Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudok úgy ránézni,...

Miért nem tudok úgy ránézni, ahogy mások?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy "nem szeretem" a kutyákat!

Kiskoromban nagyon vágytam egyre de nem kaptam mert panelben laktunk!

Barátnőm kutyáját imádom,mindig megsimogatom, megpuszilgatom de csak az övét!Másik barátnőm kutyája kifejezetten irritál és szinte sosem nyúlok hozzá,de ha hozzá nyúlok akkor őt is megpuszilgatom!

De közben meg annyira felnézek azokra akik a kutyájukkal lelki társak,akik annyira szeretik egymást hogy még a gondolatát is ismerik a másiknak!

De engem iszonyatosan zavar hogy állandóan utánam császkál,hogy szétszedi a lakást,hogy már-már rajong az emberért!

Azt érzem hogy szeretnék egy kutyát,de így hogy tudnám szeretni?

Miért zavar ennyire a ragaszkodása?Hogy tudnék ezen változtatni?

Normális válaszokat légyszi!


2012. febr. 3. 07:07
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem vagyok kutyabolond,de olyan jó volt olvasni amit írtál!Rendesen boldogsággal töltött el!:)

2012. febr. 3. 09:02
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éves korom óta rettegek a kutyáktól, mióta megkóstolt egy kóbor kutya. Azt, hogy rettegek, értsd szó szerint! Most mégis van kutyám, argentin dogom, imádjuk egymást. Tisztaságmániás is voltam, nagyon, és most kutya van a lakásomban, kutyaszőrös a kanapém,kutyanyálasak a cuccaim, kutyapisi-foltos a szőnyegem, mert ugye nem szobatisztának születnek, és egyáltalán nem bánom. Az emberek nagyon sokat tudnak változni, bármennyire hihetetlennek is tűnik, amint rád talál a kutyusod (mert ez így van, és nem fordítva), meg fogod érteni, amit írtam!
2012. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
43%

10. vagyok megint. Ha úgy gondolod, hogy vállalsz egy ebet, akkor mindenképp kölyköt ajánlok, mert (szerintem - és lehet mások le fognak szólni) sokkal nagyobb lesz a kötődés köztetek.

És ha így elgondolkodtál már azon, hogy milyen gazdija lennél, akkor egyáltalán nem lennél rossz gazdi :)

2012. febr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Mailerdeamon ***** válasza:
66%
Járj menhelyre, állatmentőkhöz kutyát sétáltatni, ismerkedni. Ha lesz olyan, amelyiket megszereted és illik hozzád, akkor probléma megoldva. Nem mindegyik kutya van a seggedben 24/7 és ha felnőttet választasz nem valószínű, hogy szétszedi a lakást. Ezeket a kutyákat haza is viheted néha, akár nálad is alhat és ha minden rendben, örökbefogadod azt, amelyiket megszeretted és számodra elfogadhatóan viselkedik.
2012. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Mailerdeamon ***** válasza:
75%
Ha kölyökként fogadod be sem lesz erősebb a kötődés köztetek, ráadásul egy csomó nehézséged adódhat a rágással, szobatisztaságra szoktatással, főleg hogy azt írod, iszonyatosan zavar. Ezenkívül azt sem tudod előre megítélni, hogy milyen lesz a természete, ha felnő. Aranyos a kölyökkutya, de ha nem tudsz minden kutyát egyformán szeretni és elfogadni, akkor nagy lutri. Én azt javaslom, hogy a fiatal felnőtt kutyák között keresgélj és ismerd meg őket alaposan mielőbb befogadnád, ezzel saját magadat és a kutyát is megkíméled egy esetleges csalódástól.
2012. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Mailerdeamon köszönöm szépen a választ!Lehet tényleg azt kéne megpróbálnom!:)Igazad van,és nem is áll szándékomban elhamarkodottan és rosszul dönteni!

Szétnézek neten van e erre lehetőség itt!



A 10. válaszolómat pedig nem tudom miért kellett lepontozni,mert mer buzdítani és segíteni?És nem leugat azonnal mint itt néhány paraszt?

