Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terhes lett a bullterrierem...

Terhes lett a bullterrierem (fajtiszta kiskutyák lesznek törzskönyves szülőktől). Megbüntethetnek, ha eladom őket (törzskönyv nélkül)?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm áthozta a bullterrierét, hogy vigyázzak rár 1 napig, még kérdeztem is hogy nem lesz-e baj, meg hogy nem akarok kiskutyákat, erre ő mondta, hogy biztos nem mert már próbálta pároztatni de a kutyus nem akarta XD

Mégis terhes a kutyusom, már sokan mondták, hogy vennének tőlem kiskutyát, ha valaki megtudja meg is büntethetnek ezért (mert, hogy nincs bejelentve a "tenyésztés")?


2009. jún. 2. 09:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Most írtak egy bullterrierről,aki láncon van,és a "gazdája"csak kesztyűben ér hozzá,mert undorodik tőle.Fiatal,egészséges kan,semmi bűne nincs,Ő is megszületett valahol,talán ilyen egyszeri,"véletlen"alomnál.
2009. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

19:22 elhiszem, hogy komoly tapasztalatotok van, de nem vagyok tenyésztő, terhes lett a kutyám, nehogy már mindent úgy csináljak, mint a tapasztalt tenyésztők, meg rögtön százezrekről beszéltek mikor köze nincs a kérdéshez.

19:32 törzskönyves a kutyus, de csak házikedvencnek vettem :]

Nem is akarok tenyésző lenni, de szerintem ez egyértelmű.

20:26 már mondtam, hogy jó helyre kerülnek a picik :)

2009. jún. 3. 08:43
 23/33 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is eltúlozzák a dolgot.Te csak szeresd a kutyákat,és hidd el nekem, nem fognak 800.000-be kerülni a kölykök.Ez nem így működik egy egyszerű nem tenyésztő családnál!:)
2009. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Én nem százezrekről beszéltem, azt írtam, hogy kb. 15 ezret fogsz egy kölyökre költeni.

És azt is én írtam, hogy megnéztem az apróhirdetéseket és ingyen vannak januári, februári bullterrierek, a mostaniakat még 15 körül árulják, de nem fognak elmenni (még a januáriakat se vették meg) és ők is ingyenesek lesznek.

Ha csak hobbikutyát akartál, és ivartalanítani akarod, akkor miért nem csinálod meg most? Miért kell lehozni ezt az almot?

2009. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

10:41 igazad van és köszönöm :)

10:47 nem tudom miért zavar téged annyira, hogy ezek a kiskutyák meg fognak születni, azért azt had döntsem el én, hogy mit csinálok.

Ja és jó helyekre fognak kerülni a picik, már vannak rájuk vevők (személyes ismerőseim, barátaim)(már sokadszorra mondom)

És ha valóban 15 e Ft-be fog kerülni egy-egy kutyus ellátása, és nem lesz haszonom az sem érdekel.

2009. jún. 3. 13:18
 26/33 anonim ***** válasza:
azokra a kutyákra is voltak vevők,akik 1-2 éves koruk körül a fajtamentőknél kötöttek ki horror állapotban.Többet közülük nem is lehetett megmenteni.
2009. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
0%
Ne huzdd fel nagyon magad.Te ugy cselskedj ahogy jonak latod.Itt ezen az oldalon kutya temaban(szaporitas)nem erdemes kerdezni mert a fejed leharapjak es mindenfele bunkonak neveznek.En is tettem fel egyszer kerdest es majdnem felfaltak.Minden voltam csak ember nem.Inkabb erdeklodj mashol,vagy az allatdokinal nekem ok segitettek.
2009. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ja,segítettek abban,hogy minél több kutya kerüljön a menhelyekre.
2009. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Ember most mondtam, hogy ismerőseimhez fognak kerülni a kutyák, és meg is látogathatom őket.

Szerintem fejezzük be ezt a témát, mert már régen eltértünk a kérdéstől :S

2009. jún. 3. 20:46
 30/33 anonim ***** válasza:

És ha valamelyiküknek később nem kell majd a kutya,mondjuk 2-3 éves korában,miután teljesen elrontották,és már nem lehet bírni vele,visszaveszed?

Sajnos sok rendesnek hitt ember tett ilyesmit.Nem hiszem,hogy minden kölyök kutyához profi módon értőhöz kerülne,a bully pedig nem egyszerű fajta.

Mondom én,aki felneveltem egy olyan tökéletes bullt,akinek rengeteg vizsgája(munkavizsgák,engedelmességi stb.)volt.

Az utódjával még én is nehezen boldogulok,17 évnyi bullos tapasztalat után.Most épp hisztérikusan duzzog,miután a párom teljesen jogosan(a kutyuska felmászott a konyhaasztalra,hogy lopjon)rákiabált és elzavarta.

Nem egyszerű a lelkiviláguk.

2009. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!