Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barátságos kölyök kutyámból...

A barátságos kölyök kutyámból vérmes kölyökkutya lett. Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés
Nyáron hoztam ki a menhelyről az akkor 2 hónapos kiskutyám(sitzu és tibeti terrier keverék)A gyerekeket imádta mindenkivel barátságos volt de sok szülő fintorgott mert az ő gyereke fél a kutyáktól(hiába nem bántotta csak örült minden kisgyereknek)ezért elkezdtem leszoktatni róla ,hogy mindenkihez odamenjen(elhúztam és mondtam neki ,hogy NEM) Most 7 hónapos megtanulta mi az az ül,marad,helyedre,fúj-nem,piti,fürdőszobába(séta után)és a mehetünk parancsszavakat.Azonban ha másik kutya van elszalad ,akármi van(Ezt tudom ,hogy a tekintélyem még nem nagy ezért van de az ajtón már tudja ,hogy ő utoljára jöhet be ,csakis utánam "ehet" sajnos játszani mindig akkor játszottam ,amikor akarta (itt ronthattam el talán ezt a részét)de viszont tanácstalan vagyok ,hogy arról ,hogy szoktassam le 1 ne támadjon meg bizonyos embereket ,akiket kiszúr magának főleg ne gyerekeket(ezt azóta csinálja mióta itt járt 3 kistestvérem) illetve a vendégeket ,akiket nem egész pici kora óta ismer ha mi beengedjük őket a lakásba ne akarja őket megharapni.Mit ajánlotok hogy kezdjek neki?
2012. febr. 1. 16:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem ha nem fogad szót általában óvatosan a hátára terítem ,hogy lássa ki az erősebb
2012. febr. 1. 16:53
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy ő a falkavezér, ha így kitámad, illetve védi a területét (otthon idegeneket megharap).


Lehet sokaknak nem fog tetszeni amit írok,de ki kell alakítanotok, hogy tőled függjön a kutya, és befolyásolhatóbb legyen, amit így csinálhatsz: soha ne kapjon tálból enni, csak munkáért. Tedd a zsebedbe az éppen aktuális adagját, és a már ismert parancsokat hajtasd végre vele. Ha nem csinálja, aznap se kaja, se foglalkozás vele, senki részéről!

Hidd el, ha éhes lesz, szót fog fogadni, légy kitartó!

A másik fontos dolog a következetesség. Egy adott dolgot vagy szabad neki, vagy nem. Kettős állapot nincs, mert összezavarod.

Érdemes lenne a japán vacsorát is alkalmazzátok, ezzel is a tekintélyedet növelve. Tudom, ez talán kényelmetlen, de a földön kéne leülnöd, és a földre magad elé tenni a tányérodat, és egy általad meghatározott sugarú területen belülre nem mehetne a kutya. Ezt érd el a nézéseddel, utánozd a kutyák morgását, ha nem elég, akkor magasodj felé kitárt karokkal, és indulj el felé, ha ez sem elég, hidd el, elhátrál, ha jól csinálod. Ha eliszkolt, ülj vissza, és csemegézz tovább. Ezt lehet tovább fejeleszteni, ha már megy, hogy megpróbálod ott htagyni az ételt, és ugyanúgy nem mehet a megszokott területen belülre. Mindig picivel messzebb fogsz tudni menni.


Ami a támadást illeti. Ilyenkor ha ilyenre kerül sor, szólj rá, hogy nem szabad, morogj rá, stb. A japán vacsoránál kitapasztalt módon ne engedd a vendégekhez, úgy védelmezd, mint a kaját, már tudni fogod, mi válik be a kutyádnál. Ha ennek ellenére odamegy, vagy támad is, azonnal zárd ki a falkából. Senki sem vehet róla tudomást, lehetőleg én el is zárnám egy külön helyiségbe, hadd gondolkozzon el, esetleg ki a kertbe, ha van, és olyan az időjárás. Ez türelem játék ismét, és nagyon sokáig is eltarthat először, de akkor szabad ezt feloldani, ha már teljesen megnyugodott, és nem dühöng emiatt. Bár én személy szerint tuti, hogy ha emberre támadna a kutyám, akkor kiközösíteném 3 napra, és enni sem kapna.

Arra figyelj itt, hogy ne ő kuncsorogja vissza magát soha, és ezt mindig, következetesen tartsd be, és tartasd be vele is!


