Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Rossz" gazdi lennék?

"Rossz" gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Van egy csivavám, sokat olvastam hogy a gazdinak kell előbb menni, én elvárom a kutyától előbb suhanjon be az ajtón ha hideg van, nyáron megvárja míg bemegyek és utánam jön be. Velem alszik egy ágyba. És ha kaja van odajön, néha kap. De hozzáteszem, engedelmes kis "dög". Ha rászólok nem piszkálja tovább amit piszkál, ha rászólok nem nyüsszög, jön velem és alapokat nagyjából tudja, persze a házat "félti" de ha ugat rászólok befejezi. Ezek szerint "rosszul" tartom a kutyát csak mert ilyenek meg vannak engedve?:)

Én nem érzem úgy, de őszinte véleményekre vagyok kíváncsi :)

Köszönöm a válaszokat!

További Szép napot Mindenkinek:)


2012. jan. 27. 16:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát mert sokat olvastam hogy jaj milyen már hogy együtt alszik a kutya a gazdával, előbb megy be stb. amúgy ételesre, általában mikor mi eszünk az előtt kap kaját a macskával eszik, de még húst szokott "csórni" ment a zöld kéz mindenkinek, hát csivavához méltóan ugat csak de ha rá van szólva befejezi :)
2012. jan. 27. 19:33
 12/12 anonim ***** válasza:
Ezek a szabályok elsősorban akkor érvényesek, ha valami nem stimmel a kutya és a gazda viszonyában. Pl. gyenge kezű gazda+domináns kutya. De ha valaki "zsigerből" jól kezeli a problémás helyzeteket, van érzéke a kutyákhoz, akkor egy kiegyensúlyozott kutyánál nem törvényszerűen kell előremenni az ajtóban. Én erre abszolút nem szoktam figyelni (kiv. sétánál), ha az ágyba nem is, de az ölembe feljöhetnek, néha megkapják a kiflicsücsköt, nem veszem vér-komolyan. De vannak, amiket elvárok és megkövetelek, nekik pedig eszükbe sem jut megkérdőjelezni a tekintélyemet. (2 kutyám van.)
2012. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!