Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha terápiás kutyának tanítom,...

Ha terápiás kutyának tanítom, akkor nem fog megvédeni?

Figyelt kérdés
Terápiás kutyának tanítom a kutyámat, így már nem is fog megvédeni, ha pl. az utcán megtámadnak? Vagy megmarad benne az ösztön? Eredetileg örző védő fajta.
2012. jan. 16. 19:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szintén terápiás vizsgára készül a kutyám. Nem omega, hanem igazi egyéniség, de alárendeli magát az én döntéseimnek. Ő nem véd meg ha egy kutya nekünk támad, leül a lábam mellé és várja a megoldást. Bár ha nem lennék ott, valószínűleg nem így viselkedne. Embertől nem hiszem, hogy megvédene, mert agresszió nincs benne, bár ez fajtasajátosság is. Nem tudom szélsőséges esetekben hogy reagálni, igazság szerint sosem akarom vele kipróbálni. Az ártalmatlan husky-m már támadott emberre azért mert látta, hogy bántani akar. Róla sem hittem volna.


Ha a tiéd őrző védő fajta akkor az a tippem, hogy ha a reakciódból úgy szűri le, akkor nekimenne.

2012. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt az omegát kétféle értelemben használtuk. :) Van az amelyik születetten omega jellem, de ez már attól az asztal alá bújik, ha valaki csúnyán néz rá. Értelemszerűen ez nem alkalmas terápiás kutyának. Aztán van az, amelyik kedves, aranyos, de határozott és magabiztos (akár domináns jellem), viszont a családban az őt megillető utolsó poziciót (omega) foglalja el. Ez nem fog pánikba esni akkor sem, ha egy számára új és esetleg ijesztő helyzetbe kerül, hiszen tudja, hogy a Vezér intézkedik, ha szükséges és neki itt nincs dolga.
2012. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

" Van az amelyik születetten omega jellem, de ez már attól az asztal alá bújik, ha valaki csúnyán néz rá."

Ezt már nem omegának nevezném hanem ideggyengének , vagy olyan kutyából nézem ki akit vertek.A másik verzió amit leírtál szerintem az illik egy omega típusú kutyához, nem fél , magabiztos új helyzetekben de teljesen alárendeli magát a család többi tagjával szemben.

Egyébként egyetértek azzal , hogy őrző-védő és a terápia nem fér meg egymás mellett.

2012. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit értesz azon, hogy megvédeni :-) Nekem vizsgázott, rendszeresen dolgozó terápiás kutyám van és ahogy az egyik előző válaszoló írta, kutyaként alapvetően domináns, viszont tökéletesen tisztában van a rangsorban betöltött szerepével. A terápiás vizsgának pont az az egyik lényege, hogy kiszűrjék azokat az egyedeket, akik megbízhatatlanok, így munkára alkalmatlanok. Minden vizsgát videóra vesznek, utólag is kiértékelnek, gyakorlatilag azt is, hogy a kutya hogy néz. Azt észrevettem a kutyámon, hogy ha olyan szituáció van, ami támadásnak is tűnhet, akkor odaszalad és megpróbál a két fél közé befurakodni. Egyszer átjött hozzánk az öcsém egyik rég nem látott barátja, játékosan elkezdtek bokszolni, a kutya odarohant és simán beállt a két srác közé. Nem morgott, nem mutatott semmiféle agresszivitást, csak ott állt, hogy hagyják már abba. A fiúval azóta is jó barátok :-) Az én kutyámat eredetileg vadászatra tenyésztették, érdekelt volna is a dolog, de az alapítványnál mondták, hogy sürgősen felejtsem el...
2012. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Sőt, kiegészíteném azzal, hogy egy jólnevelt domináns kutya akkor sem áll le balhézni, ha egy másik kutya kötöszködik vele, hanem inkább csillapítja a viselkedésével a másik agresszióját.
2012. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

14:57

Amit leírtál az szép és jó , csak hogy nem nevezném védelemnek.Azzal hogy mondjuk egy verekedés közben megpróbál a két fél közé furakodni kb nem ér el semmit ,a gazdájának semmivel sem lesz könnyebb legyűrnie a másikat.

Ne értsd félre nem minősítem a kutyádat semmilyen irányba , csak arra szeretnék rávilágítani hogy a 2 dolog nem fér meg egymás mellett.

2012. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, őrző-védő fajta. Ha megvédeni nem is fog, szerintem egy szép, fegyelmezett, esetleg macsó nyakörvvel-pórázzal ellátott, nagy testű kutyának pusztán a külleme is elég elrettentő, hogy az utcai kötekedők elkerüljenek.
2012. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!