Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt = ( Hogyan fogadhatom el?

Meghalt = ( Hogyan fogadhatom el?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2645662-meg-f.. feltettem tegnap a kérdést

Este kijött az állatorvos, mondta hogy nem beteg, csak öreg (19 évet élt mamáméknál, 2-3 évet előtte valakinél aki utcáról fogadta be, de Ők sem kölyökként fogadták be) kapott valamit, estét túlélte, délelőtt megint jött volna állatorvos, de Ő meghalt. 15 éve ismertem azt a kutyát. Nagyon szerettem hogyan tudom elfogadni hogy nincs többé?:(


2012. febr. 8. 17:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

sajnálom :(

az én kutyámat elkellett altatni 7 évesen mert daganatos volt és nem tudták megműteni :'( ez 2 éve volt , de most hogy leírtam egy kicsit meg is könnyeztem..

2012. febr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Tudom mindig emlékezni fogok rá, és akarok is. Csak elviselhetőbb lenne picivel:(


Úristen, elhiszem :(

2012. febr. 8. 18:47
 13/16 anonim ***** válasza:

Először is részvétem.

Sajnos én is tavaly vesztettem el hű golden retriever társamat. Sajnos daganatos volt, bár többször műtötték, tudtuk egyszer eljön az a bizonyos nap. És hamarabb eljött mint gondoltuk. Szó mi szó nehéz. Két napig zokogtam. Bármilyen szívtelennek is hangzik de az élet megy tovább. Nem mondom, hogy könnyű. Nálunk a család közös és egyhangú döntése volt, hogy kelljen át a szivárványhídon és ne hagyjuk szenvedni.

Egyrészt sokat segített az, hogy az állatorvosokkal az elmúlt időszakban nagyon jó viszonyba kerültünk és segítettek a döntésben is.

Ők mondták (és ez sajnos igaz), hogy egy nagytestű kutyánál a 10 év már soknak számít. Kistestűnél ez kb 18 év. Sajnos ők genetikailag nincsen többre programozva. Ezt el kell fogadni. Úgy gondolom a 19 év nagyon szép kor. Nektek fáj, de gondoljatok bele, nem szenvedett sokat. És gondoljatok arra mennyi sok szép közös élményetek volt. Jobbá tettétek egy gazdátlan kutya életét 19 éven keresztül.

Foglalkozzatok minél többet a másik kutyával, hisz egyrészt ő is érzi, hogy a barátja elment, másrészt azt is, hogy ti szomorúak vagytok. Ez valamennyire eltereli a figyelmet.

2012. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Részvétem.


Magyarországon sajnos a legtöbb embernek sosem jutna eszébe felkeresni egy (jó) pszichológust. Pedig pl. a halál elfogadása tipikusan olyan probléma, amiben ezek a szakemberek segíthetnek.


Az elfogadás megtétele kemény munka, és ehhez nyújthatnak segítséget.

2012. ápr. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13 éve, amikor ide költöztünk a jelenlegi házunkba, már volt itt 3 cica, egy mama és a két kiscica. Mindkét kiscica felnőtt, de még nagyon fiatalon egy különös betegségben elpusztultak. Elvittük állatorvoshoz is őket amikor láttuk, hogy baj van, de valamit nagyon rosszul csinált a doki. Utánuk is sok cicát és kutyát vesztettem el, szinte mindig betegségek miatt... egy cicát pl hasnyálmirigy gyulladás miatt, hetekig ápolgattuk, de mindhiába. Egy kutyust (fiatalon) babézia miatt (rohadt kullancsok), egy másik pedig annyira idős volt már, hogy végelgyengülésben pusztult el.. sokáig sorolhatnám még, de a lényeg, hogy sokáig még nagyon fog fájni sajnos. A mi állatainkat is megsiratták (titokban) még a szüleim is, pedig ezen kívül szinte soha nem láttam még őket könnyezni sem. És semmi gond nincs azzal ha fáj, és sírsz, idővel jobb lesz. Bár már látom, hogy van vagy egy éves a kérdés, gondolom mostanra enyhült már kicsit a fájdalom. De amiatt sose szabad furcsának tartani magunkat, mert egy állat miatt sírunk. Aki ezt nem érti meg, az lelketlen. Sajnos csak az idő segít a fájdalmon. :/
2013. ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Te hogy vagy? En ma kerultem a helyzetedbe. Nem tudom mi lesz velem... :'(

2013. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!