Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Baleset" történt, és teljesen...

"Baleset" történt, és teljesen tanácstalanul állunk a helyzet előtt. Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
A mamám yorikat tenyészt. A legutóbbi tüzelésnél megszökött, és sajnos vemhesült is, pedig a mamám most nem szeretett volna ettől a tenyészszukától kiskutyákat. (Egyébként 3 van neki.) Mit tegyünk? A császározástól azért félünk, hogy utána majd a következő alomnál/almoknál is császárral tud szülni a kutyi. (Tudom kockázatos vemhesen hagyni, mert foggalmunk sincs milyen méretű kutya fedezte be.) Ivartalaníttatás vemhesen nem jöhet szóba. Én keresnék gazdit nekik, de nem az én szavam számít ebben az esetben. Mamám nem akar ilyesmivel foglalkozni. A kiskutyák még nem születtek meg még 3 hét van hátra a vemhességből. Ez egyébként a 2. alom.
2010. máj. 11. 06:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs túl sok választásotok. Én hagynám, hogy kihordja őket és a szülés várható időpontja körül nagyon kell figyelni őt, bármi szokatlan esetén el kell vinni állatorvoshoz.

Esetleg most is lehetne tanácsot kérni a kutya orvosától.

2010. máj. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Még most sem késő ivartalanítani! Emberségesebb dolog még most elmenni dokihoz, mielőtt még nem születtek meg. Hidd el, nehéz lesz nekik gazdát találni! Rengeteg kóbor kutya van, és a menhelyek is tele vannak.
2010. máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Mamád milyen tenyésztő, ha ennyire nem érdekli a dolog?


Ja, hogy csak igazából a pénzért csinálja és nem is igazi tenyésztő?

2010. máj. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
simán ivartalanítják vemhesen is...jobb lesz mindenkinek :(
2010. máj. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Ivartalanítani vemhesen is lehet. ;o)

Mamád meg nagyon jó fej h nem foglalkozik vele. Végülis csak belehalhat a szülésbe a kutya, ha egy nálánál nagyobb kutya fedezte be és a kölykök az ő méreteihez képest hatalmasak lesznek.

Arról nem is beszélve h most megint születne 3-4 nem kívánt kiskutya akiknek bizonytalan a sorsa, már megszületett keverékektől veszi el az esélyt és nem utolsó sorban ha nem megfelelő helyre kerülnek ők is továbbszaporodnak, így hatványozva a már meglévő nem kicsi kutyaállományt.

Felelőtlenség - ember a neved.


Ivartalanítás!

2010. máj. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azzal nem akar vesződni, hogy a kiskutyáknak gazdit keressen. Elég nehéz a fajtatusztákna is gazdit találni nemhogy a keverékeknek. Amúgy én is tudom mi van a menhelyeken, mert elkezdtem oda menni segíteni. És akármilyen szörnyű sajnos a pénz IS számít!(Oltások féregtelenítés stb. és utána meg ajándékba adni. Elég veszteséges, a fajtatisztáknál legalább visszajön ennek a kiadásnak 1 része de így... :( )De mondom, nem én vagyok a főnök...
2010. máj. 11. 08:40
 7/19 Akiteki ***** válasza:
86%

Több lehetőségetek is van:

1. Ivartalanítás.

Császározni nem lehet, csak ha megindult a szülés, mert addig a méhlepények rá vannak tapadva a méhfalra, nem lehet simán leválasztani, megsérül a méhe.

2. Megszüli a kölyköket és azonnal lealtatod őket, nem kell több keverék kutya. Persze ennek megvan a veszélye, hogy esetleg nehéz szülés lesz, bár nem valószínű, hogy egy yorkit egy nálánál sokkal nagyobb kutya befedez.

3. Létezik egy injekció, amit félidős vemhesen lehet beadni a kutyának és akkor elvetél. Ha szeretne tenyészteni vele, ez a legjobb megoldás.

Semmilyen hormont nem tartalmaz, egyéb hatása nincs, csak hogy félidősen megszüli a kölyköket.

2010. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 11. 11:32
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
injekció kellett volna rögtön utána, de ez már késő. egy yorkinak szinte biztos h ha véletlen befedezték, nagyobb kantól lesznek kölykei, mindenképpen császározás, vagy ivartalanítás és kipakolás örökre.
2010. máj. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Akiteki ***** válasza:
100%

11:34

A "rögtön utána" injekció már megszűnt.

Rengeteg baj volt vele, gennyes méhgyulladások és emlődaganatok sora, amiket okozott. Ezért szüntették meg.

Helyette van az a félidős szuri, amit fentebb írtam.

2010. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!