Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért járnak ide ilyen emberek...

Miért járnak ide ilyen emberek? Ha elüti a kutyát, nem hajlandó orvoshoz vinni!

Figyelt kérdés

Ezt tegnap tette fel valaki,de ez már a 100. ilyen kérdés.Azért annyi szorulhatna bele,hogy orvoshoz viszi legalább.Ha én lennék az ülütött kutya gazdája,a gatyáját is lefizettetném vele,az tuti!

Titeket nem zavar? De most komolyan :(


2012. febr. 2. 20:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

Igaz, hogy a kutya épségéért törvényileg csakis a gazda felel, de ez nem helyes. Minden embernek felelősséggel kellene tartoznia az állatokért, még talán jobban is, ahogy más emberekért teszik. Az állatoknak nincsenek jogai, ha valaki nem viszi el a haldokló kutyáját orvoshoz, ha valaki kínozza az állatait, sosem fog kiderülni. Az állatkínzásoknak olyan kicsi része kerül bíróság elé, hogy már-már elhanyagolható.

Láttam már macskára felgyorsító autóst, napokig az úton heverő elütött ebet. Hallottam már, hogy gazdával együtt gázoltak el kutyát. És pont a múltkor olvastam, hogy egyik távoli ismerősöm kutyája elpusztult. Zebrán ment bele kocsi szerencsétlenbe, a gazdája visszalépett de nem tudta időben visszarántani a kutyát, hiába volt pórázon.

Senki sem tökéletes, mindenki követhet el hibát. És vannak ténylegesen kivédhetetlen helyzetek, többek között figyelmetlen autósok, elromlott kocsik, szűk kanyarok miatt.

Ha valaki elüt, bánt, sérülést okoz bármilyen állatnak, kötelessége lenne megállni, segíteni. Nincs rá törvény, nem lehet behajtatni, de pont ezért tartunk ott, ahol jelenleg.


És válaszolva a kérdésre, szerintem undorító, hogy valaki egy kutyás fórumon keres mentséget saját mivoltáért és tettéért, ha elütne jelen esetben egy kutyát és otthagyná, csak mert siet.

2012. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy te nem érzed magad felelősnek, mert elszakadt a póráz, de a tárgyaláson ez a bírót nem fogja meghatni, hidd el. :)


Jogilag te vagy a felelős mindenért, amit okoz, hiába "nem a te hibád". Én is így érezném, de a jog az más. Ha meg selejtes volt a pórázod, akkor rá lehet verni a gyártóra, mint ahogy az USA-ban szokás. :)

2012. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,ha rá volt írva a pórázra hogy pl "40 kg-ig " és elszakadt a 35kg -os kutyától akkor lehet perelni a gyártót is .
2012. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bíróságon? Bepereltek mert elszakadt a póráz?
2012. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Ezt csak viccből írtam. :)


De jogilag így alakul a felelősök köre.

2012. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Mailerdeamon ***** válasza:
Amúgy biztosítónál dolgoztam és sosem felejtem el, amikor a neten kellett keresgélnünk, hogy mennyibe kerül egy átlagos csirke - vagyis hogy milyen összegű kártérítés jár a döglött csirkék tulajdonosának a 8 lefojtott szerencsétlen után. :)
2012. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
44%
10. Én is nagy állatbarát vagyok, kutyám is van, vezetek is. Én is ütöttem el kutyát lakott területen belül, olyat, ami szaladt neki a kocsimnak, mert üldözte, a gazdája meg a járdáról nézte és jót röhögött. Hátul a kocsiban a gyerekeim, és mérlegelnem kellett, hogy ráfékezek, és a gyerekeknek lesz bajuk, vagy elütöm... én is azt mondtam, dögöljön meg, sőt, a gazdájáról is gondoltam hasonlókat. Mifelénk ez divat, sajnos, az utcán tartani a kutyát, és ha kárt okoz, természetesen nincs gazdája, úgyhogy zsebből fizettem én is az okozott kárt. Ilyen helyzetben eszem ágában sincs megállni, mert ha szóvá teszem, azzal a testi épségemet veszélyeztetem. Az már más kérdés, hogy az én kutyáimat azért mérgezték meg, mert ugattak. Jelzőkutyák voltak, ez volt a dolguk, nem is vitték túlzásba, és hozzáteszem, soha de soha nem mentek ki az útra. Hol itt az igazság? Nincs igazság!
2012. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!