Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tovább? A falkavezérség...

Hogyan tovább? A falkavezérség rögös útja?

Figyelt kérdés
Volt már egy előző kérdésem, van egy 1 éves vizsla kanom most próbálgatom át venni a vezérséget de nem nagyon megy mert mindig kiskapukat keres pl. próbálok előbb ki menni az ajtón mint ő, de egyszerűen nem lehet vissza fogni bár most már javult a helyzet és pl. szem kontaktust sem akar teremteni, hívom a nevén és a füle botját sem mozdítja csak akkor néz rám ha kedve tartja. A vissza hívás meg egy rém álom percek múlva tolja csak oda a képét ha meg kutyák közt van oda sem figyel rám még úgy semint amúgy
2012. jan. 30. 22:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nálam van értelme :) Végrehajtatom a kutyával a feladatot és kész. Ha úgy veszed, hogy a feladat nem a mozgás, hanem hogy "legyél ott, ahova hívtalak", akkor végülis van értelme.

Amúgy most jut eszembe, lehet hogy emiatt csinálja néha azt a kutyám, hogy odahívom valahova, leül mellettem, és ha elindulok, nem jön velem, hanem ott marad, amíg megint nem hívom :D Viszont mozgás közben nem csinál ilyet, odajön hozzám, és tartja az én pozíciómat. Csak ha sokáig egy helyben maradok, akkor inkább a helyet jegyzi meg, mint a személyemet. Ez nem okoz problémákat a mindennapi életben, csak mostanában tűnt fel (6 éve van velem az eb), hogy agilityre járunk, és sorban állásnál a kutya néha lemarad :D

Máris hasznos volt ez a nap, megértettem, hogy a kutyám miképp fogja fel a behívást, köszönöm a kétkedést :D


Visszatérve a témához, a fejlemények engem is érdekelnének majd ;)

2012. jan. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mailerdeamon ***** válasza:

Ma is tanultunk valamit! :)


Még szerencse hogy fejlett problémamegoldó készsége van a kutyádnak és nem mindig csak oda megy, ahová mutattad neki :))

2012. jan. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ő panel vizsla és erre felé kutya futtató sincs pedig elég nagy város. Naponta átlagban 2-3 órát vagyok lent vele de van amikor 5-öt is tehát a mozgás hiánya sem lehet baj. A szidás az nálunk nem létezik mert ha esetleg valamiért meg akarom szidni akkor el fut előlem és szinte látom ahogyan röhög rajtam, de az az est sem ritka hogy megszidom és vissza ugat, bár ez most már enyhülni látszik de csak itthon mert le szidom és utánna úgy viselkedik mintha meg vertem volna, mert sunnyogva jár és le lapítja a fülét, de amint megsimogatom azt hiszi nem történt semmi és ugyanúgy folytatja amit elkezdett ez ugyanígy van a sétánál is rá veszem hogy sétáljon a lábam mellet egy pár perc elteltével meg simogatom, dícsérem utánna meg ugyan olyan erővel húz tovább
2012. jan. 31. 00:29
 14/19 A kérdező kommentje:
Valamiért ő a nem szót a félelemmel köti össze ezért nem tudok vele mit kezdeni mert ha rá szólok hogy nem akkor retteg tőlem
2012. jan. 31. 00:38
 15/19 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Panelban is gyakorolhatod vele, amiket írtunk, sőt, lakásban még könnyebb dolgod is lesz.


Azt javaslom, hogy szerezz be hozzá egy hosszú, 4 méter körüli pórázt. Ezt kiengedve tudod vele gyakorolni a behívást is, illetve meg tudod akadályozni, hogy elfusson előled.


Amúgy nem kell a lelkére beszélni, sőt, csak rántsd helyre a pórázzal abban a pillanatban, amikor a nem kívánt viselkedést mutatja és ennyi. Ha kiabálsz azzal csak bizonytalanságot mutatsz, jobb teljesen csendben lenni. Sétánál ha újra elkezd húzni, rántsd újra oldalra magad mellé majd lazítsd vissza a pórázt, szólni itt sem kell hozzá.


Szerintem az első sikereket etetésnél fogod tudni elérni vele, hiszen olyankor te vagy alkupozícióban és nem ő, nálad van a kaja, ő meg csak les. Gyakoroltass vele türelmet, behívást, tedd le a tálat de ne engedd, hogy odamenjen, ilyenek.

2012. jan. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Mailerdeamon ***** válasza:
Akkor ne szólj rá egyáltalán, csak érintéssel és a pórázzal kommunikálj. Semmi szükség beszédre, a testbeszéd úgyis felülír mindent, még az embereknél is, nemhogy a kutyáknál.
2012. jan. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nagyon jól, és hatékonyan leírják mit hogyan kell/kellene csinálni.

