Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudok úgy ránézni,...

Miért nem tudok úgy ránézni, ahogy mások?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy "nem szeretem" a kutyákat!

Kiskoromban nagyon vágytam egyre de nem kaptam mert panelben laktunk!

Barátnőm kutyáját imádom,mindig megsimogatom, megpuszilgatom de csak az övét!Másik barátnőm kutyája kifejezetten irritál és szinte sosem nyúlok hozzá,de ha hozzá nyúlok akkor őt is megpuszilgatom!

De közben meg annyira felnézek azokra akik a kutyájukkal lelki társak,akik annyira szeretik egymást hogy még a gondolatát is ismerik a másiknak!

De engem iszonyatosan zavar hogy állandóan utánam császkál,hogy szétszedi a lakást,hogy már-már rajong az emberért!

Azt érzem hogy szeretnék egy kutyát,de így hogy tudnám szeretni?

Miért zavar ennyire a ragaszkodása?Hogy tudnék ezen változtatni?

Normális válaszokat légyszi!


2012. febr. 3. 07:07
1 2 3
 21/27 Akiteki ***** válasza:
56%

Továbbra is úgy érzem, hogy nem gondoltad át eléggé a dolgot. A kutya tartása vagy nem tartása nem merül ki abban, hogy kiválasztok egy olyan fajtát, aki kevesebb simogatást, törődést igényel és az máris megfelel az igényeimnek. A kutya tartása életmódváltást jelent. Nem mehetsz el oda és akkor, amikor szeretnél, mert a kutyádnak esetleg akkor van a vacsora vagy a sétaidő. Nem tudsz bárhová nyaralni menni, mert vagy keresni kell valakit, aki addig vigyáz rá, vagy olyan helyre kell menned, ahol a kutyát is szívesen látják.

Felkészülhetsz, hogy lakásban tartott kutya esetén néhány addigi ismerősöd kerülni fog, vagy ritkábban jön, mert nem szereti a kutyákat. És biztosan tudnék sorolni még egy rakat hátrányát a kutyatartásnak.

Ezt pedig csak az vállalja be, aki igazán megszállott kutyabolond. Sok egyéb más élőlényt lehet még otthon tartani, aki kevesebb problémát okoz. Pl. macska

2012. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

én Akitekivel értek egyet


egy kölyök kutya állandóan utánad koslatna , meg szeretnek a kutyák a gazdijukhoz bújni, ha te ezeket nem szereted szerintem inkább ne tarts kutyát, annyi más háziállat van ami inkább neked lenne való pl macska,vmi rágcsáló vagy törpenyúl,görény stb


mamámék is hasonló érzésűek szeretik a kutyákat nekik is van 2 de simogatáson és etetés,itatáson meg persze ha kell orvosi ellátás kivűl mást nem kapnak mivel nem tudják sétálni vinni őket mert elrántanák őket mert rohadt erősek a kutyák kb 1 éves korukig vitték sétálni őket utána nem..(telek őrzés céljából vannak a kutyák)

de amikor hozzánk jönnek nálunk van két kistestű kutya őket megsimogatják megdögönyözik meg minden de ennyi,mondjuk még mamám úgymond jobban viszonyul a kutyákhoz mint a papám..

2012. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megértelek. Mielőtt nem volt saját kutyám én sem voltam különösebben oda a kutyákért. Szerettem őket meg minden, de nem úgy. Engem is sokszor idegesítettek, ha követtek stb. De mikor lett saját kutyusom, minden megváltozott. Azóta ő a mindenem. Imádom. Mások szerint fanatikusan. Minden csak róla szól amióta megvan és mindennap azon gondolkodom, hogy hogyan tehetném minnél boldogabbá. Mert nekem az okoz boldogságot, hogy ő boldog.

Szóval lehet, hogyha neked is lenne sajátod amit te nevelgetnél pici kora óta akkor teljesen megváltoznál az irányába. Te is megszeretnéd, ragaszkodnál hozzá.

2012. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ez nekem most így elég fura.

Én imádom a kutyákat, van kettő, és olyan fajtákból válogattam, hogy az egyik nem igazán vágyik arra, hogy körülszeretgessék, munkakutya mindkettő. Egyik staffordshire terrier. Utáltam ezt a fajtát, irritált, nem tetszett. Aztán belevágtam. És nagyon megszerettem. Távolságtartóan szeret. Azaz tényleg imád, és én is megőrülök érte, de nem az van, mint a border colliemmal, aki tényleg olyan, hogy 'belemászik az aurámba' , ahogy te is írtad, mindig vágyik arra, hogy velem legyen.

Néha tényleg én is így vagyok a kutyákkal.

Ha kutyát akarsz, válassz olyat, ami tetszik. "A kutya olyan, mint a gazdája." És ez így is van... Szóval ha kutyád lesz, meg fog felelni az elvárásaidnak, mert ő csak a tiéd, és olyan mint te.

Válassz nagyobb termetű kutyát, ne yorkit meg bishont stb.-t, hiszen azok az igazán ölbe bújós kutyák..

2012. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
33%

14:22-esnek !

Nemár, hogyan tehetnéd még boldogabbá meg stb. ? Ő egy kutya, nem ember, és nem gyerek. Én is szeretem a sajátjaimat, de ők mindketten munkakutyák. Nem babusgatom őket, hanem igazi szeretet van köztünk, megbízom bennük, de nem akarom, hogy körülöttük forogjon a világ. Örülnek ha velem lehetnek, hiszen az nekik kiváltság. Mert nem róluk szól az életem. Ott vannak ők is, de nem... nem is értem. Régen is így volt, egy pásztor soha nem babusgatta a kutyáját, és minden más munkakutyánál is. Akkor én miért tegyem? És néha sokkal jobb egy erős, törhetetlen kapcsolat, mint az, ha csak egy dologról szól az élet, és elfelejted azt, hogy annak a kutyának másra is van szüksége nem csak gügyögő emberekre, aki elkényezteti...

2012. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Te egy kicsit félreértelmeztél! Én nem azt írtam, hogy úgy akarom boldoggá tenni a kutyámat, hogy reggeltöl estig gügyögök neki. Tisztában vagyok vele, hogy kutya és ahhoz mérten próbálom boldoggá tenni. Ez pont azt jelenti, hogy NEM egésznap a szobában alszik és gügyögök vagy babusgatom. Ugyanolyan fontosnak tartom a tanítását, nevelését, fajtársakkal való kapcsolatot. Lehet, hogy elkényeztetem, de nem abban az értelemben ahogyan te gondolod. Nevelem, tanítom, játszom vele, gondoskodom róla, kutyasuliba járunk. Úgyhogy valamit nagyon félreértettél!=)

2012. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nekem mi a fontos az életemben mire szánom a legtöbb időmet azt én döntöm el, nem más, neharagudj!=)
2012. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!