Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás megtagadása? Te hogy...

Behívás megtagadása? Te hogy torolod meg?

Figyelt kérdés

2012. febr. 1. 21:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
De a hosszú pórázt érzi, hogy rajta van, nem? Ha nincs rajta, akkor továbbra sem fog engedelmeskedni, vagy de?
2012. febr. 1. 22:23
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

22:18

ne haragudj de ez kölyök kutyáknál mindig megesik hogy nem jönnek a behívásra,akkor ezekszerint te nagyon kezdő kutyás lehetsz,mert 10ből 8-9 kölyök nem jön első szóra...

én is kergetőztem a kutyámmal amikor kicsi volt,mostmár persze szót fogad.

mondjuk nekem az volt a baja ha meglátta a pórázt tudta h megyünk haza és ezért "menekült" ilyenkor rátettem,akikor elkaptam és pár perc után elengedtem hogy tudja ha póráz van nem jelent rosszat.aztán ami mindenkinél bevált itt a környéken behívás problémákra az ha a kulcs csomót vagy a pórázt a kutya után hajítod,még ha nem is találod el,úgy meglepődnek,hogy ilyen távolról is el tudod érni őket,hogy egyből szót fogadnak:D ez nekem is bevált,aztán már elég volt a kulcs csomót megrázni ha nem jött első szóra ,másodikra már ott volt:D

2012. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú póráz ebben az esetben nem jó semmire. Nálatok egyelőre büntetni sem érdemes, mert ha ennyire tojik a fejedre, hogy eljátszadozik a többi kutyával akkor is, ha te ott hagyod, akkor ez azt jelenti, hogy a kötődése feléd konvergál a nullához. Előbb kötődési tréninget kellene csinálni, az lehet, hogy sokat javítana a behíváson is. Most nem akarom részletesen leírni, inkább kutyaiskolát javasolnék. Személyesen ismerve a gazdit (és a kutyáját) könnyebb neki segíteni.
2012. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Hol írták, hogy kölyök kutyáról van szó? Amúgy pont a kölyköknél erős még a kötődés, amit sok gazdi néhány hét alatt kitartó és következetes munkával szépen lerombol és akkor jön az, hogy hiába hívja, akár haza is mehet egyedül, a kutyája inkább a többi kutyával játszik.
2012. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Talán azért tojt a fejemre, mert látta, hogy megyek utána. Az a gondolatom lett, hogy kaját csak parancsteljesítésre és kézből kap. Pár hete van csak nálam, kamasz kutya.
2012. febr. 1. 22:43
 16/22 LadyLoss ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nehéz, de ha hívod sose menj felé. Ha tudod, csak olyan helyen engedd el pórázról ahol nem tehet kárt magában ha mégis tovább bóklászik. Állj meg hívjad 3x, és ha nem jön indulj az ellenkező irányba.

Játékból kutyát kihívni sokkal nehezebb mintha csak te vagy meg ő.

A kötődési tréning nagyon jó ötlet -csak parancsteljesítésért kap enni kézből. De itt mindenért kell jutalmazni, ha rád néz az is kaja, a lényeg hogy rájöjjön, hogy rád figyelni jövedelmező.

Mivel írod, hogy kamasz kutya, és csak most került hozzád, sokat kell együtt dolgoznotok mire eléred a célt. Ne ess kétségbe ha rögtön nem megy. Nem is csoda, hogy nem figyel még rád, rövid ideje van veled, még nincs tekintélyed. javaslom, hogy több szabályt állíts fel, más szituációkban is. Ott van a Jan Fennel könyv, vagy a Csodálatos kutyadoki című, sokat lehet tanulni belőle.

Sok sikert!

2012. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem anno a rotinknál úgy oldotta meg h nem jött elsőre, elbújt úgy h ő lássa, de a kutya ne lássa őt. Mikor már az idegnaj szélén volt a kutya a pániktól, akkor előjött. Onnantól mindig ment az első szóra.


Én nem tudtam megoldani ezt az elbújós dolgot, ha nem jön elsőre, akkor mérgesen odamegyek és jól megrángatom. Jobban mondva rángattam. Ma már nem kell, tudja h jönni KELL, mert morcos leszek.

2012. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. Eddig mindig megijedt, ha nem látott, ez volt az első olyan, hogy rám se bagózott, a kutya totál elvette az eszét...
2012. febr. 1. 23:00
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem azzal kezdted, hogy csak pár hete van nálad? Így egyértelmű, hogy nem alakult még ki olyan erős kötődés feléd, amit egy ilyen szitu ne tudna felülírni! Szóval a kötődés erősítésen kellene először dolgozni. A munkáért kézből etetés jó ötlet, ezen kívül szabadon sétáltatásnál bújj el előle, amikor nem figyel oda. Várd meg amíg kétségbe esik, hogy elvesztél, és csak akkor jelezz neki, ha önállóan nem talál meg.
2012. febr. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
28%

Nem vagyok kezdő kutyás. Akkor lennék az ha nem jönnének vissza a kutyáim. Hat kölyökkel volt dolgom eddig most van újra kettő. Kérlek szépen mindet 6 hetesen kezdtem nevelni és ott sétáltak mellettem nem is akartak elmenni. Aztán egyre bátrabbak lettek és 10-20 méterre is eltávoldtak de 5 másodpercenként hátra néznek, és innen tudod, hogy nem csak úgy mennek előre hanem még a hatáskörében vagy.Itt a bizalom és tisztelet, amikor a kölyök kutyában fellobban a láng, hogy neki ez a családja és nem akar többé elszakadni.

Ha egy kutya nem jön vissza az a nevelés hibája lehet.

Próbálj meg kérdező megállni és elindulni visszafelé úgy hogy nem szólsz neki, aztán ha észre veszi magát és hátra néz és látja hogy te már messze vagy akkor jó esetben oda rohan hozzád, te megdicséred és elindulsz az eredeti irányba. Ha úgy veszed észre hogy megint elkalandozna vagy már eltelt úgy kb 10 perc akkor újra megcsinálhatod, és így azt érheted el, mint én, hogy a kutyák már hátra hátra tekintenek és figyelnek téged.

2012. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!