Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszív? Pedig szocial...

Miért agresszív? Pedig szocializált.

Figyelt kérdés

Van egy fél éves keverék kutyusom. Utcán,elhagyott területen született, 6 testvére volt. Hozzám 7hetesen került, azóta mindenféle helyre vittem magammal,ahol szocializálóni tudott. Sajnos mégis agresszív. Kutyákkal domináns(még nincs ivartalanítva, de 2héten belül lesz). Egy kisgyereknek is az oldalába harapott(csak megkapta). Miért csinálja ezt? Mit rontottam el?

Egyébként teljesen elfogad falkavezérnek, én bármit csinálhatok vele, és még csak nem is morog. Akkor miért ilyen agresszív másokkal? Az ivartalanítás csökkentheti?


2009. jún. 2. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákkal való agressziót jelentősen csökkenteni fogja az ivartalanítás. Az lehet a baj, hogy nem találkozott sok kisgyerekkel és kutyával. Lehet, hogy domináns természetű, milyen fajták keveréke?
2009. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De sokkal találkozott. A családban is, és azon kívül is. Talán pulikeverék lehet.
2009. jún. 2. 21:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem csak a gyerekekre "haragszik",csak Őt érte el.
2009. jún. 2. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül menjetek kutyasuliba. Egy kiképző sokkal jobb tanácsokat tud adni és segíthet megoldásokat találni.
2009. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már felkerestem egyet.
2009. jún. 3. 08:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt tudni kell, hogy a terelő kutyák eleve csipkedősek, mihozzánk is szokott járni egy pulikeverék bár ő nem agresszív de csipked folyamatosan. Szerintem mindenképp ivartalanítsd és vidd el kutyasuliba, hátha segít.
2009. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagyon súlyos és alapvető tévedés....az a kutya amelyik emberrel és kutyával is agresszívan viselkedik az nem szocializált!


Első lépés hogy ezt belátod, és azt is hogy segítség nélkül ez nem fog elmúlni!


Vannak ingyenes rehabilitációs foglalkozások Budapesten Kecskeméten és Miskolcon is. Keress fel egyet, vagy egy olyan kutyasulit ahol foglalkoznak viselkedészavarokkal.

2009. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


ők tényleg profik,bármilyen kutyából normálisat faragnak,még más sulikból eltanácsolt extrém esetekből is.

2009. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én Hajdúszoboszlói vagyok.


Eddig mindig kijött gyerekkel,felnőttel,más állattal, csak most kezdte el. Volt alkalma szocializálódni. Akkor ez miért nem történt meg?

Talán valaki bánthatta,ingerelhette, és azért csinálja?

2009. jún. 3. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!