának?

Te kevered a szaporítót a tenyésztővel.A tenyésztő tanult, ezzel foglalkozik,mert szereti a fajtát. A szaporító ( és a hobbiszaporító) csak azt hiszi, hogy szereti a kutyát. De nem tudja mit kell tennie.

A herpeszes kutya is megmenthető sokszor melegen tartással (30-32fok,ehhez nem elég az infra, elektromos melegítő párnák kellenek) glükóz és folyadék infúzióval. Ha tanultál volna, tudnád. és lenne otthon ellésnél,mivel más esetben is szükség lehet rá (pl. nagy az alom, nincs elég tej..)

És nem győzöm hangsúlyozni, fertőzöttek akutyáid. Ivarftalaníts, és a kölyköket is ivartalanítási kötelezettséggel add. (a chipről se feleldkezz meg, 200 ezer a büntetés, ha nem chippelteted a kutyát mielőtt eladod/elajándékozo

2012. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nos, megkérdeztem az orvost!!!

Csak az első alomnál szokott előfordulni szájpenész és akkor pár órán belül az összes kutya meghal...üzeni nektek, (okoskodóknak), sok ember tud sok mindent, csak nincs mögötte tényleges tudás, pá

2012. jan. 20. 21:53
 25/30 anonim ***** válasza:
65%

miféle szájpenész? herpeszről beszélünk ami egy vírusos betegség és nem összekeverendő az emberi szájon jelentkező herpesszel.

Édes Istenem, ha már az orvosod hülye, vagy te nem emlékszel mit mondott, akkor legalább olvass utána

pl: az első találat

[link]

(én mint "nagyokos" 25 éve tenyésztek,a férjem állatorvos.azt hiszem elég tájékozottak vagyunk)

2012. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
87%

Én az orvosoddal értek egyet ezer meg egy oka lehet egy kiskutya elpusztulásának. szerintem ez nem herpesz, láttam már herpeszes almot és az nem ilyen volt, szervi gondja lehetett a kicsinek vagy sok folyadékot nyelt.



ezt egy másik kérdésnél olvastam és ez jól leírja a tenyésztő és szaporító közötti különbséget:

"Nagyon drámaian fogják fel itt sokan a tenyésztő vs szaporító helyzetet pedig csak egy igazán jelentős különbség van amit a szaporítók akkor se tudnak behozni ha a kutyájukat leszűretik, adnak törzskönyvet, chipet stb

A tenyésztő nem az aki törzskönyvet ad, nem ettől válik valaki tenyésztővé. Sok olyan szaporító is van aki ad törzskönyvet.

Az igazi nagy különbség a motiváció az alom megszületése mögött és itt nem a pénzről beszélek. Egyszerűen csak az, hogy a tenyésztőnek céljai vannak és mikor megtervez egy párosítást akkor órákig is tudja neked sorolni a mögött húzódó indokokat. Ismer minden kutyát a törzskönyvön,álmai vannak és célja az, hogy a fajta jobb, szebb, egészségesebb legyen. Minden tenyésztő álma egy jó karakterű és csodaszép vagy nagyon jól dolgozó kutya és egyiket se rendelheti a másik alá vagy fölé mert hiába szép egy kutya vagy hiába jó karakter ha a másik fele nem teljesül. Egy tenyésztőnek kíméletlenül kell szelektálnia sokszor olyan dolgok miatt amit egy átlag ember meg se érthet és ez a tudatos szelekció, a legjobb egyedek tenyésztésbe vonása az ami tenyésztőt tenyésztővé tesz.


Szaporítani is lehet jól, adni törzskönyvet és chipet, egészséges kutyákkal akik szűrtek betegségekre. Születhetnek szép egészséges kiskutyák akik akár kiállításra is jók lehetnek de ami hiányzik itt az az álom... nincs meg az a cél, hogy a fajta maga jobb legyen vagy csak annyi, hogy megőrizze a meglévő minőséget. Itt talán csak annyit fontos figyelembe venni, hogy rontani nem szabad a minőségen amit viszont sok szaporító nem vesz figyelembe és ez az amiről itt beszéltek... ők azok az emberek akik törzskönyv, szűrések stb nélkül szaporítanak és ez csak rombolással jár még akkor is ha szerencsésen egészségesek a megszülető kiskutyák."


