Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni szerintetek?

Mit lehetne tenni szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy van a szomszéd utcában egy néni és a múlthéten kiszökött a kutyája(egy gyönyörű bernáthegyi) és a helyi vadászok kilőtték,és mint később kiderült az nap a környéken másik 4 kutyát is kilőttek. El kezdtem egy kicsit kérdezősködni és kiderült hogy az elmúlt hónapban még 3 kutyát kilőttek és ez csak a környéken. Azt is meg tudtam hogy a helyi vadászok vagy vadőrök pontosan nem tudom,nem tudták megmondani de ők tették ezt(mindenki mást mondd) . És ezek az emberek a környék egyik leggazdagabb családja és pénzzel meg tudnak venni mindent. Abban is biztos vagyok hogy ezt csupán szórakozásból teszik. Mit lehetne ellene tenni bizonyíték hiányában? Nekem is vannak kutyáim,és nagyon féltem őket. És ez így nagyon igazságtalan.Köszönöm előre is! :)


2012. jan. 22. 15:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Egyet áruljon el nekem valaki, lehet, hogy bolond vagyok, de mégis miért kell az érintetlen állományt kordában tartani? Talán a természet nem végzi ezt el? Én úgy tudtam, hogy igen.
2012. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem, nem végzi, mióta mi emberek mindenhol ott vagyunk.
2012. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Akiteki ***** válasza:
58%
Azért, mert a vadászok először szórakozásból a ragadozókat lövik ki. Utána jönnek a növényevők.
2012. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
De pont azt írtad, hogy ott nem vagyunk:) Akkor hogy is van ez?
2012. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj, hogy mi emberek túl sokan vagyunk ezen a Földön és a természet már nem fér el mellettünk. A jelenlegi létszámunk 1%-a is elég lenne.
2012. jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Olyan nincs az országban, hogy érintetlen állomány, ebben szerintem megegyezhetünk.
2012. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszadók: kicsit eltért a tárgytól a "beszélgetés".

1.Ha lakott területen lőtték ki a kutyákat, akkor jogos a feljelentés, de ezzel a kérdéssel, és persze a tanukkal karöltve a helyi önkormányzat jegyzőjéhez kell fordulni.


2.A Bükkben készült "horrorfelvételekhez" illik tudni, hogy a kedves turisták egy hajtás közepébe csöppentek, mivel nem a kijelölt útvonalon indultak el levegőzni. Már jópár hónapja hozzá lehet férni az interneten és egyéb közösség által hozzáférhető információs helyeken, hogy mikor, miért, mely útvonalakat érinti lezárás. Ez lehet disznóhajtás, lehet fakitermelés...mind-mind veszélyes üzemnek minősül. A terelővadászat, disznóhajtás velejárója, hogy lőtt vaddal "találkozik" az ember. A vadak kizsigerelése vérrel jár, és az elszállításig igenis a területen vannak, mert a szállítószemélyzet folyamatosan végzi a dolgát, gyűjti be a vadakat. A vadászat végén a terítéknél már másképp mutat a dolog, csak ez a képsorokból kimaradt, mert akkor nem lehetne szörnyülködni.


3. Állományszabályozás: évszázadok óta létező folyamat, és elsősorban nem az öldöklés miatt alakult ki. Minden területnek meg van a természetes eltartó képessége, melyet ha bizonyos fajok elérnek, akkor hanyatlásnak indul az állomány, vagy elvándorlással, vagy ha ez nem lehetséges, akkor az egész állományt érintő megbetegedéssel, vagy más fajok kiszorításával...ez a természetes állományszabályozás. Továbbá a vadállomány túlszaporodása veszélyezteti az erdőtelepítéseket, mezőgazdasági területeket, jelentős vadkárt okoznak, amit a vadászatra jogosult köteles megfizetni. A vadászok legfőbb feladata, hogy ez ne következzen be, hanem bizonyos fenntartható szinten tartsák, kezeljék az állományt.


Minden vadásztársaságnak egy bizonyos kilövési tervet kell követni. A beteg állatok kilövése mindenkinek kötelessége, de az állomány minőségének javítása mindenkinek érdeke. Ezzel a kilövési tervvel tudnak gazdálkodni, mivel a vadgazdálkodás pénzbe kerül (állatok etetése, etetők készítése, vadföldek művelése, személyzet fizetése, vad által okozott kár kifizetése, stb.) a vadásztársaságok a vadászatok nagy részét értékesítik (akár hobbivadászoknak is) és az ebből befolyt bevételből gazdálkodnak.


A vadgazdálkodási törvény: a vad védelméről, a vadgazdálkodásról és a vadászatról szól...és figyelem, itt a sorrend a fontos. Soha senki nem tesz annyit a vadállományért, mint a vadászok (természetesen elsősorban a hivatásos állományra gondolok, de a hobbivadászok között is nagyon sok az elkötelezett ember.)


Szóval, kedves Hozzászólók: még mielőtt kikiáltanánk a vadászokat a társadalom szadista gyilkosaivá, picit gondolkozzunk el. Olvassunk utána, érdeklődjünk...


Mint minden szakmának ennek is vannak "szégyenfoltjai", de a kisebbség miatt nem kell elítélni az egész vadásztársadalmat.


A kóbor kutya, az kóbor kutya. Az egy órája kóborló bernáthegyiről a gyermekét óvodába kísérő anyuka biztosan nem azt gondolja, hogy szegény kutyus, csak eltévedt. Ez is csak nézőpont kérdése...mint ahogy sok minden más is.

2012. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Akiteki ***** válasza:
58%

Igen, minden területnek van egy eltartóképessége, ahogy írod. A Földnek is. És az emberek túlszaporodtak rajta. Irtani kéne őket. Én a vadászokkal kezdeném. :))

Mind mondtam, ideológiát lehet hozzá gyártani, a tényen nem változtat, hogy normális lelkületű ember nem talál élvezetet élőlények gyilkolásában. Mielőtt jön a szokásos kérdés: Nem, nem vagyok vegetáriánus, a kaját viszont a vadak is megszerzik. De a vadászok nem éhesek. (Inkább sokszor részegek.)

2012. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
A vadgazdálkodás semmi másról nem szól, csak az ember felsőbbrendűségi beképzeltségéről. Ha nem lennénk ennyien, akkor a természet megoldaná maga a vad- és erdőgazdálkozást, mi emberek meg párszázezer, vagy pár millió fővel a Földön szépen beleillenénk a rendszerbe. Most nem illünk bele, úgyhogy nem csodálkoznék, ha a természet egyszercsak ki "embergazdálkodna" minket a túlszaporodásunk okán.
2012. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Akiteki ***** válasza:

A természet már régen alkalmazná az embergazdálkodás módszerét, ami még humánusabb is, mint puskával lövöldözni élőlényekre. Fertőző betegségek, járványok. Ez mind azt szolgálná, hogy ne szaporodjon túlzottan a népesség. Csak a modern orvostudomány már mindenre tud megoldást, arra is hogyan kell életképtelen embertársainkat életben tartani.

Egyéni szinten tragédia valaki elvesztése, az emberiség szempontjából viszont ez a tendencia fog a kipusztulásunkhoz vezetni.

2012. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!