Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! 1. ) Egy őrző-védő kutya...

Üdv! 1. ) Egy őrző-védő kutya kiképzését mennyi idős korban kell elkezdeni? 2. ) A kiképzés meddig tart? (Mikor mondható el az, hogy a kutya képes ellátni pl. : egy telephely őrzését? ) 3. ) Ja és persze mibe fáj egy ilyen kiképzés?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
A férjem 1 évesen kezdte vinni a kutyát ilyen képzésre. Még az elején vannak és kb egy foglalkozás 10 percig tart. 1000 Ft/alkalom
2012. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a kutyaiskolában ÖV-re csak az alapengedelmessel rendelkező kutyák mehetnek (vizsga nem szükséges), külön az ÖV nem tudom mennyibe kerül, de itt a bérlet/jegy árában benne van (1500Ft a napi jegy és 10000 a 10alkalmas bérlet). Kb 40-50perc engedelmes foglalkozás majd utána ÖV. Hogy meddig tart az konkrétan a kutyától függ. 7-8hónapos kortól mehetnek engedelmesre a kutyák, ha a kiképzők elég érettnek találják, és feljebb is akkor léphetnek, ha erre alkalmasak. Konkrét életkort sajnos nem tudok mondani, én még nem tartok ott.
2012. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

1. egy sport- vagy szolgálati célra vett kölyköknél már egészen pici korban elkezdik az alapozást, és folyamatosan építik fel a munkát az engedelmességgel együtt (vagy sportkutyáknál a nyomkövetéssel együtt). egy hobbista kutyánál, akit csak az ösztönszintű kielégülés, a sport szeretete miatt foglalkoztatnak ilyen téren, igazából bármikor elkezdhető.


2. változó, egy sport- vagy szolgálati kutyát már 2 éves korában késznek lehet tekinteni. egy hobbista esetében nincs ilyen, addig űzi a sportot, amíg tetszik mindkettejüknek. egyébként a sport- és szolgálati kutyáknál is folyamatosan vannak tréningek, hogy frissen tartsák a kutyákat. egy telephely őrzéséhez az őrző-védő képzések nem kellenek, ahhoz egy jó territoriális ösztönű kutya kell. a kutyaiskolákban tanult őrző-védő kiképzés nem az önálló területőrzés élethelyzetét mintázza. ha biztonsági őr szolgálatról van szó kutyával, akkor a szolgálati kutyákról szóló részt kell ide venni.


3. a kiképzés kutyaiskolánkként változó, utána kell kérdezni helyben

2012. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

Milyen fajtáról kérdezel?

Őrzésre egy egészségesen idegenektől magát távol tartó kutya kell.Egy éves kora körül érdemes kiképzőt hívni a telephelyre, hogy ott , helyben gyakoroljanak szituációkat.

2012. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2012. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az engedelmességi vizsga is ajánlott. Nálunk heti 1x1óra volt 1000ft/alkalom. Azt 7 hetesen kezdtük.
2012. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
74%

Az első válaszolónak:


Nem tudom a bíró mennyire értékelte a gyakorlatot. Gondolom ez egy házi vizsga volt. A kutya és a gazdája munkája eléggé élettelen volt. Rengeteg hibával.

Amiket hibának én láttam és az is, elsősorban a kutya nem tud szabályosan leülni sem feküdni.

A kutyának üléskor az ülőgumóin kell ülnie és nem a combján. fekvéskor meg a hasán kell feküdnie és nem az oldalán. Ez még hagyján. de a kutya ráadásul a gazda mellett farral kifelé és távol ül a gazdától.


Ugyanez a láb melletti követésnél is a kutya szinte végig fél-egy méterre halad. Hátraarcnál a gazda háta mögött is egy méterre van a kutya, holott szorosan a térdhajlat mögött kell a kutyát elvezetni. A kutya menet közben sokszor lemarad. Ezeket mind korrigálni kellene.


Energetikusabban kellett volna az egészet végrehajtani.

2012. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

hát nem csak az engedelmes munka vérzett több sebből, hanem ez az őrző-védő is...

nem akarok belemenni a részletekbe, de szerintem keressetek egy jobb segédet, mert ezt fájt végignéznem :(

2012. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ma 18:02


:))))))))))))))))))

Jobb segédet? Tudod, hol tréningezik a videón lévő kutya?

Felismerted a helyszínt?

Megjegyzem, nem ismerem a videón lévő kutyát, és nem jártam azon a helyszínen sem.

2012. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 17:39

Talán csak elkerülte a figyelmedet, a videón E1 vizsga van. Nem BH.

2012. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!