Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Kutyatámadás

Figyelt kérdés

Nagyapámat kutyasétáltatás közben megtámadta a szomszéd pitt bull (?) kutyája. Pontosabban a kutyáját (öreg, vak collie keverék) és szét akarta választani hisz esélye nem lett volna szerencsétlen vaksi öregnek, és persze a kutya mindkettőjüknek neki ment. Nagypapa 75 éves, sérülései elég komolyak, kórházba került, a kutya sokkot kapott, szintén orvoshoz vitték.

Feljelentés már hetekkel ezelőtt megtörtént mert más kutyát is támadott már meg, de most már embernek is neki ment. Hogy lehetne megsürgetni a dolgot?

A kutyatulajdonos egy kisebbséghez tartozó család. Közülük néhányan alkoholisták, a másik fele meg mentálisan sérült, tehát kommunikálni nem lehet velük.

Fejér Megyei kisvárosról van szó, nehezen motiválható a rendőrség, nagyiék nem túl rámenősek, én meg külföldön élek nem tudom innen mit tehetnék hogy segítsek nekik.



2012. jan. 25. 18:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Jegyzőnél voltatok már?


A rendőrség meg nem hiszem h félvállról veszi a dolgot, de hidd el, nem fognak rohanni se az üggyel.

2012. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nagyon húzos, komoly ügy, találkoztam már vele én is többször. Én egy Hajdú-Bihar megyei kisvárosban élek, itt se foglalkoznak kellőképpen a kutyával, sokat az utcán tartanak. Munkaeszközöm a ló, szekérrel fuvarozok. Nem olyan régen Karácsony előtt támadott meg minket, inkább a lovat egy középtermetű kutya. Bejelentettem, de azt mondták rá, hogy nem biztos, hogy intézkedhetnek, lehet csak kiszökött. Na mindegy. Csak mismásoltak.


Amit most leírok, azt ne tegyétek, elég veszélyes volt. Két éve történt, nyár derekán. Ugyanígy fuvaroztam, amikor már vagy háromszor összetalálkoztam egy nagytestű keselyszínű kaukázusi juhászkutyához hasonló ebbel. Zavart a dolog, mert féltem férfi létemre. Egy hét elteltével amikor kipuhatolam, hogy kisebbségé a kutya, ott tudtam, hogy nincs mit tenni. Végső dolgomban egy kötéllel befogtam a kutyát. Magam sem tudom, hogy hogy vitt rá a lélek, de sikerült. Kivittem a sintérházhoz, ott nem tudom mi lett vele. Amugy csikósok az apai rokonok, tehát nem idegen a dolog, de mégis féltem.


amugy el kell keseritselek, mert a hatóság nem nagyon csinál semmit

2012. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 gabrielli ***** válasza:
100%
Annak a büdös cigánynak aki pitbullt tart valamilyen formában be kellene adni jó adag patkánymérget! Jelzem, nem a kutyának, hanem a cigónak! Hogy legyen jó hatása az egésznek. Sok analfabéta, tudatlan baromnak nem kell harci kutya!
2012. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Akiteki ***** válasza:
90%
Semmilyen állatvédő szervezet nem foglalkozik azzal, hogy elvegye valakitől a kutyáját. Van elég kutyájuk abból is, ha a sintértelepről kimentik. Az ilyen "szólj az állatvédőknek" szövegeket csak az internetes okostojások találják ki.
2012. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem a kutya tehet róla hanem a gazda,ha már ennyire brutál modszerhez fojamodnál inkább gazdát tedd el láb alol!Nah jo önkormányzat rendőrség!Minél hamarabb!!!!!!!
2012. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Fejér megyén belül merre van ez? (én is Fejér megyei vagyok). Polgárőrség gondolom van a faluban, vagy ha nem is ott, de összevontan biztosan. Nem tudom hol tart az ügy a rendőrségen, de lehetne a polgárőrökkel beszélni, hogy ez történt, járőrözhetnének arrafele addig is, hogy biztonságban legyenek az emberek és a többi kutya.
2012. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%
nemértem miért kell lepontozni,szerinted a kutya teheht rola?Mert nem!De attol még szerintem nem szabad ennyiben hagyni nektek!IGenis lépjetek!Bár ahogy ismerem ezt az országot a végégn még ti lezstek a hibások meg a rasszisták!
2012. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
26%
:)Szánalomparádé
2012. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

A kórháznak eleve kötelessége jelenteni a nagyapád sérülését az ANTSZ-nek. Azoknak ki kell menni, megnézni, be van-e oltva a kutya?

Közjegyzőnél feljelentés. Ha nem kellően intézkedik, van feljebb valója is.

Kellene egy ügyvéd, mert polgári pert lehet indítani a tulajdonosok ellen. Akár a megyei újsággal is felveheted a kapcsolatot.

2012. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem is teljesen igazad van. Ezért is kéne komolyan csak engedélyhez kötni a kutyatartást.
2012. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!