Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terhes lett a bullterrierem...

Terhes lett a bullterrierem (fajtiszta kiskutyák lesznek törzskönyves szülőktől). Megbüntethetnek, ha eladom őket (törzskönyv nélkül)?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm áthozta a bullterrierét, hogy vigyázzak rár 1 napig, még kérdeztem is hogy nem lesz-e baj, meg hogy nem akarok kiskutyákat, erre ő mondta, hogy biztos nem mert már próbálta pároztatni de a kutyus nem akarta XD

Mégis terhes a kutyusom, már sokan mondták, hogy vennének tőlem kiskutyát, ha valaki megtudja meg is büntethetnek ezért (mert, hogy nincs bejelentve a "tenyésztés")?


2009. jún. 2. 09:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Az APEH most ki van éhezve az ilyenekre.

Boldog boldogtalan jelentgeti fel a szomszédját 3 fillér miatt, nekik pedig el kell járniuk.

Haragudjon csak mega egyik vevő, mert pl. valami baja van a kutyának és máris feljelent.

Nemhiába viszik a szaporítók házhoz a kölyköket sokszor még azt is eltitkolják, hogy melyik városból valók.

2009. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ennek az adózásnak még utána nézek.

Még azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek milyen árat mondjak majd a kicsikért?

2009. jún. 2. 13:27
 13/33 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon vigyázz,mert tényleg hajlamosak megenni a kölykeiket,akár úgy is,hogy az első napokban szépen nevelik és utána nem találod a kölyköket.

Akármit mond a sok nagyokos,bullterriernél elengedhetetlenül fontos a 24 órás felügyelet!

És szerintem is minimum 15 ezer/kölyök a költség,ha normálisan,egészségesen akarod felnevelni őket,nem úgy,mint egy igénytelen szaporító.

2009. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
71%

szerintem ivartalaníttasd még most.


híres tenyésztők sem tudnak mindig jó helyre ladni kutyákat,ilyen szemponból pediga bullterrier elég "problémás" könnyen rossz kezekbe kerülhet..

nem egy tenyésztő vette vissza a kutyát súlyos bőrbetgen,agyonlelletve,bántalmazva.pedig ők erősen 100zer fölött adták,szigorú feltételekkel..


minden((!!) a kuytád által megszült kiskutyáért és azok utódaiért Te vagy a felelős,a szporítóhoz kerülnek(nem lehet kizárni,bárki kiadhatja magát bárkinek..),akkor az a te lelkeden szárad..


a kutyát kevésbé viseli meg most avemhesség első fázisában,hidd el sokan szaporíátják ezta fajtát nem kell még több kiskutya..


Egy kis matematika

...miért is nem lehet tenyésztésből megélni?


Szuka vételár: 100.000,- Ft-tól 2000 Euroig (500.000,- Ft.)De maradjunk csak a 100 ezres kategóriánál.


Szuka felnevelése 2 és fél éves koráig:

- Oltások, féreghajtás, kullancsriasztó, vitaminok 50.000,- Ft.


- Táp (kutya méretétől függő, vegyünk egy közepes termetű, 20 kg súlyú kutyát) 150.000,- Ft. (Ugye, hogy nem is a kutya vételára a sok?)


- Szűrővizsgálatok: 35.000,-


- Kiállítások, tenyészszemle: Na ez egy feneketlen pénznyelő, attól függ, hány kiállításra vittük el a kutyát, hányszor mentünk külföldre vele stb. Átlagosan kiállításonként 10-15 ezer forintot számolhatunk, ha csak itthon megyünk, de külföldre ennek sokszorosa az útiköltség miatt. Vegyünk mondjuk 15 kiállítást és tételezzük fel, hogy nem egy kutyát viszünk, így az útiköltség kevesebb. Így sem jön ki a buli 300.000,- Ft alatt.


- Fedeztetés előtti állatorvosi vizsgálatok: 20.000,-


- Fedeztetési díj: (általában 1 kölyök ára, pl. mint amennyiért a szukát vettük) 100.000,- Ft. - Külföldi fedezés vagy spermabehozatal esetén az utazási-szállítási költség: 100-300 ezer Ft, de lehet ennek többszöröse pl. egy tengerentúli kan esetén. Vegyünk egy kedvező esetet: 100.000,- Ft. Születik mondjuk 6 kölyök komplikációmentesen, tehát nem kell külön orvosra költeni.


- Szülés utáni orvosi vizsgálat: 5.000,- Ft.


- Kölykök oltásai, féreghajtása: (kölykönként 3 oltás, féreghajtás) 30.000,- Ft.


- Kölyöktáp: 40.000,- Ft.


- Törzskönyv, chip, állatorvosi vizsgálatok: (kölykönként 8000 Ft) 48.000,- Ft.


Ez összeadva: 878.000,- Ft.


Egy kutyát a tenyésztő megtart, 5-öt elad (500.000,- Ft bevétel), akkor a végeredmény 378.000,- Ft ráfizetés volt. És persze maradt két szép kutyánk.


Persze, nem egy almot tervezünk, bár egy normális tenyésztő 3-nál többször nem hoz le almot ugyanattól a szukától.


[link]


ajánlom olvasgatásra..főleg az Egyszeri almok részt de a többi(ba oldalon9 lévő ciket is ,hasznos lehet..megláthatod,hova kerülhetnek a picik..

2009. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Itt ennél a "véletlen"alomnál szó nincs szűrésekről,kiállításokról,minőségi kanról stb.

Ez színtiszta,minőségi SZAPORÍTÁS!

Akitől a kutyámat vettem(tipikus szaporító)is azt mondta már tavaly,hogy "beállt"a piac,nem lehet bullterrier kiskutyát eladni.

Pedig nála felnőttnek való Chappit meg konyhai maradékot evett a 4 hónapos kiskutya,oltva,féregtelenítve nem volt,mégsem éri meg neki.

2009. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a hirdetéseket, vannak év eleji kölykök ingyen, és hirdetnek 10-25000-ig tavaszi kölyköket. De szerintem ezeknek egy része is át fog csúszni az ingyenes kategóriába, ha nem tudják őket eladni.
2009. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

De nem az a kérdés, hogy megéri-e, hanem ha már igy van akkor megszületnek a kicsik, remélhetőleg egészségesek lesznek, vigyázunk rájuk, és majd eladjuk őket.

Egyébként akik vennének kiskutyát, azokat mind személyesen ismerem, és nem kerülnek rossz helyre a picik.

2009. jún. 2. 19:02
 18/33 A kérdező kommentje:

Eléggé eltúlozzátok a dolgokat...

15:58 szerintem ez most nem ide tartozik...

2009. jún. 2. 19:04
 19/33 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem eltúlozzuk. Van tapasztalatunk.

Nem tudom te mennyit dolgoztál kutyákkal, tenyésztettek-e a családodban, baráti körödben, menhelyen dolgoztál-e.

Szerintem az itt válaszolók nagy része tapasztalatból ír.

(én igen)

2009. jún. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem sem túlozzák el. Te jöttél azzal, hogy törzskönyvesek a szülők, ez egyfajta minőséggel is együtt jár, nem?

Már bocs, de attól még nem leszel tenyésztő, hogy felcsinálják a kutyádat.

2009. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!