Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmérgezték a kutyánkat...

Megmérgezték a kutyánkat szerintem, reggel semmi baja nem volt este már alig birt felálni meg ma véreset hányt nem eszik sem iszik! De állatorvosra apuéknak nincs pénzük. Birunk valamit csinálni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 19:18
1 2 3 4
 31/39 Akiteki ***** válasza:
Az állatorvosi egyetemen van éjjel-nappali ügyelet. Őket is meg lehet kérdezni ilyenkor telefonon. De az biztos, hogy főleg egy vényköteles humán gyógyszert semmiképp nem adnék be. Mondjuk mást sem, én félek a gyógyszerektől, nem is tárolom itthon csak a legszükségesebbeket.
2012. febr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Hordom minden napa kutyát állatorvoshoz már most kezd javulni valószinű megmérgezték azt mondta a doki kapja minden nap az inekciót hasi fájdalmai vannak eléggé mert a lábát is emeli a doki azt mondta h amiatt ! most egyelőre activiát kap májkrémmel pépesitve a nyelvére kenjük és ugy eszik meg mostmár iszik is rendesen arra is kaptunk valami vizben oldódó port remélem helyre jön !
2012. febr. 7. 19:15
 33/39 anonim ***** válasza:

Én hívtam a SZIE Állatorvosi Klinikát éjfélkor, de nem vették fel! Bementünk ennek ellenére és volt ott egy ügyeletes, de megmondta hogy mivel a kutya nincs közvetlen életveszélyben, menjünk vissza másnap, mert most túl sokat úgyse csinálnának a kutyával, és a semmi is 30.000 Ft, ha felébreszti az állatorvost. Alapvizsgálatokon már túl voltunk, így nem erőltettem a dolgot, arról meggyőztek, hogy a kutya nem fog elvérezni, így hát visszamentünk másnap és tényleg nagyon alaposan ellátták és sokkal jobb áron, mint a helyi állatorvosunk.

Tény, hogy a Cataflamos éjszakán nem jutott eszembe senkit se hívni. Segg...hülye voltam, egyszerűen meg se fordult a fejemben, hogy árthat neki. Még a kétely halvány gyanúja se:( Ha legalább eszembe jut, utánanézek, ráadásul kívülről fújtam a kutyákra mérgező anyagokat: csoki, hagyma, gyöngyvirág, nyers disznóhús, mazsola, szőlő...És tessék, eszembe se jutott hogy ha testsúlyarányosan adom be a gyógyszert ami rám ártalmatlan, akkor neki ilyen baja lehet.


Amúgy nem igaz, hogy erről a fórumról nem tanul az ember, mert a szőlőt és a mazsolát se tudtam, míg itt nem olvastam egy gazdáról aki fél zacskó mazsolával leállította a kiskutyája veséjét és nem lehetett megmenteni. Azóta minden alkalommal eszembe jut, ha szőlőt eszek, hogy kutyára veszélyes. És igen, régen adtam nekik és semmi bajuk nem lett, imádták, de most már tudom hogy valószínű bizonyos mennyiség kell testsúlyarányosan és ezzel is eltehetem a kutyát láb alól:(


Hát tudja meg mindenki, hogy majdnem megöltem a világ legédesebb kutyáját, hogy mással ez ne forduljon elő!!! Cataflamot kutyának soha!!!!

2012. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 Akiteki ***** válasza:
az én kutyám is imádta a szőlőt, 15 év alatt semmi baja nem volt tőle. Mostanában inkább almát meg szilvát esznek, mert az van a kertben.:))
2012. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, az én kutyám a Mikulást ette ki apám cipőjéből, amit meglepetésként készítettem oda. Nem lett semmi baja, bár tény hogy ezek a csokimikulások inkább csak csokiutánzatok...És gyerekkoromban mindig adtam 1-1 falat csokit a kutyámnak. Egyébként egyszer őt is megmérgezték 3 éves korában, túlélte, de tönkrement a szíve, veséje. Mondjuk így is 14 évet élt, ráadásul a mérgezés után rendkívül jó sora lett, mert addig anyám nem engedte be a házba, onnan kezdve Csöpike a díványon aludt, meg ilyenek:) De az a 3 éves gondtalan kis kölyök eltűnt örökre. És mióta tudom, hogy a csoki méreg a kutyákra, sokszor gondolok arra, bár visszaemlékezni nem tudok, hogy talán őt is én mérgeztem meg? Valamit ünnepeltünk akkor, arra emlékszem, kapott bőrcipőcskét is előző este. Amilyen hü...lye vagyok, lehet hogy adtam neki 1 tábla csokit? Nem emlékszem, annyira régen volt, 20 évvel ezelőtt.
2012. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 Akiteki ***** válasza:

Ezt a csoki dolgot erősen túlzásba viszik az itteni userek.

Az a mérgező hatóanyag, ami benne van, egy tábla tejcsokiban annyira kevés, hogy kb. 5-4 kilót kéne a kutyának befalni, hogy valami baja legyen.

A csokimikulást nálunk rendszeresen a kutyák kapják meg. Egyszer befaltak egy fenyőfára való szaloncukrot is. A macska szépen lepiszkálta nekik, ők meg kibontották és megették.

2012. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mekkora a kutya. A ma divatos kis ölebeket szerintem testsúlyuk okán jóval könnyebb megmérgezni. Szóval azóta nálunk tilos a csoki.
2012. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Lehet kapni azt a tényleg fekete, 70%-os csokit. Egyszer abból egy fél táblát evett meg egy yorki és el is pusztult. Mivel nem hiányzik a kutyának a csoki, ezért úgy vagyok vele, hogy inkább egyáltalán nem kap.
2012. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 patrik@@@ válasza:
nekem apum a 40kg-os kutyának adott 2 egész cataflamot és elvittük állatorvoshoz adott neki 3 inekciót eg tablettát amit majd vasárnap és hétfőn kell beadni neki... mert a lába is izületes szegénynek... :'( és most vrom hogy gyógyuljon ...
2013. aug. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!