Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és miben tudnám hazahoz...

Hogyan és miben tudnám hazahozni a kiskutyám vonaton? És, hogy győzzem meg a tenyésztő, aki nem nagyon szeretné ha vonattal mennék érte?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve kinéztem magamnak azt a kennelt, és egy hónapja meg is születtek a kicsik, már ki is van választva és az előleg is kifizetve. De akadt egy kis bökkenő. Nem igazán gondoltam át, hogy hoznám haza. Sajnos autó hiányában vagyok, mivel apám nem akarja a kocsiját odaadni és elvinni sem. A barátom 2 hét múlva megy ki dolgozni Németországba 3 hónapra, így ő sem tud segíteni. Megkérdeztem már egy csomó ismerőst, mondtam, hohy kifizetem a benzint+ egyéb költségeket. De csak húzták a szájukat. Így ezt feladtam :(.

Más opcióm nem maradt csak a vonat. De nem a szomszédba készülök a kiskutyáért. 330 km-t kell utaznom érte, tehát jó formán a fél országot. Durván számolva ez 5-6 óra utazás, mondjuk beleszámítva az átszállást is Budapesten. Viszont a tenyésztő is eléggé húzza erre az ötletre a száját. Nem igazán tetszik neki :((. Annyira nem tudom, hohy oldjam meg, mindenképp szeretném ezt a kiskutyát, olyan hosszú ideje vártam már rá.


2012. jan. 22. 02:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Honnan-hova kéne a fuvar? Nagyon sok elszánt kutyabarát van én anno pl. nyuszi mentésében segítettem, Gödöllőről hozták Fehérvárig, Fehérvárról Kaposvárra vittem én, 0 Ft benzin ktg-ért.


Kutyás oldalaktra is felteheted pl., hogy fuvart keresel, állnád a benzint stb!

2012. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Akiteki ***** válasza:
100%

Én nem tenném dobozba, simán kézben vinném. Ha elég kicsi, akkor a kabátom alatt. Ha dobozban van, nagyobb az esélyed, hogy bepisil.

Előtte sétáljatok, pisiljen-kakiljon és úgy szálljatok fel. 2 oltással nyugodtan leteheted előtte a földre. 4 órát simán kibír.

IC-re nem viheted fel, minden más vonatra mérettől és kortól függetlenül kutyajegyet kell venni. Ez kb. a teljesárú menetjegy árának negyede.

Amúgy merre laksz. Nem mondom, hogy tuti elviszlek, mert rosszul járnál, sokat fogyaszt az autóm.

2012. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
24%

Hát akkor én meg leszek lőve, ha valaha eljutok odáig, hogy kiskutyát veszek, mert se kocsim, se jogsim, se túl sok autós barátom...

Na mindegy.

Jól fáraszd el a kicsit, mielőtt felszálltok a vonatra, hogy az út egy részét végigaludja. Kabát alatt, kézben vagy kosárban szállítva úgy tudom, nem kell neki jegy, egyszóval ha "poggyászként" kezelhető. IC-re viszont úgy sem lehet felvinni, azt kalkuláld bele.

Én kiskutyát legutóbb papírdobozban szállítottam vonaton (épp nem volt más), amit teletömtem a saját kis alvórongyaival. Szépen elfeküdt benne, vagy ha épp ébren volt, kidugta a fejét és nézelődött.

Vigyél magaddal egy csomó papírtörlőt, meg kellő mennyiségű nejlonzacskót szemetesnek, és ha felébred a kiskutya, a papírra tedd rá, hátha hajlandó lesz pisilni. A földre semmiképp ne tedd le.

Mellesleg szerintem is jobb dolga lenne az öledben a vonaton, mint az anyósülésen egy dobozban a kocsiban.

2012. jan. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
40%
3 hónapos kor után, ha meglesz az összes oltása, már nyugodt szívvel viheted haza vonattal. De addig ne. Konkrétan tudok esetről, amikor csak a ház elé vitték ki a kicsit úgy, hogy nem volt meg az oltási sora, szoktatni a sétához. Éppen csak az utcában volt egy oltatlan kutya, aki parvóval fertőzött volt és kiengedték az utcára.... Hatalmas a fertőzés-veszély és 2 oltás édes kevés ahhoz,hogy ne kapja el a parvót.
2012. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Akiteki ***** válasza:
100%

Én meg kapásból 6 kutyát sorolok fel, akiket 2 oltással vittem le a térre és semmi bajuk nem volt. A vonaton meg még kevesebb esélye parvos kutyával találkozni, pláne ha ölben van.

Aki nem tudja, az meg ne írjon olyat, hogy nem kell neki jegy. Egy kibicnek nem drága, de ha jegy nélkül száll fel, baromi sokba kerül majd a büntetés.

2012. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
No fene :/ IC-n nem lehet? Pedig azzal terveztem, mivel az a leggyorsabb, így viszont akkor majd egy órával hosszabban kell utaznom, no mindegy.
2012. jan. 22. 13:34
 17/26 Akiteki ***** válasza:
100%
IC-re sajnos még dobozban sem engednek fel semmilyen állatot.
2012. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
49%

Én Kecskemétről utaztam Debrecenig, Cegléden egy átszállással, amikor hoztam a kiskutyámat. Két-háromszor volt féregtelenítve (nem tudom pontosan :S), és két oltása volt.


A vonatút kellemesen zajlott, abból a szempontból, hogy pisi-kakik mentes volt. De eléggé sokat sírt a pici, nagy soká aludt csak el (a velem egy fülkében ülők örömére...).


Szerintem nem kell aggódnod miatta, feltéve ha van oltva a kutyus. Nekem is olyasmi táskám volt, mint a tiéd, bár ő a zipzár nyílásán dugta ki a fejét és úgy szuszmókolt. Kis pléd, ruhák, meg miegyébbel jól kitömtem a tasit, volt nálam zacskó, csomó papír törlőkendő, meg hasonló a balesetekre, de mint írtam, az végül nem következett be :D.


Amúgy ami a legjobban felháborított a MÁV-nál az az, hogy míg egy girhes, bazinagy macskát simán ingyen lehet utaztatni, egy icipici kiskutyát, ami még kisebb is egy felnőtt cirmosnál meg nem :/. Nem értem ebben pl. hol van az igazság. Mert ha mondjuk elér egy bizonyos kilót, meg nagyságot, azt mondom oké, de így...


Na mindegy, a vonatút nekem nem volt problémás, bár az is igaz, hogy én nem egy tenyésztős kutyát hoztam haza, hanem egy kis keveréket.

2012. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

13. vagyok


"A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat

az 1. osztályú kocsiba,

az étkezőkocsiba,

a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.


Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba."


Jaj istenem, tehát a "kis állat becsomagolva" nem ugyanaz, mint a "kis kutya becsomagolva"?! Hát ezek nem komplettek.

Elnézést, Kérdező, csak az első bekezdést olvastam el az előbb, gondoltam, a kutya is állat... Bocsi még egyszer, nem direkt volt a félrevezetés!

2012. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tenyésztő az, akinek nincs autója? Akkor hogyan jár kiállításra a kutyáival?
2012. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!