Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és miben tudnám hazahoz...

Hogyan és miben tudnám hazahozni a kiskutyám vonaton? És, hogy győzzem meg a tenyésztő, aki nem nagyon szeretné ha vonattal mennék érte?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve kinéztem magamnak azt a kennelt, és egy hónapja meg is születtek a kicsik, már ki is van választva és az előleg is kifizetve. De akadt egy kis bökkenő. Nem igazán gondoltam át, hogy hoznám haza. Sajnos autó hiányában vagyok, mivel apám nem akarja a kocsiját odaadni és elvinni sem. A barátom 2 hét múlva megy ki dolgozni Németországba 3 hónapra, így ő sem tud segíteni. Megkérdeztem már egy csomó ismerőst, mondtam, hohy kifizetem a benzint+ egyéb költségeket. De csak húzták a szájukat. Így ezt feladtam :(.

Más opcióm nem maradt csak a vonat. De nem a szomszédba készülök a kiskutyáért. 330 km-t kell utaznom érte, tehát jó formán a fél országot. Durván számolva ez 5-6 óra utazás, mondjuk beleszámítva az átszállást is Budapesten. Viszont a tenyésztő is eléggé húzza erre az ötletre a száját. Nem igazán tetszik neki :((. Annyira nem tudom, hohy oldjam meg, mindenképp szeretném ezt a kiskutyát, olyan hosszú ideje vártam már rá.


2012. jan. 22. 02:07
1 2 3
 21/26 Akiteki ***** válasza:
100%
Pont most akartam én is ezt kérdezni.:)))
2012. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
valamikro volt neki, most nincs. Amúgy munkakutya birkák mellett van, így csak tenyészszemléje, mivel a kiállításon a rövidszőrű borderrel valszeg körberöhögnék :P
2012. jan. 22. 15:38
 23/26 anonim ***** válasza:
48%
Semmi baja nem lesz a vonaton.Akár egy jó méretű box, amiből utazás során ki is lehet venni a kiskutyát. Én Békéscsabáról hoztam Pestre kutyát, hordozóban. A vonaton , mivel kevesen voltak, szépen kiterült az ülésen a plédjén és aludt. Utána még busz, villamos is volt. Ha dolgozós kutyákat tenyészt,azok elvileg sokkal erősebb immunrendszerűek, mint a kiállítási kutyák.Irreális, hogy megszabja, miként viszed haza a megvásárolt kutyádat.
2012. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Egyébként mindekinek nagyon szépen köszönöm a válaszaikat. Épp az imént telefonáltam a tenyésztovel, a kiskutyám addig marad tenyésztőjénél míg meg nem kapja az utolsó oltását, és igyekszik fuvart intézni és elhozza nekem félútig, hogy ne kelljen az 5-6 órás vonatút. Úgy látszik, csak fel kellett világosítanom, hogy sajnos nekem másként nem megy :).
2012. jan. 22. 15:54
 25/26 Akiteki ***** válasza:
ez jó hír. Látod, legjobb személyesen megbeszélni. Lehet, hogy közben fuvarosod is akad majd.
2012. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
52%

Örülök, hogy sikerült egyezségre jutnotok! Próbálj meg végig kedves maradni és mondd el neki, mennyire szeretnéd a kiskutyát, akkor is ha esetleg közbejönne még valami és nem menne simán (persze reméljük ilyen nem lesz).

Csak azért írtam, mert voltam már párszor ilyen helyzetben emberekkel (nem kutyás ügyben, de a szitu hasonló) és bár eleinte nem láttam be, de mindig az volt a legjobb, ha inkább vettem egy nagy levegőt de kedvesen próbáltam megoldani a dolgot (akkor is ha nekem volt igazam és a másik fél volt idióta). Ha vitáztok, tutira nem fog engedni ő sem, csak egyre ellenségesebbé válik az egész. Jobban jársz, ha szépen próbálsz vele beszélni és minden kis apróságot megköszönsz (akkor is ha szerinted alapvető vagy elvárható dologról van szó).

Na de befejezem a beszédet. :)

Sok sikert, remélem sikerül a dolog! Ha gondolod írd majd meg (visszanézek a kérdésekre később is), ha megérkezett a kutyus. ;)

2012. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!