Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jött egy új kiskutya,8 hetes...

Jött egy új kiskutya,8 hetes és a nagyobb kutyákat ( az egyik 5 hónapos dobermann, a másik 1 éves westie puli keverék) szinte állandóan harapdálja, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Most nem régen, kb 2 hete, jött egy Moszkvai őrkutya, kis maci ;) Nagyon aranyos de mivel jönnek a fogai állandóan harap, a kezünket is állandóan harapdálja meg a lábunkat..a módszerek (pl :éles hangon "rákiabálni" stb.) nem mennek és már a 2 nagyobb kutyát is harapdálja, de úgy hogy a dobermannak ráharap az arcára és nem engedi el, még morog is, de csóválja a farkát tehát ez játék neki?! Szegény dobermannnak meg fáj.. :\

A westie puli keverékkel is ezt csinálja csak neki nagy a szőre ezért a szőrét kapja él és tépi...

Hiába fogom le, szólunk rá.. még inkább morog, és csak harapni akarja őket..valahogy így vagy velünk is..mondjuk a kezünket akkor kapja el ha simogatjuk és fel van pörögve, meg hogy ha játszunk vele..:\

Valaki segítsen légyszi hogy, hogyan állíthatom le..: D

Már a játékot is otthagyja csak hogy kezünket rágja..szóval abban kell a segítség, hogy a két kutyát, és minket ne harapdáljon. Előre is köszi a válaszokat!

És a helyesírási hibákért bocsi! :\


2012. jan. 28. 22:55
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

:)

Nem is tudom, hogy mondjam el. .

Igazából nem féltem, csak rossz nézni, hogy így "ölik" egymást..szinte mindig együtt vannak és mindig a maszatra ( a westie puli keverék) támadnak mind...:\

De gondolom egy idő után ez helyreáll,. hogy ki lesz a főnök stb...

Mert ugye a dobermann meg a moszkvai még "kölyökkutyák" :D

Egyébként ma kint voltam a kutyákkal, és kicsi megint neki ugrott a nagyoknak, aztán fogtam és lenyomtam.. először küzdött aztán lenyugodott..:)

Elengedtem, és megint nekik ugrott...utána hagytam had intézzék el..hát a legidősebb ledöntötte, a Dobermann is ledöntötte és harapdálta csipkedte kicsit, alulról meg a pici.. utána lenyugodtak..szóval szerintem a legjobb lesz, ha hagyom, hogy a kutyák elintézzék. ;)

Köszi a válaszokat! :)

És próbálok minél határozottabb lenni.:)

Mindegyik fiú! :)

2012. jan. 29. 15:02
 12/20 anonim ***** válasza:
jajaj!!! Az nagyon nem jó, ha mindegyik fiu. legalábbis a dobermann, Moszkvai páros. A dobermann nem egy megalkuvó, egy igazi k.cs.g, és nagyon ritkán adja fel. Ha nem vigyázol, 2-3 évesen összemehetnek ugy, hogy az egyik komolyan sérül. És az nem a Moszkvai lesz. ki volt az az okos, aki a kan doberdo mellé adott neked egy ilyen kutyát, és miért nem szukát vettetek?
2012. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ööö, igen, én a helyedben legalább egy, de inkább két vagy három ivartalanítást beterveznék, biztos ami biztos. Nem egy életbiztosítás így ez a trió...
2012. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mi vettük mindegyik kutyát, és azért is nem szukát vettünk egy fiú kutya mellé, hogy nehogy szaporodjanak... ha meg megelőzni szeretnénk plusz pénzt..

Mi voltunk azok az "okosok"...

Egyébként apukámnak régebben volt 2 dobermann fiú kutyája, és egy másik fiú keverék kutya...és nem volt akkora galiba.. :)

2012. jan. 30. 16:35
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen együtt tartani három ivaros kan kutyát, de majdnem. A dobi munkakutya, rengeteg foglalkozás kell neki, fizikailag és agyilag is, a westie-puli keveréknek is kell egy csomó foglalkozás, hiszen juhászkutya és terrier keveréke, gondolom nem a kanapén döglik egész nap, ráadásul esze is kéne hogy legyen, amit szintén le kell foglalni, a moszkvainak meg egész egyszerűen csak nagy az arca. Mindhármat le kell fárasztani rendesen ahhoz, hogy ne legyen kedvük verekedni, és a falkavezérséget is kőkeményen tartani kell. És még így is előfordulhat, hogy elsétál egy tüzelő szuka a kerítés előtt/ablak alatt, és szétkapják egymást, amíg dolgoztok.

