Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás célból, de hogyan is?

Terápiás célból, de hogyan is?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki hogy szorongásos "beteg" vagyok!

Azt javasolták hogy tartsak kutyát!

Én viszont "tisztaságmániás" vagyok olyan szinten,hogy nem biztos hogy el tudnám viselni a szőrt a nyálat a letépett tapétát!De ez is a szorongás egyik állomása!

Hogyan álljak a dologhoz és a kutyushoz?

A fajta javaslás most nem lényeges,általánosságban kérdezem!

Írnátok olyan élményeket amik igazán említésre méltók és a kutyátoknak köszönhetitek?

Köszönöm


2012. febr. 1. 22:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig sajnos macskákkal rosszabb tapasztalataim voltak rombolás terén, mint a kutyákkal, de valószínűleg nem az én esetem az átlagos.

Amúgy, ha nem egy kölyköt veszel magadhoz, hanem egy idősebb, nyugis kutyát, mondjuk aki már eleve szobatiszta. Akkor nem igazán kell se letépett tapétával se tönkre tett bútorokkal... számolnod.

Szerencsére nekem ilyen fajta problémám nincs, de ha valamitől épp tartok, vagy rossz kedvem van, ideges vagyok... a kutya megnyugtat.

Egyrészt teljesen eltereli a gondolataimat mikor vele foglalkozok, többet sétálok és a testmozgás rám is jó hatással van. De szimplán mikor csak simogatom és néz rám hálásan, tele szeretettel az a feltétel nélküli odaadás, na ilyet mástól nem várhatok.

Ha van napi pár órád arra, hogy játsz vele, simogasd, elvidd sétálni, akkor kutya. Ha csak kell valami ami kevesebb törődést igényel, akkor inkább macska, vagy hörcsög, tengeri malac... A halakat nézni megnyugtató érzés, ha csak ennyi kell, akkor vegyél egy akváriumot.

Amúgy egy rendszeresen karbantartott kutya után nem sokat kell takarítani se. De ő is rendszeres törődést igényel, nem olyan, hogy akkor foglalkozol vele, ha szükséged van rá.

2012. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

a kutyával foglalkozni KELL !!!

ezt veszik alapul a terápiás kutyákat tenyésztők illetve nevelők !

lsd : a háborúkat megjárt,poszttraumás stresszt átélt illetve abban élő katonáknak is ezt javasolják, illetve a pszichiáterek akik depressziós, pánikbeteg embereknek : szőrös kutyát javasolnak !

( golden retriver erre való, Angliában receptre irják fel :)

a lényeg: csökkenti a vérnyomást, a streszt, és megváltoztatja a világlátást ( nem magadra gondolsz ),és ez csak a legalja !!!

működik ,ennyi !!

mindenkinek,úgy és ahogy az ember arra nem is gondol.

menj el egy menhelyre ( kísérővel akiben megbízol ,és aki elcipel, bár te inkább nem mennél ,mert ....( kifogások ...)

vagy bármi más pl: ujsághirdetés, tenyésztő, bármi !

a menhely talán jobb, mert lelkileg ütős !

válassz, illetve a kutya választ gazdát !!!!

esetleg macska ???

ugyanaz a lényege !

a változás nem tudatos, a változás alap !

mert az állatok megérzik a dolgokat ,és sok közülük segít megoldani !!!

a tisztaságmánia sokad rangúvá válik .

de a lényeg : egy kutya társ, egy kutya a család része, egy kutya az ember igaz barátja ( de ez lehet macska is, viszont a macska nem válik társsá)

ha, pedig pár hét után nem megy , még mindíg elviheted a kutyát másnak :)

de ez nem fog megtörténni !

miért ?: mert a mániákat felülírja a törődés, az ápolás, a nevelés, a foglalkozás, hiszen nekik csak te vagy !!!

te vagy akiktől függ, akitől enni kap, aki számukra a világ !!

mert ilyenek az állatok :)

2012. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a válaszod!

A macska nem kivitelezhető!