Ez hosszú folyamat, sok türelem, kitartás, következetesség kell hozzá, de idővel te leszel fölötte, ha ezeket mind betartod, és szófogadó lesz, sőt ezekért a dolgokért rá se kell majd szólnod, mert automatikus lesz számára, hogy amíg te nem adsz rá jelet, addig nincs támadás.


Dióhéjban...


De én a helyedben ennek utána olvasnék, nagyon tudom ajánlani Cesar Millan Csodálatos kutyadoki c. könyvét, abban a problémátokra találsz megoldást, pontos leírást! :)

2012. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már ki is próbáltam a japán vacsorás módszert leültem ő i jött volna de elkezdtem morogni rá és leült és ott maradt amíg ettem majd felálltam elmentem 3 méteres körzetbe de nem ment oda ahol ült ott maradt és lefeküdt
2012. febr. 1. 17:20
 4/13 A kérdező kommentje:
közte és köztem kb 1 méter volt végig
2012. febr. 1. 17:21
 5/13 anonim ***** válasza:

"japán vacsora", meg miegymás?

Eleve, ha elszalad tőled, még nem érett meg a póráznélküliségre.

Emberre és gyerekre támadásnál miért is nem alkalmazod az elején írtakat? Nem elhúzni, hanem elrántani és megy a tiltó szó.

Vendégeknél pedig szépen tanulja meg a helyedre értelmezését és végrehajtását. Amíg neveletlen, semmi keresni valója a vendégek körül.

2012. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értelmezd újra.Amikor még ott tartottunk ,hogy elhúztam nem támadott senkit ,hanem barátkozott.Azóta támad emberekre mióta itt volt 3 kisebbik tesóm nálunk.
2012. febr. 6. 19:42
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha vendégek jöttek reflexből elzártuk utóbbi időbe ,amúgy kösz a semmit ;)
2012. febr. 6. 19:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Szívesen a semmit. Miért is gondolod, hogy majd mindenféle hókuszpókolással egy pattintásra nem fog embereket támadni? A vendégeknek neki menni? Ha az ismerkedést le tudtad állítani elrántással és tiltással, talán működne a támadásnál is . Teljesen mindegy, hogy mi okozta a gyereke iránti mérgét. Szintén le lehet szoktatni róla . Amíg nem tanulja meg, hogy SENKIT nem támadunk meg, addig a vendégeitek sem lesznek különbül fogadva a kutyátok által.
2012. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
figyelj megfogadtam a legelső kommentben leírtakat ,ami sikerült is .Nem egyről a kettőre akarom megváltoztatni ,mert tudom ,hogy nem lehetséges.Viszont utánaolvastam ,hogy milyen magatartással és tevékenységgel kommunikálhatok a kutyámmal és ,hogy adhatom a tudtára ,hogy én vagyok a falkavezér.Tudja ,hogy a helyedre az azt jelenti mögém kell jönnie illetve a fent említett parancsszavak mellett megtanulta mit jelent ,hogy gyere mellettem és már az elmúlt napokba sikerült ott tartanom magam mellett póráz nélkül ha jött egy kutya.Szépen haladunk szerintem és ez nekem örömet okoz.Az emberekre való morgások száma is csökkent.Ha megteszi jön a büntetés.Úgyhogy nem értem miért kell itt akadékoskodnod.Nem fogom idegbeteg módjára elrángatni a kutyámat ugyanis a falkavezér tudtommal minden helyzetben higgadt marad így lesz a kutya is kiegyensúlyozott mert tudja ,hogy a falkavezér higgadt,megfontolt és igazságos mind a büntetés mind a jutalmazás terén.Ha elkezd morogni igenis csak odahúzom magamhoz és "lenyomom" a földre lent tartom amíg jónak találom és nem látom rajta ,hogy lehiggadt majd parancsszóra fel kel.
2012. febr. 6. 22:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez az oldal egy kérdez és válaszol oldal. Ha nem a neked tetsző választ kapod, már akadékoskodást említesz. Nem kötelező elfogadni azt, ami nem tetszik.


Amúgy magad írtad, hogy először Te is elhúztad, ha valakihez oda akart menni.De mindegy.

Jó étvágyat a földön vacsorához :))

2012. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!