Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis termetű kutyusotokat...

Kis termetű kutyusotokat milyen időközönként viszitek sétálni?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig vagytok vele lent? Nekem van egy bichon havanese kislány kutyám 3,5 éves... van hogy csak 1 óra fele tudom levinni és esetleg 4-5 óra fele... hétvégén pl. nem tudok korán felkelni akkor reggelre ott van a kaki...természetesen papíron. Elég a napi 2×?? Hány órára álljunk be??
2012. jan. 23. 11:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én is szeretek sokáig aludni hétvégén, de mióta kutyám van - és még kölyök - felkelek szombat-vasárnap reggel 6-kor, megyünk egy egészségügyi sétát, adok neki reggelit és visszafekszem aludni. Én is társasházban lakom. Mivel én vettem magam mellék a kutyát, kötelességemnek érzem ezt a minimumot megtenni. Fontos nekik a rendszeresség is, a vacsi 8-kor, a reggeli fél 7-kor van. Óramű pontossággal jelenik meg a konyhában a kajáért!


Szerintem vezesd be a rendszerességet és hidd el, a kutyus szobatiszta lesz! A többit már leírták helyettem :)

2012. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Havanesem van de én legalább napi 4x leviszem mi is panelban lakunk a 3.emeleten jelenleg.Ő 4 éves lesz márciusban de utoljára 3 hónaposan pisilt be.igaza van itt az egyik válaszolónak hogy ha a kutyának mérettől függetlenül biztosítani kell lehetőséget.és rendszeresség kell az életében.ha kutyád van és pisilni vagy kakilni kell neki mert hogy ezek szerint a tiednek kellett reggel akkor igen is fel kelsz hozzá mert hogy tőled függ!nincs olyan hogy aludnál tovább majd vissza bújtok az ágyba ha megvolt a séta.én is voltam már a 4év alatt másnapos,39fokos lázas vagy egyszerűen lusta de én akkor is megyek vele.nem csak ha jó idő van vagy süt a nap hanem ha szakad az eső és fúj a szél.a kutya nem egy plüss állat.szükségletei vannak és ingerek nélkül elsorvadnak mint ahogy minden virágnak kell a napfény mert anélkül nem hoz virágot.ilyen a kutya is!ez a fajta nem arra született hogy csak bent legyen és várjon a gazdira hogy annak mikor lesz kedve felkeni.sokkal többet érdemel és jóval intelligensebb annál hogy csak úgy legyen.téged meg az sarkaljon hogy ő csak rád vár.olyan mintha te is csak akkor kapnál enni vagy akkor mehetnél wc-re ha MAJD valaki megengedi.vidd le naponta 5x ugyanabban az időben és néhány nap alatt be áll neki a szervezete.
2012. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Mailerdeamon ***** válasza:
0%
Ha lusta vagy levinni és ezen nem is szándékozol változtatni, valamint zavar ha bepiszkít, akkor kompromisszumként megtaníthatjátok, hogy legalább egy helyre végezze a dolgát. Lehet kapni leteríthető "kutyapelenkát" - bár én sosem használtam, de állítólag erre a célra beválik.
2012. jan. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Akiteki ***** válasza:

NEM!!! A kutyapelenka nem kutyawc!!! Senkinél nem válik be, olvass vissza.

Ha ennyire is képtelen, akkor legalább sikáljon.

2012. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Mailerdeamon ***** válasza:
Én tudok több gazdit is, akiknek bevált. Persze ők csak átmeneti megoldásként használták addig, amíg teljesen szobatiszta nem lett a kutya. Ez egy kompromisszum, mert legalább oda végzi a dolgát. Nem mintha ez annyival jobb lenne, mint a padlóról felszedni a szart, de ezt már nem nekünk kell megítélnünk.
2012. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Úgy látom sokan írtátok,hogy korán reggel adtok neki enni leviszitek és visszafekszetek aludni...és alszotok is? Vagy az pótolja a kihagyott időt? Én szerintem már nem feküdnék vissza ha lemegyek meg fel a 4.-re.. Vettem én is kutyapelust rá is szokott,de elég drága és vékony... most úgy van megoldva ha kell neki,lábtörlőre rakok újságpapírt,arra piszkít. De ma is pl. levittem miután felhoztam rápisilt...szóval néha elég szemtelen... meg adtam neki enni mielőtt levittem 1kor és még előtte odakakilt a konyha közepébe... szóval azért szemtelen is... na holnap úgy tervezem,hogy felkelek korán és leviszem 7-8 fele... akkor utána 1-2 óra fele... később 4-5 óra fele.. este már nem tudom levinni mert sötétben anya nem enged le itt elég veszélyes a környék...írtátok hogy este 11kor is levihetném és akkor reggelre nem lenne ott a dolga...meg akkor még nem is alszok de akkor már nincs lehetőség,hogy levigyem...:(

Napi egyszer adok neki enni,mégis többször kakil...

2012. jan. 23. 21:32
 17/24 Akiteki ***** válasza:

Igen, a kutya így működik. Részletekben emészt.

Pont azért engedi meg magának, hogy a lakásba piszkítson, mert ti is megengeditek neki a pelenkára. A kutya nem tesz különbséget a pelenka meg az újságpapír és a padlószőnyeg között. Mindegyik a lakásban van és oda szabad sz...ni, ő így értékeli. Ezért mondtam, hogy nem válik be ez a módszer. A kutyawc nem a lakásban van, hanem a szabadban.

2012. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ha leviszem napi 3× akkor csökkenni fog a bepiszkítása?
2012. jan. 23. 22:20
 19/24 Akiteki ***** válasza:

Egyezzünk ki 4-ben, jó? :)

A pelenkát meg az újságpapírt pedig gyorsan tüntesd el.

Ha leviszed és elvégzi a dolgát, akkor nagyon dicsérd meg és adj neki egy falatot a virsliből vagy párizsiból, amit magaddal vittél a sétára.

2012. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Na jó,de mi van ha csak 3× tudom levinni? Hidd el... én is nagyon szívesen eltüntetném a papírokat de félek,hogy lesz majd csomó pisi,kaki reggelre és nem fogja már megszokni :((((
2012. jan. 23. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!