Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha terápiás kutyának tanítom,...

Ha terápiás kutyának tanítom, akkor nem fog megvédeni?

Figyelt kérdés
Terápiás kutyának tanítom a kutyámat, így már nem is fog megvédeni, ha pl. az utcán megtámadnak? Vagy megmarad benne az ösztön? Eredetileg örző védő fajta.
2012. jan. 16. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Lehet hogy nem fog megvédeni.

De lehet hogyha látja hogy a gazdáját bántják akkor megvéd.

2012. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
jó terápiás kutya az amelyik teljesen omega egy falkában tehát a falka legalja. Elviekben nulla agressziója kellene hogy legyen.
2012. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az őrző-védőt is tanulnia kell, mert magától nem tudja, hogy mit kell tennie. Neked kell kontroll alatt tartanod, mert ha ő úgy akar Téged megvédeni, hogy valakit megtámad, abból nagyon nagy baj lesz.

Egyébként azt gondolom, hogy egy terápiás kutyában az agresszió legkisebb csírája sem lehet, tehát számomra a terápia az öv-vel összeegyeztethetetlen.

2012. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Örző-védő fajtából nem lesz terápiás kutya. Az agresszió teljesen kizáró ok.
2012. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Terápás kutya? Attól még kutya emberek :) és mint tudjuk a kutyákban benne van az az ösztön,hogy megvédje a gazdájáz, ha nem is harapással de valamiféleképpen úgyisfogja védeni a gazdáját.
2012. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Vitatkoznék azzal, hogy csak az omega kutya jó terápiás kutyának. Az omegából sokkal könnyebb kihozni egy félelmi agressziót, mint egy jó idegrendszerű, magabiztos, domináns kutyából, aki megfelelően kézben van tartva. (Ilyen az enyém is és szintén terápiás kutyának készül.) Én inkább úgy gondolom, hogya az optimális valahol a kettő között van. Nem jók a szélsőségek. Mindenesetre az a lényeg, hogy a terápiás kutya se nem lehet agresszív se nem menekülhet el ha úgy tesz egy idegen, mintha megtámadná. Nyugodtnak és lehetőleg közömbösnek kell maradnia, de semmiképp sem mutathat agressziót! Ezek után döntsd el, hogy vajon megvédene-e? Szerintem egyed és gazdifüggő. Ha látja rajtad, hogy nincs baj, akkor ő is közömbös marad, ha viszont a reakcióidból azt veszi le, hogy veszély van, és engedélyt adsz rá,akkor lehet, hogy megvéd. Nem tudom, és őszintén szólva nem is akarom megtudni, hogy az enyém hogyan reagálna éles helyzetben. Azt tudom, hogy mesterségesen generált helyztetben megfelelően viselkedik.
2012. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2012. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
az omega nem egyenlő a félőssel... egyszerűen csak annyit, hogy a falka legalján kell lennie. Szerintem egy terápiás kutya ne védjen legyen szépen a falka alján és várja a védelmet az alfától
2012. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A terápiás kutyában nem lehet őrző-védő ösztön, ha ilyesmit mutat a vizsgán azonnal kizárják. Munka közben is rengeteg olyan szituáció elő fog fordulni, amikor egy erős őrző-védő ösztönökkel ellátott kutya úgy érezné, hogy veszély van, ez pedig megengedhetetlen. Szóval a válasz: nem fog támadni(már ha tényleg alkalmas terápiás kutyának)
2012. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
mindenki válaszát köszönöm! bár dolgoztam fogyatékosok között és szerintem meg lehet különböztetni a két helyzetet(legalábbis nekem ez ugrik be először, ha olyan helyzetekre gondolok, ahol a kutya nulla agressziót mutathat), a kérdés csak elméleti volt, kíváncsi voltam a tipikus "mi lenne, ha" esetre. reméljük, sohasem tudom meg :) a kutyámmal pedig még nagyon az elején járunk, belőle még bármilyen jellemű kutya lehet.
2012. jan. 16. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!