Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna erre mondanom?

Mit kellett volna erre mondanom?

Figyelt kérdés
Ma éppen kutyaoviba tartottunk és felszálltunk egy buszra. Leültem az egyik helyre és hirtelen odakapott egy nő és elkezdte simogatni a kutyusomat. Általában nem zavar, ha megsimogatják, de utálom, ha csak odakap és nem kérdezi meg. Aztán elkezdte nekem magyarázni, hogy nem kellene ilyen hidegben kihozni vagy ha ki is hozzuk, akkor is csak pokrócban. 4 hónapos havanese kutyám van és már többször volt kint hidegben és semmi baja sem lett, mikor láttam, hogy nagyon fázik, akkor hazamentünk, másrészt most 2 ruha is volt rajta, mivel tényleg hidegebb is volt és nem túl vastagok. De a nő szerint ez nem elég és higgyem el neki, mert neki van egy yorkija és egy csivavája is és ő ért hozzá. Mondtam neki, hogy nem lesz semmi baja és nem először van kint, aztán mikor látta, hogy nem nagyon érdekel az okoskodása, akkor megsértődött. Én próbáltam nem bunkó lenni, de elég tolakodó volt és mindenáron meg akart győzni, úgyhogy inkább nem nagyon figyeltem rá. Mit lehet ilyenkor mondani?
2012. jan. 28. 21:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer azt próbálta elmagyarázni egy idősebb bácsi, hogy a kutyának dinnyehéjat, kelkáposztát és zabkását kell adni, mert nagyon hasonlóak a lovakhoz!! és hogy ő már járt kint Amerikában és hogy ő ezt jobban tudja. Először próbáltam elmagyarázni neki, hogy a kutya nem ló és én valószínű jobban értek hozzá, hogy mit adjak a kutyámnak enni, de ekkor meg le lettem bunkózva. Na ezután szó nélkül otthagytam.

Sajnos sokan, főleg az idősebbek hajlamosak azt gondolni, hogy a koruk miatt mindenhez jobban értenek. Én ilyenkor végig szoktam őket hallgatni, amíg nem esnek túlzásba, mert türelmes ember vagyok és visszaszólni sem igen szoktam. Ha már elegem van elköszönök és megyek tovább.

Neked is bólogatni kellett volna, hogy igenigen úgy lesz, ahogy mondja és egyik füleden be másikon ki. Ezzel elkerülöd a konfliktust.

2012. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Igen sok marhaságot fogsz még hallani, ahányszor csak az utcára teszed a lábad a kutyával. Már egy könyvet írhatnék belőle, mi minden okosságot tudtam meg a járókelőktől. Ennél jobban már csak a politikához értenek az emberek.
2012. jan. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
:DD Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy nem csak én reagálom túl a dolgot.:) Legközelebb megpróbálom türelmesen végighallgatni. Már nekem is volt szerencsém "furcsa" tanácsokhoz, de ilyennel még nem találkoztam, aki szinte megsértődött, hogy nem értettem egyet vele.
2012. jan. 29. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!