Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyákkal?

Mit csináljak a kutyákkal?

Figyelt kérdés
Régen újságot hordtam és szórólapoztam sokat,szerintem ez a létező legjobb munka(azok közül,ahova nem kell magasabb végzettség),de a kutyákkal mindig bajom volt,mert kijöttek és megtámadtak.Szeretnék újra egy ilyen munkát,de már előre látom,hogy a kutyusokkal problémáim lesznek.A kicsikkel nem,de a nagy német juhászokkal,amik kint mászkálnak,na azokkal nem szeretnék találkozni.Meg persze a pulikkal.Mert azt hiába dobálom kővel,nem megy el.Tudtok valami taktikát?Hogy lehetne őket megszelídíteni?Tényleg van ilyen elektronikus kütyü,amivel el lehetne őket riasztani?
2012. jan. 24. 21:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
95%

@Mailerdeamon


Akkor neked is elmesélem, hogy jártam. Mentem dolgozni, gyalog, a járdán, mint mindenki más, amikor az egyik roggyant kerítés mögül kirontott valami keverék, és beleharapott a lábamba. Szerencsére csak a nadrágszárat és a csizmát érte.


Nem hergeltem a kutyát. Nem rohantam, nem visítoztam, nem fújtam magamra egy fél üveg parfümöt, tehát semmi nem volt, ami ingerelhette volna a kutyát. Mindössze annyi, hogy elmentem a kerítés mellett. De akkor is én vagyok a bűnös? Menjek az utca túloldalán, mert néhol idióta emberek nem bírják megjavítani a kerítést? Vagy kerüljek a másik irányba egy hülye kutya miatt?

2012. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Mailerdeamon ***** válasza:

Igen, általában a váratlanság erejével harap, amelyik harap. Sajnálom, hogy megharapott, de az ilyen hirtelen kapu mögül kiharapó kutyával úgysem tudsz semmit csinálni, mert őt is váratlanul érte, hogy ott vagy meg téged is, hiába van nálad spray, akármi, nem lett volna időd használni, erre nem lehet felkészülni sajnos.

Ha tudod, melyik ház az, figyelj oda, mikor arra jársz, hogy halljon a kutya. Többnyire ők is csak meglepetésből harapnak, ha az utcán találkoztatok volna, nagy eséllyel elkerül. Ilyenkor ha lassan és magabiztosan elindulsz felé, meghátrálnak még a saját területükön belül is.

2012. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Mailerdeamon:Ha szabadon van,akkor nem támad meg,amikor nem szórólapozok,csak megyek az utcán.Ha postást játszok,akkor viszont igen.
2012. jan. 25. 12:05
 24/25 A kérdező kommentje:
Pető Kriszti:A kicsiket imádom,azokkal nem gond kedvesen beszélni:D De egy nagy,vérengző kutyával elég érdekes lesz,de ilyenre remélem,nem kerül sor:D
2012. jan. 25. 12:07
 25/25 A kérdező kommentje:
09:21 Hát ez elég szerencsétlen helyzet,engem is így harapott meg majdnem egy kutya,ráadásul éjszaka volt és egy kocsi mögül ugrott ki.Még szerencse,hogy volt annyi időm,hogy megdobjam és utána békén hagyott.Az a gond,hogy ilyenkor nem lehet nem megijedni és ezt a kutya is megérzi.Valahogy dominanciát kéne sugározni feléjük,vagy nem tudom:D
2012. jan. 25. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!