Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elütök egy kutyát, akkor...

Ha elütök egy kutyát, akkor is köteles vagyok megállni, ha ott a gazdája? Úgy ok, ha nincs vele senki, de akkor minden a gazdát terhel, nemde? És, ha sietek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 21:20
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék ilyen helyzetben, hogy a kutyámat elgázolják (oké, hogy nekem kellett volna jobban figyelnem rá) és ott zokognék a sebesült kutyám fölött, baromira jól esne, ha a sofőr bevágna minket a kocsijába, és vinne a legközelebbi állatkórházba. Azt, hogy kinek a felelőssége ráérünk később is megvitatni.

Ha volt már kutyád, akkor meg kell, hogy értsd. Ha nem, akkor elmondom, hogy a legtöbb gazdinak a kutyája a legjobb barátja, a legnagyobb támasza.

2012. febr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 Combi27 válasza:

Lehet vitázni, de ha megtörtént a dolog megálltál mert feltehetőleg sérült az autód, csak akkor fizeti ki a biztosító a károd ha rendőrségi jegyzőkönyv készült.

Utána a biztosító bepereli a kutya gazdáját behajtván rajta az autóban keletkezett kár kifizetett értékét.

Természetesen ez akkor igaz ha a hatályos ebrendeletet nem tartotta be a kutya gazdája (közterületen póráz nélkül sétáltatta, vagy volt ugyan idióta "visszarántós" kutyapóráz, de a gazdája figyelmetlenségéből adódott a baleset.Pl.nem látható akadály mögül szaladt ki a kutya, és az ütközés elkerülhetetlen lett volna)

Nekem a volt bnőm faterja járt így.A kutya elkódorgott, majd balesetet okozott a főúton.Pechjére a nyakörvön rajta volt a tulaj neve, címe, így 1994-ben 70 ezret fizetett ki kártérítésként.

Másik dolog, ha elüt valaki egy kutyát mondjuk hajnalban,éjjel, hétvégén ki tudja hova kell vinni, milyen állatorvos merre van.Mentőt nem lehet hívni hozzá...Mi is az állatorvosok országos központi hívószáma?

Na jó, lehet hívni a tudakozót, de kb 15. próbára ad olyan állatorvost aki hajlandó is kijönni a helyszínre.És akkor még mindig ott van ki fizeti a kiszállást, ápolást stb..És ott vagyunk hogy lehet rendőrt hívni vagy pereskedni...

2012. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!