Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elütök egy kutyát, akkor...

Ha elütök egy kutyát, akkor is köteles vagyok megállni, ha ott a gazdája? Úgy ok, ha nincs vele senki, de akkor minden a gazdát terhel, nemde? És, ha sietek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 21:20
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
92%
Ha már volt igazi hű társad kutya személyében másként látnád. Ő nem hagyná ott a gazdiját az út közepén. De te ott hagynád a kutyát....
2012. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Vagy te nem ismertél még holtáig hűséges embert.Pedig van,csak ritka.
2012. febr. 1. 21:47
 13/42 anonim ***** válasza:
88%
Itt most nem ezen van a hangsúly. Magát a kérdést sem értem... Ha te ütöd el a kutyát akkor is meg kellene állni és segíteni. Akkor is ha ott van a gazdi! Lehet nincs nála pénz, nem érne oda vagy akármi... Ezek meg sem fordulnak a fejedben?
2012. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
És nem mondtam,hogy otthagynám,ha nincs ott a gazdája.De ha ott van,még én ugráljak neki,mikor ő a felelős érte.Még ő kap károkozásért.
2012. febr. 1. 21:49
 15/42 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem a kutyának kell megfizetnie mert a gazdija nem tudja fegyelmezni. Legyen ellátva az a kutya utána úgy fizetteted meg vele a károkat ahogy akarod.
2012. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Valaki így gondolja, valaki úgy. Én azt látom, hogy a kutya sokkal önzetlenebbül, odaadóbban, kedvesebben tud szeretni mint bármelyik ember, legyen szó bármilyen kapcsolatról. Kutyákban nehéz csalódni.

Egyébként most nyugodtan le lehet pontozni, de többek között pont az ilyen ember-centrikus gondolkodás miatt tartom értékesebbnek összességében a kutyákat, az állatokat az embereknél. Náluk legalább nem találom ezt az én-függést.


Az viszont biztos, hogy egyfajta lelki világra, értelmi szintre és szellemi értékrendre utal, ha valaki bármilyen körülmények között is képes otthagyni pont egy védtelen kutyát, akit ő bántalmazott, csak mert a törvény itt nem lépne közbe. De a válasz, akkor sem vagy köteles megállni, ha nincs ott a gazdája. Főleg ha sietsz.

2012. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
85%
16/16 ez nagyon szép megfogalmazás volt. Teljes mértékben egyet értek.
2012. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
71%
Hát figyelj egyszer elütötték a kutyáimat. A ro*adék meg meg sem állt. Bár akkor én nem voltam jelen csak utána. Amúgy ha jelen van már illedelmességből is ha megállsz és elnézést kérsz és nem tapló módjára elhajtassz. Ha a kutyának komolyabb sérülést okoztál és műteni kell, azt is ki fogja belőled csikarni ne félj. Én is ezt tenném. Bár minimum meg kéne állni és elnézést kérni aztán segíteni ha az állat tényleg nincs jól.
2012. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom elképzelni (nem is akarom) annak az embernek a lelki világát aki elüt majd otthagy egy szegény kutyát... igen, lehet ott a gazdi és annak nincs kocsija, messze van a rendelő és a kutyája vérbe fagyva esély nélkül hal meg a karjaiban...


Én nem mondom, hogy a kutya vagy az ember élete fontosabb a másiknál. Mind a két élet pont ugyanannyira fontos... szeretjük azt hinni különlegesek vagyunk, a teremtés koronái. Pedig biológiailag nem sokban különbözünk a kutyától sem... szerintem pont ez az önmagunk a világ fölé emelő gondolkodás az ami miatt ott tart az emberiség ahol most vagyunk, elválasztjuk magunkat a természettől és innentől kezdve szinte különálló lényként kezeljük magunkat, olyanként aki bármit megtehet.

Ha egy embert elütsz annak fáj, ha egy kutyát elütsz annak is fáj. Nincs különbség.

2012. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
95%

Ha a saját esküvőmre mennék, akkor is megállnék, ha elgázoltam egy kutyát. Akkor is, ha ott a gazdája, a minimum, hogy megkérdezem mit tudok segíteni. De leginkább elvinném őket az állatorvoshoz.

Akár én vagyok a hibás, akár ő, amiért nem figyelt rá, a kutyának orvosra van szüksége, és nekem ez számít. Nem tudnák többé tükörbe nézni, ha ott hagynám őket.

2012. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!