Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apukám azt akarja, hogy...

Apukám azt akarja, hogy kivigyük a kutyáinkat a sintértelepre, mert nem akar adót fizetni. Hogyan győzhetném meg?

Figyelt kérdés

Ahol élünk, sajnos bevezetik az ebadót. Apum nem hajlandó fizetni a kutyákért (2 szuka). Neki a kutya "csak úgy van" a kertben, maradékot, olcsó tápot esznek, oltani nem oltatjuk, mert erre nem szán pénzt.

Az ebadó miatt ki akarja vinni őket a sintértelepre :(

Én nem szeretném, mert szeretem őket, csak én foglalkozok velük.

A városban egyre több kutya van az utcákon, néhol már bandákba verődve szedik le az embereket a bicikliről... Nem akarom, hogy a mieink is erre a sorsra jussanak :( 12/L


2012. jan. 23. 15:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Jobb ha be viszitek őket egy menhelyre!!
2012. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Remélem apukád veled legalább jobban bánik!

Sok embernek nehéz mostanában, de akkor sem szabad így bánni egy érző lénnyel. Az oltások csak az első évben kerülnek nagyon sokba, utána ki lehet bírni. Szerintem felelőtlen dolog, ha a kutya nem kap oltást és nincsen féregtelenítve.

Én két dolgot tudnék javasolni. Az egyik, hirdesd meg a kutyusokat ingyenes honlapokon (pl. expressz) és ne kérj értük pénzt, csak add oda ajándékba, ha valaki szeretné őket hazavinni. A másik: ha tényleg ennyire zavar a dolog és szeretnél felelősségteljes gazdi lenni, ha már vagy olyan idős, vállalj diákmunkát és szánj rá belőle a kutyusokra is.

2012. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy érző lények, és ha lehetne, megtartottam volna őket, de sajnos nem tudnék ellátni pénzügyileg kutyát :((((


Tegnap a kutyákat apukám kikötötte a menhely elé éjszaka, mert nem fogadnak már be kutyát :((( Remélem, megtalálták őket :(

2012. jan. 24. 15:38
 24/25 A kérdező kommentje:
Aki a diák munkát írta: sajnos 18 év feletti főiskolásokat vesznek fel a Tescoba, más lehetőség pedig nem lett volna :(
2012. jan. 24. 15:39
 25/25 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha tényleg csak az adó miatt adtátok le őket, akkor ha most bementek értük és örökbefogadjátok őket, nem kell adót fizetnetek.
2012. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!