Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » LABRADOR RETRIEVER?

LABRADOR RETRIEVER?

Figyelt kérdés

Aki ért a Labikhoz! Mi a véleményetek?

Fajtatisztának tűnik?

[link]

[link]

[link]

[link]


2012. jan. 29. 23:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
képet majd keresek, most nem érek rá :) nekünk nem mondták, hogy ne tenyésztünk vele, de nem is akarjuk, de volt már jelentkező fedezésre. amúgy a képeket nézve nehéz megmondani, de nagyon labis :)
2012. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Ok köszi, kíváncsi vagyok!
2012. jan. 31. 21:22
 23/32 Marcsi-lb válasza:

Szerintem megugyan mindegy hogy most fajtatiszta e vagy sem! Megvettétek örültetek neki és szereteitek! Egy nem fajtatiszta kutyát is lehet ugy szeretni mint egy fajtatisztát, és arról nem is beszélve hogy egy nem fajtatiszta kutya is tud úgy szeretni mint egy fajtatiszta!


Az meg már más kérdés hogy az eladó egy ****** volt, hogy átvert titeket!


De a kutyus már nálatok van és lehet szeretni ugyan úgy... :)

2012. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Na akkor ez mindenkinek szól, aki azt válaszolgatja, hogy "nem mindegy, hogy keverék, vagy nem?!"

Én -és szerintem sokan mások is, azért aggódtam, mert 4 gyerekem van és pont azért nem mindegy, hogy az adott fajta-e vagy esetleg keverék, mert nyilván azt a fajtát ismerem valamennyire, amit választottam. És ha pl gyerekem van, akkor ha nem is a külsőségeket nézem, akkor mondjuk a viselkedését, és ezért nyilván nem dobermannt agy pittbullt akarok választani a gyerekeim mellé. Semmi kétségem affelől, hogy lehet-e szeretni egy keveréket, miért is ne? Csak gondolom ez sose jut eszetekbe, hgoy akinek gyereke van, nem azért választ ilyen meg olyan kutyát, mert jajj fajtatiszta és nem keverék, hanem mert pl tudja, hogy a labrador, vagy épp a bernáthegyi nem bántja a gyerekeket. Persze persze, ahogy nevelem stb, de azért akkor is a természete békésebb és nekem ez ad megnyugvást. Ha pl keverék, szerethetem én akármennyire, de ha valami őrzővédő, vagy harci kutya van benne, már nem érzem a gyerekeimet olyan biztonságban. És ha azt mondjátok, hogy dehát ahogy nevelem, olyan lesz, az csak részben igaz, mert akkor egyik kutyafajtánál sem szerepelne a "viselkedése, tulajdonságai" rész, nemde???? És pl. ha mondjuk lakásban lakok, akkor igenis nem mindegy, hogy labradorom van ami nem ugat, vagy van benne egy kis olyan fajta is, ami miatt meg folyton ugat. Hát ennyi, remélem ezt meg lehet érteni. Ha pl. egy olyan helyzet áll fenn, hogy azt mondják nekem, itt egy ilyen és olyan keverék kutya, és megnézem mind a kettő jellemzőjét és az alapján szerintem megfelelő lesz nekünk is és a kutyának is velünk lakni, akkor naná, hogy jöhet. De itt A ZSÁKBAMACSKA A LÉNYEG. Na ezért nem mindegy! Aki ezekután sem érti, mit akarok mondani, akkor azt csak sajnálni tudom.

2012. febr. 6. 10:47
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tökéletesen egyetértek a legutóbbi okfejtéseddel! Te fajtatiszta kutyát akartál venni, ha keverék kellett volna, ahhoz jóval olcsóbban hozzájutsz bármelyik menhelyen. Viszont ettől függetlenül te szúrtad el a dolgot, ugyanis a fajtatisztaság semmi másból nem derül ki, csak a törzskönyvből. Aki pénzt ad fajtatiszta kutyáért, az nézze meg, hogy honnan veszi! A szülőknek megvan-e a fajtára jellemző betegségekre a szűrővizsgálatuk, tenyészszemléjük, meg lehet nézni, hogy milyen természetűek, milyen körülmények között élnek. A törzskönyv pedig alap. Ha ennyire komoly elvárások vannak a kutyával szemben, akkor a vásárláshoz is álljunk hozzá legalább ilyen komolyan! A fajtatiszta kutya nem pár tízezer, hanem 100 körül vagy a felett reális. És ott már jár a törzskönyv, jár a szerződés. Ha valami ne stimmel, akkor így már a vevő szája is járhat. Papírok nélkül viszont...
2012. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Ha ennyire jól látod és átlátod a lényeget, nem értem, hogyan vehettetek törzskönyv nélkül kutyát.
2012. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Igen érdekes. Most ezt főleg azért írtam le, mert sok sok más hozzászólást is elolvastam és ott is mindig van valaki, aki ráförmed a kérdezőre: "nem mindegy, hogy keverék-e???"

Tehát a saját példámon túl írtam-de ezt is hozzátettem az imént. Csak hogy tudja az, aki ilyen okos költői kérdéssel reagál a kérdező kérdésére... ezek miatt is érdekelhet másokat, hogy keverék-e vagy nem.

Bár tény, hogy

2012. febr. 6. 12:58
 28/32 A kérdező kommentje:
Folytköv. bár tény, hogy pl ha egy alapjáraton szelíd kutyát "kutyául" tartanak, pl vernek (mint az egyik ismerősöm apja), akkor az a kutya többet se lesz normális.....szoval sokminden számít! A lényeg, hogy az én labradorom kiegyensúlyozott légkörben fog felnőni:))) aki a papucsát leszámítva egy handler véleménye szerint LABRADOR!
2012. febr. 6. 13:03
 29/32 Marcsi-lb válasza:

Tehát annyit én hozzáfűznék, hogy persze megvannak a fajtajellegre való viselkedések, de mint egy kan labrador tulajdonosa kijelenthetem hogy minden nevelés kérdése! Ugyanis nekem már 2szer jött nekem labrador, olyan labrador amivel nem először találkoztam, aztán valami oknál fogva nem voltam neki szimpatikus!


Ha labradort pedig házban akarsz tartani a legnagyobb kínzást követed el vele!!


Én gyerek koromban egy kuvasz hegyipásztor kutyával játszottam, bírkozhattam vele úgy ahogy akartam, mert soha nem harapott volna meg!


Az pedig hogy egy labrador nem ugat, nagyon téves feltevés, az enyém még nincs egy éves, de ha ugat igen igen megnézik hogy milyen kutya ugat a hangja alapján!



Ha gyerek mellé akarsz kutyát és ráadásul házban akarod tartani nagyon tudom neked javasolni a spánielt! Az nagyon szereti a gyerekeket, hangja sincs és harapni sem harap! Ezt szintén annak tudatában tudom neked kijelenteni, hogy spániel tulajdonos is vagyok, bár gyerekem még nincs, de a kisöcsém oda teszi a kutyát ahova akarja....

2012. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
lakásba szerintem se legyen labrador. nekem van, már 5 éves, de ha behozom leül 10 percig és kérezkedik kifele! most is, nagyon hideg van, de esze ágába sincs hogy bejöjjön! imád kint lenni, bohóckodni a hóba. csak nyáron a legnagyobb melegre hozom be, akkor is 10 perc múlva az ajtónál van, hogy engedjem ki! ilyenkor kb fél órát van bent, de a végefelé már nagyon menne ki!
2012. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!