De azért a kutya ajánlott mert kimozdít,kizökkent és ez az ami kéne!Hogy menjek,sétáljak,foglalkozzak valamivel ami teljesen el tudja terelni a figyelmemet!És fizikailag kéne levezetnem a feszkót is,mármint a mozgással!

De mivel érdektelen is vagyok így engem a menhely se rendít meg!Mármint neten néztem már menhelyeket és tényleg szörnyű körülmények közt vannak,de valahogy nem motivált ez sem!

Félek hogy csak még jobban kiborítana!

Jah és mindenképp kölyökkutyát javasoltak!Hogy több feladattal kelljen megküzdenem!

Hát gondolom a szobatisztaság,a tanítás stb stb!

2012. febr. 3. 08:40
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért egy kutya nagy felelősség, és túl sok időre szól, ahhoz, hogy úgy vigyél haza egyet, hogy nem vagy benne biztos, hogy egyáltalán van-e hozzá kedved.


Szerintem menj el valamelyik menhelyhez, ideiglenes befogadónak, és vigyél haza úgy egy kutyust. Mert, úgy legalább kipróbálhatod a dolgot, és mégse kell 15 évre magadra venned a felelősséget. Ha meg mégis bejön a dolog, akkor örökbefogadod a kutyot. Minden állatmentő szervezet nagyon örül az ideiglenes befogadóknak, mindig hiány van belőlük úgyis.

2012. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval, ha van ilyen ideiglenes örökbefogadási lehetőség az jó lenne. Aztán gondolom ha úgy alakul meg is tarthatnád a kutyust.


Bár nem én vagyok a pszichológusod/orvosod, én nem javasolnám neked a kölyökkutyát. Azzal nehezebb "társkapcsolatot" kialakítani, mert még kicsi és, hogy úgy mondjam nem kész a személyisége. S ennek hiányában nem fog kikapcsolni a tisztaságmániád és így majd csak gyűlnek a terhek, és a szobatisztaságra való nevelés sem egyszerű feladat. Pláne, ha még ezer más dologgal is kell küzdened egy időben.

Kiskutyánál arra lehet "játszani", hogy kialakul benned egyfajta gondoskodási vágy, kicsit hasonló az anyai érzésekhez. Tehát lényegében megenyhít és feltölt belülről, mert látni fogod, hogy mennyire rád van szorulva és fontos lesz, hogy törődj vele.

Ha viszont érdektelen vagy, akkor lehetséges, hogy semmilyen érzést nem vált majd ki belőled a kölyökkutya. Rosszabb esetben emiatt frusztrált is leszel, "Miért történik ez, miért nem megy, mi a baj velem?", az pedig csak rontana a helyzeten.

Lehet, hogy egy társ jobb lenne. Egy felnőtt kutya már lehet társ. Különben is dominánssá, falkavezérré kell majd válnod a felnőtt kutyával.

De ha ideiglenes befogadóvá válsz kipróbálhatod a kicsit is, nagyot is.


Véleményem szerint a macska nem megfelelő a célra, mert bár vele is kell törődni (főleg amíg kicsi) és játszhatsz vele, de a macskákkal nem lehet olyan mély kapcsolatot kialakítani, mint a kutyákkal. Tapasztalatból is mondom, több állattal volt dolgom. A kutyákkal jobban tudtok kapcsolódni egymáshoz, ilyen kapcsolat talán csak a lovakkal jön még létre. Bár erről csak hallottam.

Ugyanígy a hörcsöggel, nyulakkal sem alakul ki az a kapcsolat, mint a kutyánál. A madarak, halak, teknősök stb. pedig hiába aranyosak és megnyugtatóak velük tudsz legkevésbé kapcsolatot kialakítani.


Én személy szerint nagyon nem javaslom az akváriumot erre a célra. Neked olyan állat kell, ami jobban jelen van, hangot ad ki, és valamivel öntudatosabb személyiséggel rendelkezik (ellenkező esetben tarthatnál plüsskutyát is).

2012. febr. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!