Tisztelet a kivételnek(hálistennek van egy pár),de itt rengetegen leszóljátok az embert aki nem bolondja a kutyáknak,ahelyett hogy épp megkedveltetnétek velünk a kutyázást!Nem születhet mindenki kutyabolondban!

2012. febr. 3. 11:35
 17/27 Akiteki ***** válasza:
Nem születik mindenki kutyabolondnak, de nem is kötelező senkinek kutyát tartani. Egyszerűen nem értem, hogy ha nem szereted a kutyákat, akkor minek akarsz mégis? Ezt próbáld nekem légyszíves elmagyarázni.
2012. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Kedves Akiteki!

A kérdésben:

"nem szeretem" idézőjelben van!

Kiskoromban nagyon vágytam egyre...Tehát nem zsigerből "nem szeretem" őket!

...felnézek azokra akik...nem letojnám ha egyáltalán nem szeretném őket?


További hozzászólásokból:

...ha tetszik egy kutya szerelmes tudok lenné belé...

...tényleg azt érzem hogy szeretnék egyet,és ez már nem tegnap jött elő!Sokszor elő szokott!....


Nehéz ezt így megfogalmazni,leírni meg pláne!

De én valahol szeretem őket,tényleg felnézek azokra akik olyan hűséggel és odaadással vannak egymás iránt hogy leírni nem lehet!

Csak közben meg van egy olyan oldala ennek a dolognak bennem (ami miatt még nincs kutyám) hogy nem viselem sokáig a bújást,meg a túlzott ragaszkodást!Lehet épp azért mert gyerekként nem kaptam meg,vagy mert a nagyszülőknél tartott kutya ezt normalizálta bennem és ezért szeretem csak ideig óráig őket!

De az nem azt jelenti hogy 1000%ig biztos hogy csapnivaló gazdi lennék vagy hogy nem tudnám megszeretni!

Csak gondolom a megfelelő fajtába kell belenyúlnom vagy mit tudom én!

Nem?

Persze egyszerűbb azt írni hogy ne kutyázz!Hagyjad stb stb!Egyértelműen ez a legrövidebb és legegyszerűbb válasz a kérdésemre igazad van!:)

2012. febr. 3. 12:06
 19/27 anonim ***** válasza:
Ne húzd fel magad, nem arról van szó, hogy ne kutyázz.... Arra nem gondoltál még, fokozatosan vágj bele? Kezdhetnél más kisállatokkal, akik nem igényelnek annyi törődést. És kérem a kisállat tartókat, most ne hörögjenek, hanem értsék,amit írok. Pl. egy törpehörcsög is aranyos, és fele annyi bújást, meg simizést nem igényel, mint egy kutyus. De megtanulnád, hogyan gondoskodj felelősségteljesen egy állatról. Ha nem szeretnéd tanítgatni, ő akkor is jól elvan, nincs is vele annyi gond, mint egy kutyával, pl. nem kell sétálni vinni, szobatisztaságra nevelni, stb. De ha van hozzá kedved, akkor aranyos kis trükkökre meg lehet őket tanítani, lehet simogatni, kézbe venni, szeretgetni. És talán megtudnád általa, hogy tud valaki lelki társa lenni az állatkájával, legyen az kutya, macska, bármi! És ha végképp nem megy, sokkal könnyebben találsz neki új gazdit, mint egy kutyusnak.
2012. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm is hasonlóan volt vele mint te. Akart is kutyát, meg nem is, félt is a felelősségtől, de az enyémet pl. mindig imádta, gyakran vigyázott az én kutyámra, próbálgatta a kutyázást évekig. Aztán tavaly tavasszal bejelentette, hogy kutyát akar. Akkor belevetette magát az olvasásba és egész nyáron mindenféle kenneleket meg menhelyi kutyákat nézegetett, kereste a nekivalót, nyitott szemmel járt, de nem görcsölt rá a kérdésre. Rengeteget töprengett, mindenféle dolgokat megfontolt :) Végül tavaly október elején talált egy menhelyi kölyköt, aki nem volt kérdés, hogy kell neki. Azóta teljes összhangban éldegélnek.
2012. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!