Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmérgezték a kutyánkat...

Megmérgezték a kutyánkat szerintem, reggel semmi baja nem volt este már alig birt felálni meg ma véreset hányt nem eszik sem iszik! De állatorvosra apuéknak nincs pénzük. Birunk valamit csinálni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 19:18
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
63%

Ilyen módon csak elodázzák a kutya kínlódását, ha valóban méreg.Plusz még a gyógyszert is ki kell fizetni.

Sajnálom szegény állatot és a családot is, mert sajnos sok helyen gond a pénztelenség.

2012. febr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Ő tudja hogy mik a tünetek, állatorvos nyilván nem ad ki látatlanban olyan gyógyszert, ami bármilyen káros hatással lehet a kutyára. Azért az igaz, hogy ha már ott van, megnézhetné.
2012. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Van egy tippem: K vitamin
2012. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 Akiteki ***** válasza:
Ártani biztosan nem árt, bár szerintem a patkányméregtől nem hány, pont ez a lényeg benne.
2012. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha belsővérzést okozó méregről van szó K vitamint kell kapnia, vagyis Konakion injekciót (lehetőleg több napon keresztül). Egy injekció ára nálunk 945Ft (sajnos tudom, mert most az én kutyám is ezt kapja - sok más mellett - bár nála nem mérgezésről van szó).
2012. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Én amikor megmérgezték a kutyámat megitattam vele egy liter tejet. Isteni szerencse, hogy nem lett semmi baja ezután. Hát sajnálom a kutyát. Remélem jobban lesz.
2012. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
95%
Én csak attól tudnék felrobbanni, hogy látok vidéki rokonokat nyomorogni, egyik napról a másikra élni, éppenséggel tisztességgel élnek, de a kutya mindig az utolsó, viszont a havi cigiadagra mindig meg van a pénz, rosszabb esetben a piára is.
2012. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Az én 2 kutyám is hányt véreset. Egyiküket én mérgeztem meg véletlenül, de alapból beteg volt, azért adtam neki egy negyed Cataflamot, mert annyira rosszul volt éjjel. Csakhogy a Cataflam méreg a kutyára, bevérzett a gyomra, jött a vérhányás, véres széklet.


Kezelés: infúzióra jártunk, kb. 3 nap kellett bemenni, abban kapott hányáscsillapítót, mert már a víz is kijött belőle. Kapott antibiotikum injekciót is.

Aztán savlekötőt kellett szednie: napi 2-szer 20 mg-os Quamatelt. Napi 2-szer evés előtt vagy után 2 órával 50 ml Ulcogant szirupot, ez bevonja a fekélyes, felmart nyálkahártyát, így nagyon fontos. 2 hónapon át kapta ezeket, utóbbiakat gyógyszertárban be lehet szerezni, bár a 20-as Quamatelt csak receptre adják, de a 10 mg-ost kiadják anélkül is, abból duplán kell adni. Ezeket mind az állatklinikán ajánlották, nem úgy mint a Cataflamot, ami az én hülye ötletem volt:(

Mindemellett Salvus vízzel adtam be az Ulcogant szirupot, mert az is jó a gyomorsav ellen, és az Ulcogantot folyadékkal kell bevenni(kb. 1 dl napi 2-szer, szájába fecskendezve). Aloe Vera gélt is kapott, napi 2-szer 2-3 evőkanálnyit, mert jó fekélyre a hámosító hatása miatt.

De a kutyát alaposan kivizsgálták: kontrasztos röntgen, ultrahang, vérvétel, és a vérvétel kizárta a mérgezést (sajnos annyiból nem derült ki a Cataflam hatása, mert csak kicsit terhelte meg a máját, viszont a gyomra bevérzett), szóval mérgezés kizárása és daganatok kizárása után maradt a feltételezés, hogy fekély és azért kezdtük ezt a kezelést.

Másik kutyusom 1 hónap múlva szintén véres epét hányt, ő is ki lett vizsgálva, bár röntgen nem készült, csak ultrahang és vérvétel, a lényeg, hogy ő is hasonló kezelést kapott, de ő sokkal lassabban javul, pedig neki nem voltak olyan drasztikusak a tünetei. Úgyhogy ő lehet hogy nem ússza meg a tükrözést sem:(

Az első kutyus már nagyon jól van:)


Szóval szerintem a legfontosabb egy vérvétel lenne a mérgezés kizárására, a májértékek azt úgyis megmutatják. Ha meg gyomor, emésztési probléma, akkor lehet adni neki a Quamatelt és Ulcogantot ahogy leírtam, és ezek beszerzéséhez nem kell feltétlen állatorvos. Emberi doki is kiírhatja, illetve recept nélkül is beszerezhetők. De persze a doki véleményét a legjobb kikérni.

2012. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
voltam a dokinál és mi is adtunk fájdalomcsillapitót a kutyának és elméletileg azért hányt véreset pedig jót akartunk reggel jön megnézi ! itt jó helye van a kutyáknak minden nap sétáltatjuk őket meg most is bent van a házba a beteg ,de amikor kint vannak be birnak húzódnia kazánház mellé ott van a helyük ott kb 15 fok van ebbe az időbe !
2012. febr. 5. 21:26
 20/39 anonim ***** válasza:

Ha valóban az általatok adott gyógyszer okozta a vérzést, talán megússza. Írjál holnap,miként van a kutyád!

Talán most megjegyzitek egy életre, nem adunk a kutyának mindenféle gyógyszert.

2012. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!