Még hozzátenném, hogy pont a kutyáid ilyen fokú szeretete miatt nem tudsz tisztán gondolkodni. Ha egy almot lehoz az ember ott nem elég ha funkcionálisan egészséges a szülőpár, fontos, hogy a genetikájukat is ismerd 8ezért kell a törzskönyv) emellett kellenek a szűrések és a küllem ismerete. Amit teszel az a fajta rontása hisz ezek az alapvetően fontos dolgok amik csak ahhoz kellenek, hogy ne rombolj sem teljesülnek. Hiába szereted a fajtát mégis csak rombolod genetikailag. Ez felelőtlenség, sok olyan dolgot hánytorgatsz fel a "tenyésztőknek" amik nem jellemzőek rájuk hisz pont nem ők hanem a szaporítók teszik ezeket de sok dolog van amit te rossznak tartasz és igaz rájuk, ilyen pl a szelekció, én is adtam már el hobbyra kutyát akit 2 évig neveltem, szerettem mert elbukott egy eü teszten... szelektálnom kellet, ivartalanítottam és elajándékoztam egy kedves ismerősömnek de a mai napig hetente meglátogatom és együtt járunk sétálni, ennek a kutyának nemvolt helye a tenyésztésben mert genetikailag hordozott valamit amit örökíthetett volna (látható hibája nemvolt). Imádom a fajtát amit tenyésztek és azt szeretném ha a létező leg egészségesebb, a standardnak maximálisan megfelelő kicsik születnének nálam. De ez csak akkor valósulhat meg ha a nem megfelelő tenyészegyedeket szelektálom küllemi/jellembeli/ vagy genetikai hiba miatt is ha erre van szükség. Ha egy hibás egyed szaporodik az hosszú távon van hatással az egész fajtár amit nem szabad megengedi de ugyanilyen az alom ismétlés is, csak a legjobb indokkal szabad kétszer ugyanattól a szülőpártól almot lehozni mert ha az ugyanolyan genetikájú kiskutyák árasztják el az országot az hamar beltenyésztéshez vog vezetni.


Én nem akarlak bántani, tetszik, hogy szereted a kutyáidat akikért bármit megtennél és ezért tisztellek ez mindennek az alapja de egyértelműen hobby gazdi vagy (a szó legpozitívabb értelmében). Fel kell ismerned, hogy a fajta egészének káros amit teszel de nem az én tisztem erről téged felvilágosítani hisz egyéni döntésed minden amit teszel és tisztában vagyok azzal, hogy a hobby gazdik ritkán éreznek felelőséget a fajta egészével kapcsolatban ami nem is probléma talán de pont ez az ami miatt nem szabadna, hogy kiskutyák szülessenek náluk.

Tenyészteni nagyon fájdalmas dolog, nézni ahogy egy csodaszépnek induló kiskutya felnő és szembesülni azzal, hogy nem olyanná válik amit tenyészteni érdemes majd ezt a kutyát akit neveltél és szerettél odaadni valakinek mert tudod, hogy nálad nem élhetne teljes életet hisz se időd se energiád egy olyan kutyát tartani akivel a céljaid felé nem tudsz haladni. Ebből a szempontból sokszor kell kegyetlennek lenni... egy ismerősöm mondta egyszer, hogy egy tenyésztő szíve 100 szor megszakad mire eljut ahhoz a célhoz, hogy olyan minőségű kiskutyák szülessenek nála amiről álmodik...


Remélem nem veszed támadásnak amit írok mert nem annak szánom, szeresd tovább a kutyáidat és vigyázz rájuk úgy ahogy eddig is tetted. Át gondolatod de el is eresztheted a füled mellett amit írtam, nekem egyik se fog fájni de gondolj arra, hogy akarod e ezt, hogy a kutyád szenvedjen a szülés alatt, hogy kiskutyák alálát keljen végig nézned,hogy esetleg a szukádnak majd császár metszésre lesz szüksége vagy el is pusztulhat, hogy ha ezek a kölykök nem is de nekik a kölykeik vagy unokái egyszer menhelyen végezzék (akik bár közvetlen nem de közvetve a te felelőségeid)Gondold meg képes vagy e ezzel együtt élni. Ha a válaszod igen akkor olvass és tanulj nagyon nagyon sokat szaporodásbiológiát, genetikát, mindent a kutyáról, hogy tiszta lelkiismerettel születhessen nálad olyan alom ami nem a fajtát teszi rosszabbá hanem javítani képes azon...

2012. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az egész témakör a továbbiakban nem érdekel.

család-barát egy kutyatenyésztő és ő mondta, hogy nyugodjak meg semmi baja nincs a kicsiknek. neki sajnos már volt dolga olyan alommal és olyan szukával is, ahol elő fordult a nevezett penész. És ez az a pont, ahol azt mondom vége és elég, és nézze mndenkit, akit érdekel az én kicsikéim!

Még valamit, ha valaki nem tud velem együtt örülni, akkor szépen megkérem, hogy a továbbiakban ne legyen olyan un intelligens, hogy ezt a szótépést folytat!

Íme, a 3 gyönyörűségem:

[link]

2012. jan. 22. 18:01
 28/30 A kérdező kommentje:
Hopp, nem penész...hanem herpesz! SZiasztok
2012. jan. 22. 18:05
 29/30 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindenki elég értelmes ahhoz, hogy logikus észérvekkel meg lehessen győzni, vagy el lehessen tántorítani a szemellenzős téveszméitől... :( Pedig nagyon jó, hasznos, értelmes, részletes hozzászólások voltak, amiből lehet tanulni, vagy legalábbis felnyílhat az ember szeme...
2013. febr. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
nem kell feltétlenül herpesznek lennie ahhoz, hogy a kicsik elpusztuljanak, elég az ha az anyakutya orsóféreggel fertőzött.
2013. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!