Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamut panelban?

Alaszkai malamut panelban?

Figyelt kérdés
Lehet panelban ekkora termetű/energiájú kutyát tartani, ha van rá ideje az embernek? Vagy semmilyen körülmények között nem ajánlott panel lakásba?
2012. jan. 22. 23:57
1 2
 11/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Elolvastam a korábbi hozzászólásokat is, látom kaptál hideget-meleget, jöttek érvek pro és kontra is :)

Alapvetően én is azt mondom, hogy szinte bármilyen kutya tartható panelban, ha a kutya mozgásigénye maximálisan ki van elégítve, és szellemileg is lefárasztják tanítással, feladatokkal.

Ez alól a nyájőrző pásztorkutyák a kivételek, akik önállóan, az ember segítsége, jelenléte nélkül őrizték a nyájakat, portát, tanyát. Nekik konkrétan eltorzulhat a személyiségük, megőrülhetnek bezárva...

A malamut tartható panelban úgy, ha minden nap legalább 2-3 órát aktívan mozgatod, mellette agyilag is lefárasztod.

A lakótelepünkön régen tartott egy férfi két malamutot...reggelente pórázon sétáltak a telepen egy bő órát, délután a duna partra mentek bringázni, futni póráz nélkül, este még egy eü-is séta volt. Hétvégéken túrák, versenyek...a két kutya nagyon boldog életet élt.

Mondjuk soha nem volt és szerintem nem is lesz szánhúzóm...de úgy gondolom, hogy a panel hőmérséklete nem túl kellemes nekik...nekem az előző kistestű kutyám is mindig nagyon lihegett, nyáron a hőségtől, télen pedig a központi fűtéstől és a száraz levegőtől. Mostani roti-nj mixem kertes házban lakik, éjjel van bent...de a panelban télen is nagyon liheg nyitott ablak mellett...szánhúzónak szerintem ez még rosszabb.

Az is igaz, hogy a kertben tartott kutyának ugyanannyi séta, foglalkozás kell, mint a lakásban tartottnak. Mi is a kert ellenére kétszer sétálunk, mellette gyakorlunk, tanulunk, labdázunk, játszunk.

De szerintem annak is igaza van, aki azt mondja, hogy a kertben azért jobban el tudja foglalni magát a kutya, ha a gazdi távol van és nincs napi több órája lemozgatni...bár ez is szoktatás és nevelés kérdése...ha a kutya-gazdi kapcsolat jó, ha általában meg van a fizikai-szellemi kifárasztás, akkor a kutya képes alkalmazkodni, és pár napi kevesebb mozgatással is alszik.

2012. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Tartottam én is panelban is rövid ideig malamutot, aztán szerencsére kertesbe költöztünk. A panellakás annyiból jó egy kutyának, hogy többet foglalkoznak vele. Viszont a szobatiszta kutyus folyton visszatartja a vizeletét míg meg nem jön a gazdi és ez nem jó neki. A lépcsőzés is nagyon káros a csípőjére gerincére nézve. A panellakásban tartás a gazdi számára sem jó: reggel-délben-este leviszi a kutyát, esőben, hóban, hidegben, munkából hazaérve, ébredés után, tévénézés helyett. Szóval ezt végig kell gondolni.
2012. márc. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!