2012. jan. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha valamiért nem sikerülne megnyitni, a [link]

oldalról le tudod tölteni.

Hasznos lenne egyébként kutyaiskolába járni, ha meg tudod oldani.

2012. jan. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia!Én inkább leírom a tapasztalataim, az én kutyámmal kapcsolatban. Nekem egy beaglem van. Befogadott kutya, kb. 8-9 hónapos lehetett mikor hozzánk került. Egyértelmű volt számomra, hogy az előző gazdi nem foglalkozott vele. Így elkezdtem a nevelését. Kezdetben ugyan azok a problémák voltak vele, mint a tieddel most. Ami még rá tett egy lapáttal hogy folyton elszökött és nem lehetett haza hozni, mert ahogy meglátott minket elszaladt. Aztán egy nap, mikor 2 napra eltűnt, rájöttem, hogy ez így nem lesz jó. Nálam motiválás gyanánt a jutalom falat vált be. A kajáért bármire rávehető szinte. :) Én a behívást itthon kezdtem el tanítani neki. És úgy, hogy vettem egy kutyasípot. Kezdetben leültettem magam elé és mikor megfújtam a sípot kapott egy jutalomfalatot. Nem kellett érte semmit tennie, csak sípszó és jutalomfalat. Ez azért jó, mert össze tudja kötni a síp hangját azzal hogy valami jó lesz neki abból. Majd így gyakoroltam vele. Aztán jött , hogy hátat fordítottam neki és úgy fújtam meg. Akkor már a kutya oda jött elém és leült. Várta hogy adjak neki valamit. Majd szépen lassan el kezdtem növelni a távolságot. Persze először mindezt itthon végeztem. Majd miután tökéletesen ment itthon el kezdtem gyakorolni kint is. Persze jó vadász kutya lévén amit itthon tudott azt a szagokkal teli úton, erdőben már el is felejtette. :D De kint is elkezdtem az egészet előröl. Ugyan azt amit otthon megcsináltam kint is. Majd szépen lassan rájött, hogy kint is kutya kötelessége hallgatni rám. :) Vettem egy 5m-es pórázt és azon gyakoroltam kint vele. Persze ez elég hosszú időbe telt, és még a mai napig tökéletesítjük a dolgot, de már egész szépen hallgat rám, és bármilyen szituáció is legyen már ha nem is elsőre de 2ra vissza szokott jönni. Ami a legfontosabb, hogy soha ne szídd le ha nem jön vissza elsőre. Bármi is legyen mindig meg kell jutalmazni. A másik, hogy mikor mész ki az ajtón, kapun tényleg te legyél az első. Nálunk már nyitva lehet az ajtó, akkor sem jön csak ha engedélyt kap rá. Azt is jutalom falattal értem el nála. Úgy hogy leültettem a kapuba és kiadtam a marad parancsot neki. Majd addig nem indulhatott el amíg arra engedélyt nem adtam neki. Persze elsőre elég nehéz volt nekem is rávenni erre. Volt hogy fél órákat azzal töltöttünk el séta előtt, hogy a kapun a ki be menést gyakoroltuk. :) De most már nagyon okosan vár . :) Az etetésnél meg tényleg nagyon hasznos, hogy mielőtt megkapja az ételét, tudatosíts benne, hogy az a tied és ő csak akkor kapja meg ha te már úgymond jól laktál. Én ezt úgy csináltam, hogy leraktam az ételt, és úgy csináltam mintha ennék belőle. Először elég bután fog nézni :D De megéri megcsinálni. Majd ha már "jól laktam" akkor a maradékot megehette ő. De akkor is csak akkor nyúl a kajához, hogy ha arra engedélyt adok. Szóval, csak kitartás kitartás! Légy határozott! És ha nem foglalkozik veled, vagy nem vesz komolyan az a legegyszerűbb ha faképnél hagyod és nem foglalkozol vele, 2-3 órán keresztül. Hiába megy oda hízelegni, meg veszi fel a ne haragudj tekintet, egyszerűen csak küld el. Majd ha már lenyugodott, akkor hívd magadhoz és simogasd meg. Soha ne akkor tegyél meg neki valamit, mikor ő követeli, hanem mikor te jónak látod! Ez nagyon fontos. Remélem tudtam pár hasznos tanáccsal szolgálni! :) Sok kitartást nektek! Gyakorolj sokat és meglátod a végeredmény magért beszél majd! :)
2012. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!