Az alapgondolat jó volt egyébként, hogy ne szaporodjanak, de arra is az ivartalanítás a legjobb megoldás. Mondanám, hogy vettetek volna szukákat, de el nem tudom képzelni, hány kutya tolongana a kaputok előtt, amikor tőletek mondjuk egy-két hónapja más sem árad, csak tüzelő szuka szag, arról nem is beszélve, hogy olyankor a lányok is egymásnak eshetnek, mert csak, a hormonok őket is hisztissé teszik, na.

Szóval én elsősorban a msozkvait szabadítanám meg a mogyoróitól, másodsorban a dobit, a picinek meg akár maradhat is, ha nem balhézik, de a két másik ketyegő időzített bomba.

2012. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
5 hónapos, addig kéne kikapni a golyókat, amig nem férfiasodik. ha már tombolnak benne is a hormonok, késő bánat:) Én kivánom, hogy sikerüljön nektek, habár ez a papámnak volt már 2 dobi kanja együtt, akármi is lehet. lehet az egyikük domináns, a másik fosós, igy még eltudom képzelni. De fosós dobermann meg kinek kell.?! Az a baj, és azt érzem a kérdésedből, hogy már most határozatlan vagy. ha a kicsi már most terrorista, később csak rosszabb lesz. Kankutyák közös játéka max. 5 percre van hitelesitve, aztán már bármi szaron összepattanhatnak.
2012. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Az a baj, és azt érzem a kérdésedből, hogy már most határozatlan vagy. ha a kicsi már most terrorista, később csak rosszabb lesz."

Maximálisan egyetértek. Aki egy 2 hónapos kölyköt nem tud letiltani a durva játékról, az ne próbáljon ivaros kanokat együtt tartani. Jobb lesz nekik is úgy, kevesebb stressz, kevesebb betegség.

2012. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ne, ne férre értitek..:)

Montanába pont, hogy letudom állítani a kicsit is, meg minden .. :)

Nincs akkora probléma! :)

Meg együtt játszanak stb...van hogy néha a Kicsi rámegy a nagyokra de elszedem és kész. :D

Csak szerettem volna egy tippet, hogy milyen módszert ajánlotok, hogy ne rágcsálja a kezemet, és mások kezét..:)

A kutyákról meg már kezd leszokni..:)

Azt szoktam csinálni, ha odamegy az egyik kutyához harapdálni rászólok határozottan hogy 'NEM'! és kicsit ellököm...aztán ez bevált..egy-két lökődés után..de tudom, hogy nem fog menni egyik napról a másikra szóval szerintem, ha ezt a módszert csinálom a kutyákkal szemben akkor egy idő után leszokik erről.

Már csak ahhoz kéne valami, hogy a kezünket ne harapdálja!: )

De köszönöm a válaszokat!

Néhány válaszból megtudtam olyan dolgokat amit eddig egyáltalán nem gondoltam volna..!:)

2012. febr. 1. 16:43
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az, hogy nagy nehezen megoldasz egy próblénát egy két hónapos kölyökkel, nem jelenti azt, hogy 50-60 kilós korában mindent azonnal jól le tudsz reagálni. Márpedig ez szükséges ahhoz, hogy ilyen típusú kanokat együtt tarthass. Nincs se rutinod, se természetes készséged hozzá - ez gyönyörűen látsik abból, hogy nem tudod letiltani a harapásról. Ha most valahogy meg is oldod ezeket a dolgokat, aztán majd 40 kilóval később újra elkezdi, mit fogsz csinálni? Rászólsz, meg lökdösöd? Szerinted mennyire fogja meghatni? Vagy jössz kérdezősködni, és napokat vársz, amíg végre megérkezik a megoldás? Addig simán szétkapják egymást a kutyák, pláne hogy valószínű a dobi se lesz ilyen türelmes, ha kinyílik a csipája.

Egy rutinműtét, és sokkal kevesebb gondotok lesz, nem kell szenvedned velük, mindenkinek megmarad minden testrésze, nyugodtan sétáltathatod őket, nem kell majd mindig azt lesni, mikor jön szembe egy másik kan, vagy hogy tüzelésnél melyik szuka után lógtak meg... Komolyan mondom, gondold át.

2012. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egy szót írok, ami szinte teljes egészében kimaradt a kiskutyád életéből (és feltételezem, a másik kettő kutya életéből is):


szocializáció


Most ez a feladat rátok hárul, ha most, 8 hetesen hoztátok volna el, a feladat nagy részét az anyja és a testvérei tanították volna meg neki, nektek túl sok dolgotok nem lett volna ilyen téren.

2012. febr. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!