Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barátságos kölyök kutyámból...

A barátságos kölyök kutyámból vérmes kölyökkutya lett. Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés
Nyáron hoztam ki a menhelyről az akkor 2 hónapos kiskutyám(sitzu és tibeti terrier keverék)A gyerekeket imádta mindenkivel barátságos volt de sok szülő fintorgott mert az ő gyereke fél a kutyáktól(hiába nem bántotta csak örült minden kisgyereknek)ezért elkezdtem leszoktatni róla ,hogy mindenkihez odamenjen(elhúztam és mondtam neki ,hogy NEM) Most 7 hónapos megtanulta mi az az ül,marad,helyedre,fúj-nem,piti,fürdőszobába(séta után)és a mehetünk parancsszavakat.Azonban ha másik kutya van elszalad ,akármi van(Ezt tudom ,hogy a tekintélyem még nem nagy ezért van de az ajtón már tudja ,hogy ő utoljára jöhet be ,csakis utánam "ehet" sajnos játszani mindig akkor játszottam ,amikor akarta (itt ronthattam el talán ezt a részét)de viszont tanácstalan vagyok ,hogy arról ,hogy szoktassam le 1 ne támadjon meg bizonyos embereket ,akiket kiszúr magának főleg ne gyerekeket(ezt azóta csinálja mióta itt járt 3 kistestvérem) illetve a vendégeket ,akiket nem egész pici kora óta ismer ha mi beengedjük őket a lakásba ne akarja őket megharapni.Mit ajánlotok hogy kezdjek neki?
2012. febr. 1. 16:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az elhúztam és elrántom között van szerintem különbség.A válaszod se nem hasznos ,se nem segítőszándékú ugyan miért kéne ,hogy tetsszen?Tipikus net harcos vagy.Ment a minusz
2012. febr. 7. 04:42
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem attól leszel falkavezér, hogy lenyomod a földre. Én sosem nyomtam a földre, nem bántalmaztam, 6 hónapos beagölömet, mégis szót fogad, mert 4 hónapos kora óta, mióta nálunk van, neveljük. Tudja, hol a helye, nem a hátam mögött, hanem ahol alszik, tudja, hogy játszon a kétéves fiammal, mert figyeltem minden lépését és rászóltam, ha durva volt. Tudja, ha vendégek jönnek és elbutul a játék során, kizavarom és nem jöhet közénk. Az evéssel én is játszom ("eszem a táljából") és utána a "tiéd" szóra megy csak enni. A sétáknál leül a járdaszélen, parancs nélkül már! A hozzám szó jelenti a szorosan mellettemet. A gyere idére jön, sőt szalad.. fekszik, ül..szépen kér, ha ennivalóról van szó! Nagyjából ennyi. De én itthon vagyok gyesen és ugyanúgy, sőt egyszerre nevelem a gyerekem és a kutyám, bevallom a kétéves gyerkőccel nehezebb, mint a beaglevel. :) jah.játszani akkor hívd, ha éppen nyugisan fekszik. Én sosem játszok vele, ha hozza a labdáját és bökdös vele. Lehet bunkó vagyok, de így szokta meg. Akkor hívom játszani, mikor Ő épp nyugiba van, de nem alszik. :)
2012. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Jó neked,Én örülök ha naponta 3-4 órát rátudok szánni ,mert érettségi előtt állva ,diákmelóval a nyakamon nem könnyű.(Nem hagyhatom ott muszáj anyunak segítenem a költségekben, egyedül nevel egy kis keresetből)úgyhogy sajnos nincs annyi időm rá ,mint szeretném jelenleg.De halad(még ha lassan is) és nekem ez épp elég.
2012. febr. 8. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!