Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám már kétszer megharapo...

A kutyám már kétszer megharapott játék közben, ilyenkor mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Utcai eb, kb. fél éves lehet, szerintem nulla szocializációval, 3 hete van nálnuk. Nem tudja, hol a határ, próbálgatja az erejét. A harapás után nem léptem vele kapcsolatba, akkor odapisilt a padlóra bosszúból, és közben engem nézett. Eddig mindig kibírta, amíg kimegyünk, sőt utána kimentünk, volt még bőven vizelete, csak bent gondolta lázadozik egyet. Ha még egyszer megharap, azt gondolom, azonnal abbahagyok vele bármit, amit csinálunk, ha séta, akkor irány haza, és kizárom őt a falkából. Ez vajon jó megoldás?
2012. jan. 21. 15:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha le is pontoznak érte, én azt mondom, hogy pofon, aztán megemeled a nyakörvénél és hazaviszed, bezárod valahvoa, aztán nem szólsz hozzá. A kizárás önmagában nem egy olyan büntetés, amit azonnal összekapcsol a kutya a harapással. Általánosan persze remek hatása van, de nem árt vele tisztázni, hogy ezt SOHA nem engedheti meg magának.

Vagy egész egyszerűen megfogod és lenyomod a földre, oldalt fekteted, megadó pózba kényszeríted, de úgy, hogy a végén ne te tards ott erőszakkal, hanem magától legyen abban a pózban. Ezzel lenyomod az egóját, elismerteted magad főnöknek.

A kizárásról meg annyit, hogy 3 hét alatt még abban sem lehet biztos a kutya, hogy ez az ő falkája, nem fogja szíven ütni, ha kizárjátok. Előbb legyen a falka tagja, utána lehet kirakni belőle büntetésképpen, különben egyszerűen csak szobatársak lesztek neki, az meg nem az, amit el akartok érni.

2012. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
56%

Ugyanúgy kell neki megmutatni hogy ki a főnök mint egy embernek. Ha egy ember meglök, te sokkal jobban meglököd akkor látja hogy te vagy az erősebb. Csak nyomd le játékból.

Nem kell bántanod. Vedd ezt úgy mintha egy haver keménykedne, és lenyomnád a földre hogy lássa hogy te vagy az erősebb. Nekem medveölőm van, és sokszor bepróbálkozott már. El szoktam kapni a nyakát, és leviszem földre. Nem fojtogatom vagy ilyesmi szóval semmi baja nem lesz. Amikor szabadulni akar akkor még kicsit tartom.

2012. márc. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!