Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl szigorú voltam a kutyámmal...

Túl szigorú voltam a kutyámmal? Séta közben rendetlenkedett, hazajöttünk. (? )

Figyelt kérdés
Most nevelem a kutyámat a póráz nélküli sétára, kapja félpercenként a jutalomfalatot, ha jön szépen mellettem. Ma egy nőhöz odament a táskáját szagolgatni, iszonyú kínos volt, egyből leszidtam őt, pórázra fogtam, és szó nélkül jöttünk haza. Az esti játék elmaradt. Úgy érzem, talán ez túlzás, de minél hamarabb le akarom őt szoktatni, hogy odapofátlankodjon az emberekhez, mert ezt nem veszik jó néven, nem egy neveletlen kutyát szeretnék.
2012. jan. 24. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
szerintem is kaphat néha pár pofont!!persze nem olyat hogy a feje is beletörjön..:D de egy pár kissebeet adhatsz nekiii !!hidd el nem lesz baja tőlle!:)
2012. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Ha ezt csinálja, csak szigorúan tiltsd le az emberről, esetleg kicsit told meg a kutyát majd ha már megint figyelmesen, jól viselkedik, rögtön oldd ki a büntetésből. Semmit sem ér ugyanis egyetlen büntetés sem, ha aztán nincs kioldás a végén belőle, nincs meg a kutyának az, hogy a gazdi megbocsájtott neki és már újra szereti őt. Ez még fontosabb is, mint a bünti, mert óriási kapcsolatépítő hatása van.

Az még hatásosabb, ha a bünti után rögtön adsz neki javítási lehetőséget, vagyis megint elmentek egy ember mellett, és ha rád figyel, megelégszel vele, hatalmas jutalomben és játékban lesz része. Így tudnak a legjobban rögzülni a kutyában a szabályok.

Ahogy látom, még fiatal kutyáról van szó. Egyáltalán nem fogja érteni, hogy este miért haragszol rá még mindig. Addigra elfelejti az egészet és csak összezavarod őt azzal, hogy számára teljesen érthetetlenül dühös vagy rá.

2012. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem adok neki pofont, ha testi fenyítés akkor max. nyakánál fogva földhöz szorítás, grabancrázás, illetve morgás és szidás. Mindenesetre ha újra előfordul ilyen, akkor lesz grabancrázás is. Csak az a baj, hogy sok hülye (már elnézést) odajön, és SZÓ NÉLKÜL elkezdi simogatni a kutyát. Így hogy neveljem?:S Eszméletlen bunkóságnak tartom.
2012. jan. 24. 18:31
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Agresszióval csak agressziót lehet elérni.
2012. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy az esti játszás elmaradt, ő nem tudja összekötni azzal, hogy ez azért van, mert órákkal ezelőtt ezt és azt rosszul csinálta. Vagy azonnal büntetsz vagy értelmetlen, mert csak akkor érti meg, hogy mi az, amit rosszul csinált.
2012. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Alapból a késleltetés is egy büntetési forma. Én pl lakásban ugatásnál szoktam alkalmazni, hogy ha ugat akkor 1 perc szoba kennel fogság és hamar összekapcsolják a kettőt.

ebben az esetben a szidás még érthető volt de a játékmegvonást már nem kapcsolja össze azzal amit tett innentől kezdve pedig teljesen felesleges.

Ha idegenhez megy akkor azonnal rakd rá a pórázt és vezesd el onnan vagy akár ha megy a "Nem" parancsszó akkor sima tiltás minden alkalommal és nincs ilyenkor kivétel

2012. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Máskor próbáld meg helyben megbuntetni, de NE nagyon erosen.

Vagyis mikor az emberhez megy szidd le, és egy kicsit magcsíped! Úgy nem jó buntetni, ha csak késobb hajtod végre, mert a kutya nem fogja tudni mit csinált rosszul!

Nem olyan nagyon nagy túlzás, mert vannak rosszabb dolgok is! (agyonverik, kidobják, nem kap kaját)

2012. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy lesz esti játszás. Fiatal kutya, én pedig kezdő gazdi, így sok probléma felmerül még:) Csak több helyen olvastam, hogy a 'kizárás', nem törődés vele hatásos.
2012. jan. 24. 18:35
 9/18 anonim ***** válasza:

Azzal nincs gond,hogy neveled a kutyád,csak éppen rosszul.A kutyáknak nincs hosszan tartó memóriájuk így fogalma sem lehet szegénynek,hogy otthon miért nem foglalkoztál vele.Ha rosszat csinál,akkor ott és akkor kell megdorgálni,hogy tudja mit nem szabad.Legközelebb ha sétánál idegen emberhez megy szaglászni,akkor egy erőteljes "Blöki! Ide!" szóval magadhoz kell hívni.Ha nem hallgat rád,akkor elkapni a nyakán a szőrt(ahogy az anyja is szokta)és mondani,hogy "nem szabad",és elhúzni onnan..Ha többször csinálod,rá fog jönni,hogy rosszat csinált,és nem csinálja majd..

A vezényszavak is rövidek,tömörek legyenek...

Felesleges olyanokat mondani a kutyának hogy "gyere ide,mert különben szétrúgom a valagadat!Mit mondtam neked?? rossz kutya,ma este nem játszol a labdával stb"

Nem tudnak emberi nyelven kommunikálni csak a hangsúlyra reagálnak.Ezért kell mindig szidásnál ugyanabban a hangnemben tömören,röviden szólni hozzá,és a dicséretnél is más hangnemben beszélni hozzá..

2012. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azonnal is büntettem, írtam is, hogy LESZIDTAM őt, rosszkutyáztam egy sort.
2012. jan. 24. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!