Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be?

Miért pisil be?

Figyelt kérdés

Ivartalanítás óta kezdődött (7 hónapos,kan), hogy be-bepisil a kutyusom. Addig is voltak balesetek, de kb. heti 1 pisi, most viszont napi többször előfordul. Az állatorvos azt mondta, hogy fertőzés. Meg is volt fázva, torokgyulladása volt. Kapott rá Sumamed antibiotikumot. A dokitól kérdeztem, hogy ez a fertőzést is rendbehozza-e, azt mondta igen, de láttam rajta, hogy ő a torokgyulladásra koncentrál inkább. A kezelésnek vége és most is az volt a helyzet, hogy lent voltunk, pisilt, majd ahogy feljöttünk, itt fent is pisilt egy keveset.

Mi lehet ez? Betegség, falkasorrend vagy mi? Nem tudom már mire gondoljak...


2012. febr. 3. 15:58
 1/6 Hannkah ***** válasza:

Szia!


Bocs, de már az első mondaton fennakadtam! Hogy lehet egy 7 hónapos fiú kutyust ivartalanítani? Ez állatkínzás szerintem. Azért egyszer-kétszer igazán járt volna neki... A kérdésre válaszolva, meglehet hogy fel van fázva, a lényeg az, hogy ha kiskutya (kistestű), akkor öltöztesd fel rendesen, ha leviszed, mert ezek a pici kutyák könnyen megfázhatnak, ha meleg lakásból, hideg utcára viszed hirtelen. Az is lehet, hogy direkt idegesíteni akar (félreértések elkerülése végett, a kutyák okos állatok), de lehet az is, hogy meg kellene neki tanítani a szobatisztaságot. Ha bepisil verd el érte, nyomd bele az orrát, hogy megtanulja, nem szabad.

2012. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

C vitamin nem vált be?


Az első válaszolón meg látszik, hogy nem nagyon volt dolga kutyákkal, de legalábbis érteni nem ért hozzájuk. A kutyáknál a párzás nem vált ki se örömöt se semmit, az embereken kívül egyedül a delfineknél megfigyelt viselkedés, hogy maga az aktus és nem a fajfenntartás kedvéért csinálják. Egy héthónapos kutya ivartalanítása igenis rendben van, nem állatkínzás. Inkább azt nevezném annak mikor az ivaros kan kutyák állandó kangörccsel szenvednek, na az ráadásul még fájdalmas is.

2012. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hannkah ***** válasza:
Kis korom óta kutyákkal van dolgom, ezért nem mondanám, hogy nem tudok róluk semmit!! Nézz utána, ha nem hiszed, a lány kutyánál is ez van, ha nem pároztatod egyszer sem, vagyis nem kell szülnie az életében, hamarabb megdöglik....
2012. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget...! Inkább nem mondok semmit. Olvasgasd (esetleg kérdezd meg az állatotvosod):

[link]

2012. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hannkah ***** válasza:
Ok-ok, lehet hogy igazad van, mert látom "tudományos alapon" csak évekkel ezelőtt még az volt a tudományos álláspont, amit írtam... ettől függetlenül szerintem nem épp a legjobb dolog
2012. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat. Nem állok le vitàzni az ivartalanítàsròl...

A C vitamin tünetmentesítette, de csinàltattunk egy vizeletvizsgàlatot. Hòlyaghurut + felfàzàs, valamint semleges a PH-ja, most màr megvan a helyes antibiotikum, kiderült, hogy az előzőeknek nem volt olyan tartalma, ami jò lett volna erre. Valamint kaptunk savasìtòt a semleges PH-ra.

Nagytestű amùgy a kutyàm, de mivel rövid szőrű, ìgy vettünk neki bundàs kabàtot.

2012. febr. 9. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!