Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlanátok?

Milyen kutyust ajánlanátok?

Figyelt kérdés

-néhány órára amíg suliba vagyok itthon lehet hagyni egyedül

-ne m hullik a szőre

-szereti a gyerekeket(van egy unokaöcsim aki hétvégenként átjön hozzánk és ő szereti simogatni az állatokat most van egy tengerimalacom és tényleg nagyon óvatosan bánik vele:D)

-nem ugat sokat(tudom hogy ez tanítás és fegyelem kérdése de valami nyugottab természetű kutyust szeretnék)

légyszi kutya fajtákat irjatok


2012. jan. 17. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A család, gyerekszerető kutyusokat jobban megviseli az egyedüllét mint a függetlenebbeket... De az egyedülléthez szoktatni kell. Mennyit tudnál vele foglalkozni?
2012. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
általában reggel 7:30 kor elmegyek suliba és 2 kor érek haza de ha lenne kutyim akkor rohanék haza a suliból az tuti:)
2012. jan. 17. 19:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek whippetje van . Együtt szoktunk sétálni. 30 percet fut körbe körbe az enyém próbálja követni majd alszik 7-8 órát:) Kb a magyar agár ugyan ez. Nekem nagyon tetszenek következő kutyám tuti whippet lesz. :)
2012. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem úgy értettem. Pontosan mennyit tudnál foglalkozni vele?
2012. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
uszkár,nem hullik s szőre :) Én is whippet szerelmes vagyok de nekik hullik,mint minden rövid szőrűnek :)
2012. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lakásban laktok vagy családi házban? Hány éves vagy?

Olyan kutyafajta aminek egyáltalán nem hullik a szőre, igen kevés van. Viszont rendszeres (akár napi) fésüléssel nem ölt zavaró mértéket a szőrhullás lakásban sem.

2012. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

oh bocsi:)

há ha a gondoskodásra gondolsz akkor ne nagy gond a fésülni kell játsazanék is vele eleget sétálni is eleget vinném:)

csak az a léneg neke hogy kis méretű legyen:)

2012. jan. 17. 19:23
 8/13 A kérdező kommentje:

lakásban kb 20nm es kert van a lakáshoz

12 éves vagyok

2012. jan. 17. 19:25
 9/13 anonim ***** válasza:
A szüleid sincsenek otthon? Hát így szerintem nem célszerű kutyát tartani, hova piszkít, amíg nem vagytok otthon?
2012. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem valami keveréket válassz. Sok olyan kutyust hirdetnek különböző oldalakon, hogy ismert egyik vagy akár mindkét szülője is, tehát jó eséllyel lehet tippelni rá, hogy milyen lesz. Az előnyei: ingyen van, strapabíróbb (ez tapasztalat). Az az idő amit írtál, hogy nem vagy otthon, nem vészes. Egy kutya 10-15 évig elél, tehát nem árt elgondolkodni rajta, hogy mi lesz a sorsa ha pl. más városba mész egyetemre. Szerintem olyan keveréket válassz, amiben nincs bull típusú kutya, vagy terrier, mivel ezek makacsabbak, nehezebben kezelhetők, a terrierek ugatósabbak. Semmi esetre se legyen beagle. (Az ugatás miatt, meg mert önfejű.) Szerintem nincs olyan fajta amiről teljes bizonyossággal ki lehet jelenteni, hogy nyugodt természet, ez inkább egyedfüggő, tehát az alomból a nyugisabb kölyköt kell kiválasztani. Én valami puli, pumi, mudi keveréket ajánlanék, (vagy akár fajtatisztát, ha van rá elég pénz, olyan 60-70 ezer forint) viszont ezek a fajták nagy mozgásigényűek, sokat kell velük foglalkozni.
2012. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!