Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely vs Sintértelep?

Menhely vs Sintértelep?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ilyen kérdés van kint, de mi olyan helyről szeretnénk örökbefogadni, ahol altatnak, mivel így tudom, hogy 1 kutyát már tuti, hogy nem fognak elaltatni, viszont, nekünk fontos lenne tudni, hogy gyerekekkel és más állatokkal hogy jön ki, ugyanis van macskám, egy másik kutyám, és úgy tudom, hogy a sintértelepeken nem tudnak a kutyákról semmit, és még annyi, hogy mi olyan 1-6 éves kor között lévő kutyát akarnánk befogadni, melyik helyről érdemesebb befogadni? (Körülmények: 1 ivartalanított kan kutyám van+1 ivartalanított macskám, kis kertes ház, de napi egyszer séta, ami kb 1 órás szokott lenni) És még egy kérdés, hogy kutyaiskolába szeretnék járni majd a kutyussal, de pl egy 6 éves kutyát meglehet még olyan szinten tanítani, mintha kölyökként tanítottam volna?
2012. jan. 31. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Menhelyről örökbefogadni biztonságosabb, hiszen az ott dolgozók ismerik a náluk lévő kutyákat, így tudnak segíteni a választásban is. A menhelyek a szabad helyekre hoznak ki a sintértelepekről is kutyát, szóval - ha közvetve is - mindenképp megmentesz egy kutyát az altatástól.

Kitartással bármilyen idős kutyát lehet még tanítani.

2012. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Olyan menhelyet nem fogsz találni (legalábbis én nem tudok róla h lenne, pedig sokat ismerek).


Van olyan gyepi, ahová ideiglenesek után kerültek a kutyák, mert nem gazdisodtak és az ideiglenesek már nem tudták tartani.


Mi pl a miskolci gyepiről és az ózdiról is mentünk és megpróbáljuk tesztelni a kutyákat. A cicás teszt a legnehezebb, hisz senkinek sincs "feleslegbe" egy macsja arra, hogy ezt megnézzük. Hisz egy jámbor, kutyaszrető cicának egy agresszív kutyával való találkozás nem épp szép élmény.

De a lehető legtöbbet megpróbáljuk kideríteni róluk.

A más kutyákkal való viselkedés pedig SAJNOS ott túl jól is tesztelhető, hisz nem nagyon van egy kutya egy kennelben. Rég nem férnek el egyesével.

2012. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló is mondta menhelyen sokkal töb információval rendelkeznek a kutyáról, és ha ott felszabadul egy hely nagy valószínűséggel egy altatásra ítélt kutyával töltik azt be. A fajtamentőknél is érdeklődhetsz, ha van olyan fajta ami tetszik. Ők gyepmesteriről is, menhelyről is meg olyan gazdától is átveszik a kutyát aki elaltatná. Így is meg úgy is megmentesz 2kutyát.

Egy hat éves kutya is tanul, nem olyan gyorsan, mintha kölyök korában kezdte volna el valaki a tanítását, de ha egy alap engedelmesség a cél akkor odáig mindenképp el fogsz vele jutni, sőt még többre is.

2012. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet, hogy elmegyek egy menhelyre is és egy sintértelepre és megnézem a kutyákat, vagy ha csak megnézni jöttem a kutyákat és érdeklődni utánuk, akkor elküldenek? Bocsánat, ha buta kérdéseim vannak a sintértelepekről nem tudom, hogy hogy megy a dolog, a zöld kész pedig ment a válaszokra.
2012. jan. 31. 19:13
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Hidd el, az örökbefogadóat mindenhol jó szívvel várják. :)
2012. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Gyepmesteri telepeken is megvan a lehetőség, hogy a szimpatikus kutyákat megismerd, sétálni vidd őket, összebarátkozzatok, mert az igaz, hogy a menhelyesek jobban ismerik a kutyákat, de úgysem az a legfontosabb, amit ők mondanak, hanem ahogy a kutya veled viselkedik, neked mennyire szimpatikus. Én azt javaslom, onnan fogadj be, mert a közvetlen haláltól mented meg, nagyobb szüksége van rád.
2012. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mailerdeamon ***** válasza:
És igen, felnőtt kutyát is lehet úgy tanítani, mint egy kölyköt, sőt kell is, mert ezekkel a kutyákkal sokszor elölről kell kezdeni mindent. A lényeg, hogy nem szabad sajnálni őket a nehéz sorsuk miatt, mert az sokszor rosszul sül el.
2012. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak.
2012. jan. 31. 19:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mostmár az Illatos úti gyepin nem csak úgy rámutatsz a kutyára, és akkor már muszáj is elvinned, hanem már meg lehet ismerkedni vele külön. Legalábbis az új szabályzatból én ezt szűrtem le. Ha így van, akkor épp ideje volt már, mert nagyon eszetlenül csinálnak ott mindent. Azért mondom, mert szerintem az már sokat számít, ha egy külön kis helyen össze tudsz ismerkedni a kutyával, hiába nem tudnak róluk sokat, de már ennyiből is egy kicsit megláthatod milyen a kutyus. Esetleg rákérdezhetsz náluk, hogy megy ez :)
2012. jan. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért gyepin vigyázz, akármilyen betegségben is szenvedhet a kutyus... Nálunk, az állatmenhelyen 2 hét a karantén (ha nincs semmi baja), ott meg már 2 hét után el is altatják őket, ki se derülhet a "nyavalyája".
2012. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!