Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves amstaffom van és túl...

Téékáá kérdése:

Egy éves amstaffom van és túl nagy bizalommal van az emberekkel szemben? Többi lent

Figyelt kérdés

7 hetesen került hozzám, szinte azonnal elkezdtem hordani emberek és kutyák közé és már akkor is érdeklődve ment mindenkihez oda!Simogatni is megengedtem bárkinek, aki nem nyagatni akarta.Gyerekeket imádja és a kutyákkal is jól megvan, kivéve a kanokat akik szintén dominánsak!

A biztositékott az csapta ki mikor egy északa elég sokáig fent voltam, és úgy döntöttem leviszem még egy kis sétára, utána tovább tudok eludni!Ahogy sétáltunk felbukkant egy banda fickó és ő ahogy észrevette őket rohant oda bohóckodni nekik...Hát ez nem kellemes, részeg is volt köztük és el sem akart jönni onnan , oda kellett mennem érte!Megértem h 3 csaj nevetgél a parkban és odamegy hozájuk behizelegni, de egy rakás sötét alaknak miért akar imponálni?Jó h nem szedték ott ki a vesémet, még ő bohóckodik ott nekik!Hogy tunám gyanakvóbbá tenni az ilyen alakokkal szemben?


2012. jan. 20. 19:29
1 2
 1/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
96%
Szerintem az amstaff egyáltalán nem személyvédelemre való...az általam ismert kutyák ebből a fajtából mindannyian, kivétel nélkül barátságosak minden emberrel...esetleg ha célzottan, JÓ!!! segéddel képeznétek, akkor megtanulhatná, hogy milyen szitukban hogyan reagáljon...de szerintem a zsákmányösztönnel kezdjétek...ha alakul a dolog, akkor kezdjétek a védőt is
2012. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sehogy.

A tiéd azért nem is gyanakvó mert sokat hortad emberek közé. Így ha lát valakit ő egy ből azt gondolja húú egy egy ember megyek oda simiért meg stb... mert minden idegtől kapok. Meg azok jók. stb..

Ezen már nem tudsz változtatni!!


A falunkba van egy Amseff. Na ő csak meg van nevelve. Ő a portán belül meg kint az utcán se rohangál pda senkihez. De az úton nem agresszív hadja magát simogatni. De nem volt idegen emberek simogatéshoz szoktatva.

2012. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen problémával küszködtünk,egy tenyésztőtől vett kutyával.Hidd el,SOHA de SOHA nem lesz az ilyen kutya bizalmatlan,még ha a világ legjobb segédjei is edzik majd,5O évig....Amelyik ilyen karakterű,azt megváltóztatni nem lehet.Max. annyit,hogy őv edzésen kitűnően fogjon karra,de ez a max.Egy szórakoztató játék.Valódi vészhelyzetben ugyanúgy fog bohóckodni,mint azelőtt.Esetleg a legjobb esetben szaglászik,amíg te elintézed,megoldod,ha tudod,a helyzetet.Még amit megpróbálhatsz,hogy messziről megugassa az idegeneket,de az az ugatás is inkább játékra való hívás fog lenni,nem az a mélyről jövő agresszió.....Ha megtartod a kutyát,később,egy pár hónap múlva,kérlek jelezz vissza,hogy tévedtem vagy igazam volt....
2012. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Arra nincs esély h ne tartsam meg, és szerintem mélyen benne lapul az állat csak felszinre kell hozni!Pár hónapja a kertes házunk udvarában volt egy ideig és pont ez miatt mikor sötétben jöttem vissza megzörgettem a kaput és ugatott és támadott, akkor elmentem és pár percel később jöttem vissza akkor már pedig szóltam neki messziről!De félreértés ne essék, nem akarom h ugasson vagy harapjon elég ha észreveszi h ezek az alakok nem túl kedvesek inkább nem megyek oda, akkor már örültem!
2012. jan. 20. 20:38
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Gyanakvó majd akkor lesz, ha megverik párszor, illetve ha te leszel a falkavezére, és leesik neki, hogy te mindig óvatosan viselkedsz az ilyen emberekkel szemben. A természetét nem fogod tudni megváltoztatni, maximum a viselkedését. Az pedig szimplán csak engedelmességi kérdés, hogy hallgasson rád, ha szólsz neki, hogy ne menjen oda, vagy jöjjön vissza hozzád :)
2012. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha megtartod???? Na ne.


Az ÖV egyébként jó, én a helyedben elvinném, lehet hogy játszana, de lehet hogy nem. Ha begyakorol bizonyos szituációkat, például ha megtámadnak, akkor reflexszerűen támadhat. Bizalmatlan akkor sem lesz, és valószínűleg ugyan úgy lehet majd simogatni, ez a személyiségének a része. Ezt mind azért írom, mert egy emberekkel kedves, egyáltalán nem őrző-védő típusú keverékem védett már meg, pedig nem gondoltam volna róla, hogy erre képes.

2012. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2O:49-t lepontoztátok,pedig ő,szerintem,csak a kérdező kérdésére válaszolt:mikor,hogy lesz egy ilyen jellemű kutya gyanakvó az idegenekkel.És igen,ha bántalmaznák idegenek,LEHET hogy egy kissé gyanakvóbb lenne.....De,nem azt írta,hogy ezt kell csinálni,csak azt,hogy ebben az esetben,ha netalán rosszindulatú,ittas emberekhez menne barátkozni,ezek meg nemtetszésüket egy rúgással fejeznék ki,akkor esetleg nem bízna úgy az idegenekben.És írt egy másik lehetőséget is,csak el kell olvasni és elemezni egy kicsit az írottakat.
2012. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tettek mezelyére léptünk, barátnőm levitte a kutyát a parkba, énpedig a megbeszéltek alapján utánnuk mentem álruhában fejem becsavara!Mikor kiértek a bozontosból udafutottam és kicsit hadonásztam a kezemmel meg dobbantottam de rendesen és meglepetésemre a kutya nem ijedt meg hanem szembe fordul velem és kuhúzta magát, én pedig ebben a pillanatban elfutottam!Azt mondja a barátnőm h utána sokkal éberebb volt figyelte az embereket, de nem farok csóválva!Szerintem jól reágált, ha nem ismerném a kutyát akkor is elfutotam volna mert komolyan figyelt, szerintem lesz ebből valami!
2012. jan. 20. 22:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, köszönöm, nem arra gondoltam, hogy ütni kell, isten ments :D Csak mint ok-okozati összefüggést említettem meg.


Azért ezekkel az áltámadásokkal meg óvatosan... Egyrészt a kutyát egy idő után nem fogod tudni megtéveszteni, ismeri a szagodat. Másrészt meg ha csak támadni tanítjátok meg, de leállni nem, abból nagy bajok lehetnek. És nem kell, hogy eltúlozzátok, elég, ha a kutya rákap az emberek ijesztgetésére, és magától is egyre durvább lehet. Ilyesmit nem véletlenül szoktak szakemberrel gyakoroltatni...

2012. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, értem nem akarok én felcsapni kiképzőnek, csak télleg furta az oldalam ha a barátnőm este sétál a kutyával és valaki oda fut akkor mit csinál a kutya?Örülok h nem ilyedt meg, bár ha igzából rátámadtam volna szerintem nem tudta volna mit csináljon, de szerintem elsőre jó volt!Szerintem majd keresek egy szakembert és kikérem a tanácsát, szerintem igy nem reménytelen!
2012. jan. 20. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!