Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok kezdő kutyatartó,fiatal vagyok még suliba járok,de lenne időm/időnk a kutyára....

órisá schnauzer,német juhász kutya tetszik főleg,de szóba jöhet más fajta is.

azokat a tulajdonságokat várom el a kutyától,amit szeretnék venni:

ház őrzés

nyugodt vérmérséklet,de azért ne legyen bamba,meg lusta,csak legyen nyugodt,de ha energikus élénk az sem baj

ne legyen túlságosan szökős

ne legyen 45-50 kgtál nagyobb,mert ki esz a vagyonomból

gazdaszeretet-jűség,pl ha felemelem a hangom ne essen nekem

más kutyákkal jöjjön ki

ennyi röviden...

német juhászról vegyesen hallok jót-rosszat(pl megharapja a saját gazdáját),ha valaki köztetek törzskönyvvel tenyészt német juhászt,óriás snacit szeretném vele felvenni a kapcsolatot.....

és meghallgatok róluk minden véleményt privátba,köszönöm


2012. jan. 17. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
hát golden retriever vagy labrador retriver?
2012. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
border collie
2012. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Border Collie-nak csak akkor ha lemozgatod rendesen. különben feltalálja magát, de annak te nem fogsz örülni.

Német juhász szerintem jó választás. Neki is kell mozgás de kevesebb. Nagyon hűséges. Az hogy megharapja a gazdáját az a nevelés miatt, ha rendesen foglalkozol vele akkor ezt megse fogja próbálni;).

2012. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én németjuhászom 30 perc alatt megtanulta az ül/fekszik parancsot úgy, hogy másnap is emlékezett rá. Gyönyörű és inteligens. Pestre költözés miatt vidéken a ekrtes házban kellett hagyni. Tegnap óta Szibériai Husky tulajdonosok vagyunk. Olyan nyugodt hogy már félelmetes! :D Itt bent, fekszik, odajön simit kérni...kint azért felizgatják a szagok,de ez minden kutyánál normális. Teljesen más elképzelésem volt a Huskykat illetően. Neki még van egy testvére a tenyésztőnél. Ő is ugyanígy viselkedett mikor ott voltunk (3 óra hosszát)szóval votl idő megnézni a kutya viselkedését.
2012. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező a snaci és a német juhász között filózik, nem fog egy goldent vagy labit választani. Főleg ha házőrzésre szánja. Goldenesként mondom, nem kell feleslegesen propagálni a goldeneket, labikat, csak árt a fajtának. :)


Szerintem a schnauzer vagy a német juhász teljesen jó választás. Esetleg belga juhászokat javasolhatok még.

Ha rendesen lemozgatod és lefárasztod agyilag is, nem lesz szökős. Ha te vagy a falkavezér, akkor pedig szó sem lehet arról, hogy neked essen ha felemeled a hangod. A más kutyákkal való kijövés pedig szocializáció kérdése. Menjetek el kutyasuliba és bármelyik fajtát választod, nem lesz semmi gond. :)


Sok sikert és jó kutyázást!

2012. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 17. 17:00
 7/7 anonim válasza:
a vizslára is igazak a fentiek :) nekem 2 vizslám van, imádom őket! :)
2012. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!