Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmérgezték a kutyánkat...

Megmérgezték a kutyánkat szerintem, reggel semmi baja nem volt este már alig birt felálni meg ma véreset hányt nem eszik sem iszik! De állatorvosra apuéknak nincs pénzük. Birunk valamit csinálni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 19:18
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
hát szörnyű büntudatom van miatta de csak segiteni akartunk remélem nem csak mi hanem más is tanul belőle !
2012. febr. 5. 21:47
 22/39 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy más is tanuljon a hülyeségemből. Ti milyen gyógyszert adtatok neki??? Én ugye a Cataflamot:(
2012. febr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
mi is cataflam-ot adtunk neki , mert fater arra esküdött h a cataflam mindenre jó ! felet adtunk neki 30 kg-os kutyának
2012. febr. 5. 21:51
 24/39 anonim ***** válasza:

Ja, és még vérzéscsillapítót is kapott a kutya. És szigorú diéta!!! Rizs, csirkemell, főtt répa. 2 hónapon át.

Mint írtam a másik kutya is hányt véreset, de neki nem adtam Cataflamot, mégis vérhányása volt, szóval nem csak én voltam a bűnös, de az tény, hogy a Cataflamot kapott kutya tünetei sokkal drasztikusabbak voltak! Viszont sokkal hamarabb helyrejött. Kb. 1,5 hétig hányt, alig maradt meg benne valami, sokat segítettek a hányáscsillapítók, hogy ki ne száradjon, meg az infúziók. Nagyon fontosak!!!!!!!

A nem Cataflamos kutya nem hányt ennyit. Kb. 2-3szor hányt véres epét és akkor az étvágya is megcsappant, de aztán minden megmaradt benne.

Nekem amúgy valószínű tápváltás, illetve túl drasztikus fogyókúra okozta náluk a fekélyt, amire a Cataflam pluszban rásegített:(

Ne felejtsd el te se, hogy valami miatt adtad neki a gyógyszert, tehát rosszul volt. Meg kéne találni az okát, hogy segíteni lehessen rajta! Az én Cataflamos kutyusom 1,5-2 hónap után szinte makkegészségesnek mondható, a másik, aki nem olyan drasztikus, állandó fájdalmakkal küzd, nem hány már epét, se véreset, se semmilyet, kapja a savlekötőt, az Ulcogantot már 2,5 hónapja, de még mindig nem tetszik:( Nagyon féltem őt.

Most elkezdtem őt Royal Canin Sensitivity Control táppal etetni, horror az ára, de mivel a rizses diétára se gyógyult meg, kísérletezem. Ez a táp úgy néz ki, bevált, de olyan lassú a javulás, hogy néha már nem is hiszek benne. Igaz, emberi fekély is olykor fél év alatt gyógyul meg. Rettentőn félek, hogy daganata van, de félek a tükrözéstől is - halogatom.

2012. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a fél Cataflam:(((

Én 18-19 kg-os kutyának adtam negyedet és 2 hétig volt utána még szurokfekete a széklete a vértől. De nektek szerencsétek van, hogy ilyen hamar kiderült. Nálunk nem tudták, hogy kapott Cataflamot, mert én is elfelejtkeztem róla, nem tulajdonítottam neki jelentőséget, egy negyed szem kis semmiségnek. És a kutya alapból rettentő rosszul volt, szóval én elfelejtkeztem a gyógyszerről. Ráadásul dióhéjat is hányt és mi arra gyanakodtunk, hogy a dióhéj felsértette a beleit. Az állatorvosom elment ebbe az irányba. 1 hétig vártuk, hogy kikakilja a dióhajakat, aztán meguntam a tökölődést és végre bevittem a klinikára a kutyát, ahol végre ellátták meg kivizsgálták. De ott se derült ki, hogy a Cataflam okozta, bár kérdezték, szed-e gyógyszert, nem jutott eszembe az a negyed szem, amit 1 hete kapott. Csak 2-3 hét után jöttem rá magamtól, mert nem értettem, hogy egy makkegészséges kutya hogy juthat ilyen állapotba minden ok nélkül. Fertőzést kizárták, nem volt se láz, se elesettség, csak miután legyengült a sok hányástól. Aztán az állatorvosok is igazolták, hogy az egészre magyarázat a Cataflam:(

Sajnos a másik kutyámra viszont nem magyarázat.

De azt hiszem, mindkettő mégiscsak a táptól lett beteg:(

Acana egyébként.

2012. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
31%
Ember! Internet van? Persze, különben nem írnál ide! Két perc megnézni a neten, hogy milyen humán fájdalomcsillapítót szabad adni a kutyának és mi az ami mérgező neki! A te esetedből senki sem fog tanulni, mint ahogy te se tanultál a többiekéből. Itt a gyakorikérdéseken is havonta egyszer legalább leírjuk, hogy állatnak nem adunk humán gyógyszert! Ennek ellenére rendszeresen jönnek az ilyen esetek, mert az ember csak akkor gondolkodik, amikor már nagy a baj.
2012. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Ez nem egészen így van, egy csomó humán gyógyszer adható kutyáknak, amit az állatklinikán ajánlottak, az is mind humán: Quamatel, Ulcogant szirup, Salvus víz. Sajnos épp az a megtévesztő, hogy egy csomó humán gyógyszer adható nekik, sőt az állatorvosok is adják.
2012. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nem adható humán gyógyszer? Ha nem tudjuk, hogy mi adható, akkor nem adunk semmit! Megkérdezzük állatorvostól, utána nézünk a neten, de amíg nem bizonyosodtunk meg róla, hogy nem ártunk-e vele, addig "semmilyen humán gyógyszer nem adható állatnak"!
2012. febr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
"állatnak nem adunk humán gyógyszert!" - te mondtad, de mindegy...
2012. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Persze, hogy én mondtam, de szerintem egyértelmű, hogy mire értettem. Ez az alapvetés, ha valaki nem ért hozzá. Ez az a hozzáállás, amiből nem lehet baj. Ha értünk hozzá, vagy megkérdezzük hozzáértőtől, az megint más.
2012. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!